תגיות

_dietrich_henschel צילום Lee Diana

_dietrich_henschel צילום Lee Diana

בקונצרט החמישי העונה בסדרת תגליות מארח האנסמבל את אחד מזמרי הבריטון הטובים בעולם- דיטריך הנשל. בנוסף יופיע עם האנסמבל לראשונה המנצח הצרפתי המצליח דניאל קווקא.

בתוכנית הקונצרט: בכורה עולמית ל"חריטה לאנסמבל" של המלחינה הישראלית ליאת מגרט וולף, ויצירות של וורנר הנצה, פייר בולז ואדיסון דניסוב.

אנסמבל המאה ה-21 יקיים את הקונצרט החמישי לעונה בסדרת תגליות , ב-28 במאי במוזיאון תל אביב, וב- 29 במאי במרכז למוסיקה משכנות שאננים.

בקונצרט יארח אנסמבל המאה ה-21 את אחד מזמרי הבריטון הטובים היום בעולם, דיטריך הנשל.

דיטריך הנשל הופיע בעבר עם אנסמבל המאה ה-21 לפני כ-15 שנה, כאשר עוד לא היה כה מפורסם. בקונצרט זה הוא מופיע כמחווה לכבוד העונה ה-25 של אנסמבל המאה ה-21. בקונצרט הוא יבצע 5 שירים נאפוליטנים של המלחין וורנר הנצה, מהמלחינים הגרמנים המוערכים ביותר היום. "5 שירים נאפוליטנים" היא אחת מיצירותיו הפופולריות ביותר.

המנצח דניאל קווקא יופיע לראשונה עם האנסמבל המאה ה-21. קווקא הוא אחד המנצחים המצליחים בצרפת היום, מייסד ומנהל "האנסמבל למוסיקה עכשווית" בליון, ומנצח על מיטב התזמורות בצרפת ובאירופה. התקליטור בו הקליט את שתי הסימפוניות של דניסוב זכה לביקורות מצוינות ולפרס התקליטור המצטיין של שנת 2012 ע"י מבקרי הגארדיאן והאובזרבר. את אחת מהסימפוניות האלה- הסימפוניה השנייה, הוא מבצע  בקונצרט זה.

BIENNALE MUSIQUES EN SCŽNE 2010 - 100313 CNSMD de Lyon - samedi 13 mars ˆ 20h30 (salle Varse)- Concert Forum jeune crŽation 1- Ensemble Orchestral Contemporain -direction Daniel Kawka - LUCA ANTIGNANI (laurŽat Grame/ EOC 08) - Grand guignol ensemble et Žlectronique (CM) - Commande Grame/EOC. RŽalisation informatique musicale Grame: Max Bruckert - KAIJA SAARIAHO Solar (1993) 18Õ ensemble et Žlectronique - JOSE MIGUEL FERNANDEZ (laurŽat Grame/ EOC 08)-ƒtat IntermŽdiaire ensemble et Žlectronique (CM) RŽalisation informatique musicale : JM Fernandez Commande Grame, rŽalisation Grame - PIERRE JODLOWSKI (laurŽat Grame/ EOC 99) De Front (1999) 25Õ clarinette, trompette, percussions, quintette cordes Commande dÕEtat Ð rŽalisation Grame Mentions obligatoires et droits correspondants © Christian GANET / PHOTOGRAPHE 18, rue du Paillet F-69570 DARDILLY T *** Local Caption *** Mentions obligatoires et droits correspondants © Christian GANET / PHOTOGRAPHE 18, rue du Paillet F-69570 DARDILLY T

כמו כן, בקונצרט Incises לפסנתר סולו של פייר בולז, אותה יבצע הפסנתרן נעמן וגנר לזכרו של המלחין שנפטר השנה.

היצירה הישראלית בתכנית היא של המלחינה ליאת-מגרט וולף, ילידת גרמניה, כלת פרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים. היצירה "חריטה לאנסמבל" נכתבה בהזמנת אנסמבל המאה ה-21 ומבוצעת בקונצרט בבכורה עולמית.

אנסמבל המאה ה 21 נוסד בשנת 1991 על ידי המלחין דן יוהס וזמירה לוצקי. באנסמבל חברים 14 נגנים מהטובים בארץ, ומאז הקמתו, נחשב האנסמבל לגוף המוביל בארץ בכל הנוגע לביצוע מוסיקה עכשווית. מיטב המנצחים והסולנים בארץ ובעולם מופיעים עם האנסמבל, והוא זוכה להערכה בינלאומית רבה. הדבר בא לביטוי בשיתוף פעולה יוצא הדופן של המנצחים והסולנים מחו"ל עם האנסמבל,  ובהזמנות הרבות להופיע במרכזים ובפסטיבלים בינלאומיים. אנסמבל המאה ה-21 קיבל באופן קבוע ציון "מצוין" בדירוג מנהל התרבות וזכה בפרס לנדאו של מפעל הפיס על מצוינות בביצוע מוסיקה.
בשנת 2005 הקים "אנסמבל  המאה ה- 21" מרכז למוסיקה ואמנות עכשווית ביפו – "התיבה".
המקום משמש כמפגש להפקה וביצוע של מוסיקה אמנותית בסגנונות מגוונים ומופעים רב תחומיים (מחול, סרטים, וידאו, טכנולוגית מחשבים ועוד). התיבה משתפת פעולה עם מרכזים חשובים באירופה כמו מרכז פומפידו בפריז, המרכז האלקטרוני-ניסיוני בפרייבורג ואחרים נוספים. המרכז יוזם שיתוף יוצרים מתחומים שונים ומהווה נדבך חשוב בחיי היצירה האמנותית בארץ. בשנים האחרונות הוא הפך למרכז ליוצרים במוסיקה אלקטרונית ובמדיה הדיגיטלית, בנוסף להיותו אולם מופעים.
הקונצרטים של אנסמבל המאה ה-21 מוקלטים ומשודרים בשידור חי בקול המוסיקה.

28 במאי2016   בשעה 21:00  במוזיאון תל אביב,מחיר כרטיס 90 ₪.

להזמנת כרטיסים: 03-6077020

29במאי 2016  בשעה 20:00 מרכז המוסיקה משכנות שאנניםמחיר 40-60 ₪.

להזמנת כרטיסים: 02-6241041

מודעות פרסומת