תגיות

, ,

תערוכה חדשה של הפסל הבינלאומי ריצ'ארד מינס

"עולם חדש"

אוצר התערוכה: מוטי אברמוביץ

18 במאי  – 4 ביוני בחלל ארט מרקט בתל אביב

 Atlas Shrugged I   ) Atlas Shrugged II  L1 ) Atlas Shrugged IV

ארט מרקט שמחים לבשר על שיתוף פעולה עם מרכז איין ראנד בתערוכת פסליו של האמן ויוצר פרס האטלס לסטארט-אפ הישראלי הטוב ביותר, ריצ'ארד מינס. תערוכת פסליו  "עולם חדש" תפתח ב-18 במאי ותמשך עד ה-4 ביוני בחלל ארט מרקט בתל אביב.

 

בתערוכה יוצגו 14 פסלי ברונזה, פרי עבודתו של האמן הבינלאומי ריצ'ארד מינס; בהם ארבעה פסלים מסדרת "אטלס המתנער" ו10 פסלים נוספים שההשראה להם לקוחה מהמיתולוגיה היוונית ומסיפורי התנ"ך. ריצ'ארד מינס, שפסליו מוצגים במוזיאונים ברחבי העולם, מצליח לתפוס את הדמויות התנ"כיות והמיתולוגיות ברגעים הדרמטיים ביותר בחייהן ומשקף דרכן את תפיסת עולמו, המושפעת במידה רבה מהפילוסופיה של איין ראנד.

בנוסף לתערוכה, בתאריך 17 במאי יתקיים לראשונה בישראל אירוע ה- ,Atlas Award בו יוענק
כפרס פסל האטלס המיתולוגי של מינס אשר מניף את העולם, סמל להערכה על הישג יוצא דופן בתחום יזמות ההיי – טק. הפרס נועד להעלות על סדר היום הציבורי את השאיפה ליצרנות, לפריצת גבולות ולשגשוג, ולהביע הערכה לחברת הסטארטאפ המובילה בישראל בשנת 2015 הפסל שיוענק כפרס הינו עותק ייחודי של פסל שנרכש על-ידי דיוויד סוקול וערכו בשוק כמאה אלף דולרים.

הפתיחה החגיגית של התערוכה תתקיים ב18 במאי בשעה: 18:00 בחלל ארט- מרקט

בתכנית: ד"ר ירון ברוק מנהל מרכז איין ראנד העולמי ידבר על ספרו החדש  “EQUAL IS UNFAIR” (ויחולקו עותקים חתומים עד גמר המלאי) והאמן ריצ'ארד מינס ישא דברים.

על ריצ'ארד מינס((RICHARD L. MINNS: הפסל, שנולד ב– 1929 בעיירה קטנה בטקסס, הספיק בחייו הארוכים לשנות 14 קריירות, ולהצטיין בכולן. הוא למד רפואה, הפך לעיתונאי, ניהל סוכנות לפרסום ויחסי ציבור והקים רשת מכוני כושר ובריאות שהפכה לגדולה בעולם. בגיל 70 מימש את חלום חייו והפך לפסל היוצר דמויות אדם מופלאות בעקבות הידע האנטומי הרב שצבר לאחר שהקדיש את חייו לספורט. כמי שרואה בספורט כערך עליון, מינס הקדיש את חייו לשבירת שיאים בתחומים שונים (פוטבול, איגרוף, וסקי מים), השתתף בתחרויות איש הברזל וב-1999 אף שבר את השיא בהקפת הכנרת. בפסליו ניתן לחוש את עוצמת הפיזיות האנושית ולראות בבירור כיצד הוא משתמש בידע האנטומי על פעולות השרירים כדי להחיות את גיבורי התנ"ך וגיבורי המיתולוגיה היוונית. יצירותיו של מינס נמכרות במאות אלפי דולרים ומוצגות בגלריות בלונדון, ניו  יורק ופריז. סדרת הפסלים "אטלס המתנער" –  כשמו המקורי של ספרה של איין ראנד – מציג את ארבעת פסלי אטלס המחזיק את העולם ומעיד יותר מכל על ההשפעה העמוקה של רעיונותיה של ראנד על חייו. מינס מתגורר בלונדון ובת"א ועובד בסטודיו בקרבת הים בבית ינאי.

 

 

Art Market הוא חלל חדשני הממוקם בנמל תל-אביב, ומזכיר את חללי האמנות שבסוהו בניו יורק. החלל בעל אופי ייחודי שהופך את המפגש עם אמנות איכותית לנגישה גם לאנשים שאינם נוהגים לרכוש אמנות ואינם רואים עצמם כאספנים. המקום מחזיק באוסף יצירות המאפשרות לקהל הרחב הזדמנות לשוטט, לגלות ולרכוש אמנות, לבית או למשרד, והכול במחירים הוגנים.

חלל Art Market שייך לקבוצת ברונו ארט ששורשיה לפני כ- 100 שנה, המשכה בגלריה ברונו בתל-אביב, והיום מחזיקה בגלריות באיים הקרביים, הודו ובסינגפור, ומשווקת יצירות אמנות ישראלית בארה"ב ובאסיה.

 

הקהל מוזמן – הכניסה חופשית

התערוכה תתקיים בין 18 במאי- 4 ביוני בחלל ארט- מרקט בתל אביב. ברחוב התערוכה 3, (סוף רחוב הירקון פינת דיזנגוף) תל-אביב.
שעות פתיחה: ימים א'-ה': 09:00-19:00, ימי ו': 09:00-14:00
פרטים נוספים
Art Market: www.artmarketisrael.com  טל': 03-6488070

נגישות לבעלי מוגבלויות

מודעות פרסומת