תגיות

,

מקהלת 'קולית' מכפר סבא תייצג את ישראל
בפסטיבל בינלאומי לאנשים עם צרכים מיוחדים באיטליה
"La Grande Sfida"  –  The Great Challenge

הפסטיבל יתקיים בורונה, איטליה, בין התאריכים 28/5-2/6/2016

גאווה ישראלית!!!

 

לימור בלס והרכב קולית 9. צילום משה צ'יטיאת

לימור בלס והרכב קולית 9. צילום משה צ'יטיאת

מקהלת 'קולית'מקהלה לאנשים עם צרכים מיוחדים מעמותת "הבית של רונית" בכפר סבא, עליהם תנצח הזמרת והיוצרת לימור בלס, יפתחו את אירועי הפסטיבל הבינלאומי"La Grande Sfida"  (The Great Challenge) אשר יתקיים בורונה, איטליה בין התאריכים 28/5-2/6/2016.  פסטיבל זה, המתקיים זו השנה ה-21 ברציפות, הינו אירוע בינלאומי יחיד מסוגו המפגיש אנשים עם צרכים מיוחדים מכל העולם עם הקהילה, באירועי תרבות, אמנות וספורט.  3 ימים שבהם אנשים עם מוגבלויות מתאחדים יחדיו ומסירים את הגבולות.  בפסטיבל ישתתפו השנה למעלה מ-3,000 אנשים עם מוגבלויות, מלווים ומדריכים, ונציגים מכל העולם.

 

לקראת הפסטיבל, הזמרת והיוצרת לימור בלס, אשר מנצחת על המקהלה, הכינה איתם את השיר איתו יפתחו את הפסטיבל באיטליה, I Have a Dream (של להקת ABBA) בגרסה מיוחדת לפסטיבל המשלבת 3 שפות: איטלקית, אנגלית ועברית.  לימור בלס משתפת: "כבוד גדול הוא לנו וזכות גדולה שהרכב 'קולית' מישראל נבחר לפתוח את אירועי הפסטיבל הבינלאומי.  אני מאמינה בכל ליבי בהרכב ובטוחה שתהיה חוויה בלתי נשכחת.  אני גאה בהם מאד על הדרך שעברנו יחד, בעבודה המוזיקלית, היצירה והעשייה."

 

הקבוצה שתייצג את ישראל (בין השאר בתמיכת משרד החוץ) בפסטיבל מונה כ- 40 איש: בוגרים עם מוגבלויות שונות, ביניהם חברי הרכב 'קולית', ומלוויהם שייצאו מטעם עמותת "הבית של רונית" וישתתפו בכל הפעילויות בפסטיבל.  רונית חיון, מנהלת "הבית של רונית", אשר יזמה את הקשר עם מארגני הפסטיבל ותעמוד בראש הקבוצה הישראלית, משתפת בהתרגשות: " כאימא לבחורה עם מוגבלות וכאשת מקצוע מזה שנים רבות, זכיתי באפשרות לחבר בין קהילת "הבית של רונית" לבין קהילות דומות בעולם. מפעל החיים שלי מיועד כולו, בין השאר, לשיקום זהותם החברתית של החברים המיוחדים שלנו.  מפגש עם אנשים דומים מארצות אחרות מעצים מאוד את החברים ומאפשר להם להיות גאים בעצמם כאנשים.  מקווה שלא רחוק היום ונראה על במה אחת משלחת משותפת ליהודים וערבים גם יחד.  בזכות אנשים מיוחדים אלה, שאינם שופטים את האדם על פי גזע או דת, נלמד מה זו אהבת אמת ונזרע את זרע האחדות."

 

מצ"ב לינק לשיר "סיבות להישאר" (מילים ולחן: לימור בלס) בביצוע מקהלת קולית ולימור בלס: https://www.youtube.com/watch?v=lm4bK_1-a9c

אודות פסטיבל "La Grande Sfida"  –  The Great Challenge

פסטיבל "La Grande Sfida"  –  The Great Challenge הינו פסטיבל בינלאומי לאנשים עם צרכים מיוחדים אשר מתקיים זו השנה ה-21 בורונה, איטליה.  הפסטיבל הינו אירוע בינלאומי יחיד מסוגו המפגיש אנשים עם צרכים מיוחדים מכל העולם עם הקהילה, באירועי תרבות, אמנות וספורט.  הפסטיבל מתקיים בחסות מחלקת התרבות והספורט של עיריית ורונה וגופים רבים ושונים מאיטליה.  מטרת הפסטיבל היא להפיץ את האהבה באמצעות אלה היודעים כיצד לעשות זאת טוב יותר מכולנו – אנשים עם מוגבלויות, המתאחדים למשך 3 ימים להופעות, ספורט היתולי, צעדת גאווה למוגבלות, פגישה בין עמים שונים.  משתתפים בו למעלה מ-3,000 אנשים עם מוגבלויות, מלווים ומדריכים, צוות עצום של הפסטיבל עצמו ונציגים מארצות שונות.  האירוע מסוקר רבות בתקשורת האיטלקית והאירופאית.  נציגות ישראלית בפסטיבל זה מושכת הרבה תשומת לב נדיבה ומכבדת מצד המארחים והמתארחים ומדובר בגאווה גדולה לכולם.

 

 

אודות הרכב "קולית"

11 חברי הרכב "קולית" הינם בוגרים בעלי צרכים מיוחדים מ"הבית של רונית", מרכז התפתחות חברתית לאנשים מיוחדים, ייחודי מסוגו בארץ. המרכז מהווה בית קהילתי, חברתי ותרבותי לכ-150 משפחות מאזור השרון והמרכז. חברי המקהלה, המגיעים פעם בשבוע לשעתיים, עובדים עם לימור בלס בתוך אולפן מוזיקה מקצועי. השירה והמוזיקה היא הכלי המחבר ביניהם ורוקם מערכת יחסים גאה וייחודית רק להם. החברים מתמודדים ביום-יום עם קשיים רבים, ובשל כך הזמן שלהם באולפן יקר ומקודש, בו הם יכולים להיות הם עצמם, להרגיש מיוחדים בשירתם ולשעתיים הופך הדימוי העצמי שלהם לגאוות היחידה של הלהקה.  בלס, אשר מנהלת זה מספר שנים את "קולית", הביאה אותם לשיאים אישיים ומקצועיים, וכיום ללהקה לו"ז הופעות ברחבי הארץ. במהלך העבודה המשותפת, נפשה נקשרה בנפשם, והיא החליטה כי הרכב "קולית" ילווה אותה בסיבוב הופעותיה ברחבי הארץ.

מודעות פרסומת