תגיות

,

קלרנית החן

7-8 ביוני במוזיאון תל אביב

גדול הקלרניתנים של ישראל, חן הלוי, בעל קריירה בינלאומית ענפה, מגיע לישראל לביצוע הקונצ'רטו לקלרינט מאת מוצרט. אחת מהיצירות החשובות בספרות המוסיקה לקלרינט.

את היצירה הקלאסית הקנונית יקיפו שתי יצירות בסגנונות אחרים, עם השקות מוסיקליות – פאול הינדמית עם יצירתו הנאו קלאסית "מוסיקה קאמרית מס' 1" יוהנס ברהמס עם הסרנדה הרומנטית מס' 2 שהוקדשה לקלרה שומאן. על הקונצרט אשר יתקיים ב7 וב8 ביוני במוזיאון תל אביב ינצח מנהלה המוסיקלי של התזמורת אריאל צוקרמן.

התזמורת הקאמרית- קרדיט צילום מקסים ריידר (2)

התזמורת הקאמרית- קרדיט צילום מקסים ריידר (2)

חן הלוי, קלרנית

אריאל צוקרמן, מנצח

התזמורת הקאמרית הישראלית

בתכנית הקונצרט:

 

פאול הינדמית (1895 – 1963)

מוזיקה קאמרית מס' 1, אופוס 24

 

וולפגנג אמדאוס מוצרט (1756 – 1791)

קונצ'רטו לקלרנית בלה מז'ור, ק' 622

 

יוהנס ברהמס  (1833 – 1897)

סרנדה מס' 2 בלה מז'ור, אופ' 16

 

חן הלוי, קלרנית

בגיל 15 הופיע הקלרניתן חן הלוי לראשונה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה וזכה לביקורות נלהבות במיוחד. מאז הוא הופיע עם כמה מהתזמורות החשובות בעולם בארה"ב, אירופה ויפן בהן התזמורת הסימפונית של טוקיו, סולני אירופה, התזמורת הקאמרית היילברון, הווירטואוזים ממוסקבה, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הפילהרמונית של לייפציג, תזמורת הרדיו הסימפונית של המבורג והתזמורת הסימפונית הגרמנית, ברלין.

חן הלוי- קרדיט vincent bouchard

חן הלוי- קרדיט vincent bouchard

הלוי נחשב כיום כאחד מנגני הקלרנית המובילים בעולם, והוא מופיע בהצלחה שווה ברסיטלים, בקונצרטים ובביצוע מוסיקה קאמרית. הוא מפורסם בשל הרפרטואר המגוון שלו שנע מהיצירות המורכבות ביותר של תקופתנו ועד לביצוע מוסיקה עתיקה בכלים היסטוריים.

חן הלוי משתתף באופן קבוע בפסטיבלים חשובים בהם מרלבורו, רביניה וסנטה פה בארה"ב, שלזוויג הולשטיין, קולמר, דאבוס, רולנדסק, אדלבורג, וורבייה באירופה וגם פסטיבל PMF ביפן, ופסטיבל האמנויות הבינלאומי בפרת.

חן הלוי מרבה לבצע מוסיקה קאמרית והופיע עם פנחס צוקרמן, כריסטוף אשנבאך וכן כמה מרביעיות המיתרים החשובות בעולם בהן קלר, שימנובסקי, מירו, פרזק, סנט לורנס, ארקנטו, פוגלר וקרונוס.

הוא מוכר כמומחה לביצוע מוסיקה עכשווית. קשריו הקרובים עם מלחינים הביאו אותו לביצוע יצירות מאת בריו, קורטג, לונדברג, גוליחוב, ואחרים. רבים כתבו והקדישו לו יצירות בהן: "מחזור יצירות" מאת דניס כהן, מספר יצירות מאת סוון אינגו קוך ושלישיית קלרנית מאת ליאור נבוק.

חן הלוי מקדיש חשיבות רבה ללימוד ולהעברת כיתות אמן. הוא פרופסור לקלרנית באקדמיה למוסיקה בטרוסינגן, גרמניה ומוזמן באופן קבוע לתת כיתות אמן ברחבי העולם. מאז 2007 הוא חבר פקולטה בכיתות האמן של מרכז בנף.

ב-2007 חן הלוי הקים את ClaRecords – חברה שמזמינה, מפיקה ומקליטה יצירות חדשות מהמלחינים המובילים של ימינו כמו גם ממלחינים צעירים ומבטיחים.

אריאל צוקרמן, מנצח

אריאל צוקרמן, יליד ישראל, למד ניצוח אצל יורמה פנולה באקדמיה למוזיקה המלכותית בשטוקהולם ואצל ברונו וייל באקדמיה למוזיקה במינכן, שם סיים את לימודיו ב-2004. בינואר 2007 התמנה לתפקיד מנהל מוזיקלי של התזמורת הקאמרית הגיאורגית באינגולשטאט, גרמניה. לאחרונה הוזמן להופיע לראשונה עם התזמורות של בולזאנו וטרנטו, הפילהרמוניקה של מינאס דיראס בברזיל והסימפונית של מינכן. כמו כן, הופיע עם הסימפונית של ריגה, הסימפונית של וורוצלאב ופוזנן והפילהרמונית הלאומית של גיאורגיה בטבליסי, וערך סיור קונצרטים עם אנסמבל "קולשמחה" בתכנית המבוססת על תקליטור של מוזיקת כליזמר בת זמננו, שיצא לאור לאחרונה, בו הוא מנצח על התזמורת הסימפונית הלונדונית.

אריאל צוקרמן מונה בעונת 2003/4 כעוזר מנצח של איוואן פישר בתזמורת הפסטיבל של בודפשט ולאחר מכן הוזמן לנצח על התזמורת הסימפונית של ברלין (2007) ועל התזמורת הלאומית הבסקית בסיור בספרד (2009). עוד הוזמן לנצח בקונצרטים ובהקלטות עם התזמורת הממלכתית של בוואריה, הפילהרמונית הישראלית, תזמורת הרדיו הפילהרמונית של הנובר, תזמורת הרדיו של סיאול, הפילהרמונית הלאומית של הונגריה, פסטיבל בודפשט, הפילהרמונית של צ'כיה, הסימפונית של במברג, הסימפונית הלאומית של דנמרק, התזמורות הקאמריות של ציריך, באזל ושטוטגרט, הקאמרטה של זלצבורג והסינפונייטה של ריגה.  הוא אף ניצח במינכן על ההפקה של "ויווה לה מאמא" מאת דוניצטי ועל האופרה הקומית "פימפינון" מאת טלמן.

אריאל צוקרמן, זוכה תחרויות בינלאומיות, החל את הקריירה המוזיקלית כנגן חליל אצל פול מייזן במינכן ואצל אנדראס אדוריאן, ובהמשך השתלם אצל אלן מריון ואורל ניקולה. בסוף עונת הקונצרטים 2014/15 מונה לתפקיד המנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית.

 

יום ג', 7.6.2016 בשעה 20:30 – מוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקאנטי

יום ד' 8.6.2016 בשעה: 20:30 – מוזיאון תל אביב לאמנות , אולם רקאנטי

מחירי הכרטיסים: 100-175 ₪  (הנחות לאזרחים ותיקים, וועדי עובדים ועוד. )

רכישת כרטיסים במספר טלפון 03-5188845 שלוחה 5 או בבראבו *3221