תגיות

,

והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור במסגרת פסטיבל ישראל
יום שלישי 31 מאי 2016, 20:30
אולם ע"ש הנרי קראון, תיאטרון ירושלים
בהשתתפות:
מנצחים: איתן גלוברזון ומיכאל וולפה
התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור
התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
האנסמבל הייצוגי של המחלקה למוסיקה מזרחית באקדמיה
סולניות: יונית שקד גולן, סאמיה אשקר, דוניא דראוושה
בתוכנית:
קופיטמן קול הזכרונות
פיירוז ודמארי – מחרוזת שירים של הדיוות פיירוז ושושנה דמארי
מוצרט הפתיחה לאופרה "החטיפה מן ההרמון"
רימסקי קורסקוב שחרזאדה, סוויטה סימפונית
כרטיסים
מחיר כרטיס 135 ₪. רכישה באתר: http://www.mat.co.il/2ux

מיכאל וולפה- קרדיט אנה קפלן

מיכאל וולפה- קרדיט אנה קפלן

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

מרוסיה עד תימן, מווינה עד קהיר, מפיירוז עד שושנה דמארי וממוצרט ועד שחרזאדה – הקונצרט של התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן והתזמורת הסימפונית ירושלים הוא חגיגה של טשטוש גבולות מוזיקליים ודיאלוג בין-תרבותי מעורר השראה. על הקונצרט ינצחו איתן גלוברזון ומיכאל וולפה, וישתתפו בו הסולניות יונית שקד גולן, סאמיה אשקר ודוניא דראוושה.

הקונצרט "מזרח עד מערב" ייפתח ב"קול הזיכרונות" של מרק קופיטמן מ-1981 הממזג שירה תימנית עממית ומוזיקה קונצרטית קלאסית עכשווית. בהמשך תסחף את הקהל מוזיקה שנמצאת על התפר שבין שירה ערבית קלאסית לשירה ארץ ישראלית ומחרוזת שירים של הדיוות הענקיות פיירוז ושושנה דמארי. שירי פיירוז, שנבחרו מתוך מיזם ייחודי בהשתתפות תלמידים ובוגרים של האקדמיה, עובדו במיוחד למופע שיעלה בפסטיבל אהוד פרלמן, יואב שמש וישראל גליקסברג בהנחייתו של פרופ' מיכאל וולפה, שעיבד, תזמר וערך גם את שיריה של שושנה דמארי. את הזמרות המבצעות את שירי פיירוז הנחה מר סמי חשיבון, שאף היה מעורב בבחירת השירים ובעיצוב העיבוד.

בחלק השלישי והאחרון של הערב תבוצע על ידי שתי התזמורות הפתיחה לאופרה "החטיפה מן ההרמון" של מוצרט. הקדמה ליצירה שחוברה במיוחד על ידי פרופ׳ תייסיר אליאס תנוגן על ידי האנסמבל הייצוגי של המחלקה למוסיקה מזרחית. כמו כן יבצעו שתי התזמורות את הסוויטה הסימפונית שחרזאדה של רימסקי קורסקוב – יצירה שמשלבת אלמנטים ממוזיקה ערבית בהקשר מוזיקלי מערבי.

הזדמנות נדירה לחוות שילוב תכני יוצא דופן שגובש בקפידה רבה על ידי מיטב המעבדים ובביצוע מיטב היוצרים הפועלים בזירת המוזיקה הקלאסית בישראל.

רביעיית מיתרים String Quartet
קלאסיקה מזווית אחרת – מפגש אחרון בסדרה – האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
יום רביעי ה-1 ביוני, בשעה 20:00, אולם וייז, קמפוס ספרא בגבעת רם.
מחיר כרטיס: 80 ₪.


בתוכנית:

שוברט פרק רביעייה; ברטוק רביעייה מס' 1; סטרווינסקי שלושה קטעים לרביעייה; ברהמס רביעייה מס' 2 בלה מינור, אופוס 51 מס' 2
Schubert Quartettsatz, D 703 (Quartet Movement) in c minor; Bartok Quartet no. 1; Stravinsky 3 Pieces for String Quartet; Brahms Quartet no. 2 in a minor, Op. 51 no. 2
בהשתתפות:
רביעיית אריאל: אלכסנדר קזובסקי וגרשון גרצ'יקוב כינורות; יאן גרונינג ויולה; עמית אבן טוב צ'לו.
Ariel String Quartet: Alexandra Kazovsky, Gershon Gerchikov – Violin; Jan Grunin – Viola; Amit Even-Tov – Cello.

 

קלאסיקה מזווית אחרת של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים היא העונה ה-17 לסדרות בהן מצוינים אירועים בולטים של מלחינים חשובים ונחקרות צורות מוסיקליות ותקופות שונות בתולדות המוסיקה.

"Ou?" מופע בוגרות הפקולטה למחול, של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

לקראת סיום לימודיהן, מעלות סטודנטיות שנה ד' מהפקולטה למחול,  באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים הפקה עצמאית וייחודית, של ריקוד, שיתוף ויצירה.  בפרויקט "OU?" שמשמעותו ״לאן?״ (בצרפתית) שתי תוכניות שונות ומגוונות של יצירות מחול ופרפורמנס מקוריות מאת הבוגרות. ביצירות עצמאיות נועזות  ומסקרנות, שאותן יצרו בסיכומן של ארבע שנות לימודיהן באקדמיה. שתי תוכניות שונות המבטאות את התהיות, הסקרנות, החשיבה, התשוקה והקול הייחודי של כל יוצרת. היוצרות הן: יעל לוי, ליאור לזרוף, שי אשכנזי, נטע נבו, לילך אורנשטיין, אירן קמישב, אשירה אלון, שירי רימונד, טלי מזרחי, ספיר שליו, וליאור לנצר.

מודעות פרסומת