תגיות

 

ערב יוצרים צעירים מהדרום

במופע יעלו  יצירות של 3 כוריאוגרפים צעירים מהדרום:

עוז מולאי, איל גנון ולירן מיכאל.

בכורה בסוזן דלל, רביעי 22.6, משכן באר שבע, חמישי  23.6

 

להקת המחול קמע תעלה בבכורה את המופע "אהבה דרומית" ב-22.6 בסוזן דלל, וב-23.6 במשכן בבאר שבע. במופע יעלו יצירות חדשות של 3 יוצרים צעירים מהדרום: "אדמה חרוכה" מאת: עוז מולאי,"חרוט" מאת: איל גנון ו"ברטה" מאת: לירן מיכאלי.

את האירוע יזם תמיר גינץ, מנהלה האמנותי של להקת המחול קמע, מתוך רצון לתת במה ליוצרים צעירים מהדרום. "זו יוזמה חדשה שלי לפתח כישרונות חדשים והפעם דווקא כאלו שקשרו את חייהם בדרום הארץ כפי שעשתה להקת המחול קמע , בבאר שבע" אומר גינץ, "נראה לי שהמרכז 'דואג לעצמו' וכלהקה דרומית חשוב שניתן במה גם ליוצרים מקומיים הפועלים עם הקהילה המקומית שלנו".

"מסלול יצירה זה משלים את שלושה ערוצים שבהם פועלת עתה הלהקה", מוסיף תמיר, "לצד העלאת היצירות שלי וכן העלאת יצירות מופת של יוצרים מבוססים מרחבי העולם".

 

אדמה חרוכה / Scorched Earth, מאת עוז מולאי, עוסקת באנשים שעבורם הזמן הוא עיסוק תמידי: העבר הוא זיכרון קרוב רחוק, ההווה הוא מציאות שנכפתה עליהם בעל כורחם והעתיד מטושטש, אינו ברור ואינו ידוע. קבוצה שנודדת ממקום למקום, משאירה אחריה אדמות חרוכות, כאשר כל אחד מחפש את הנחלה אליו יגיע וירגיש בה בית ויוכל להכות שורשים באדמה חדשה. עוז מולאי, כוראוגרף, רקדן וסטודנט לתואר שני באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, נולד בקרית גת ב- 1985. את דרכו המקצועית החל בבית הספר הגבוה למחול 'בת דור באר שבע'. רקד בלהקת קמע ואחר כך בלהקת המחול הקיבוצית, שם מלבד היותו רקדן שימש גם כמנהל חזרות ללהקה. עוז יליד קרית גת ומקים בה כיום את ביתו.

עוז מולאי  צלם גיל רוביו

עוז מולאי צלם גיל רוביו

"כבוגר של להקת מחול קמע התרגשתי לחזור אל המקום בו התחלתי את הקריירה המקצועית שלי" אומר מולאי, "אך הפעם אל הצד השני של המתרס- כיוצר, לא בכל יום נפתח בפניך חלון הזדמנויות לעבוד עם להקה ברמה גבוהה עם רקדנים מסורים וצוות מדהים שמקיף אותך בחום והבנה. "

מוזיקה: , Jon Hopkins- Abandon Window Nick Neyland – Your cast will tire, Zoe

Keating- Legions

חרוט \  carved, מאת איל גנון עוסקת בתחושות זיכרונות ושאריות המסורת החרוטים על בשרנו. הם לא רק חקוקים בתוך המוח והלב אלא בכל תאי גופנו .היצירה מנסה לתת ביטוי פיזי ומוחשי לתחושות אלו כניסיון לגעת בהם ולשמר אותם בתוך הגוף. זוהי יצירתו של אייל גנון, יליד ותושב העיר באר שבע, בוגר בת דור באר שבע, רקד בלהקת המחול קמע 11 שנה . כיום מנהל חזרות של להקת המחול קמע, מורה למחול מודרני במסגרות שונות, יוצר וסטודנט לתואר שני באקדמיה למחול בירושלים . יצר עבור להקת המחול קמע במסגרת ערב יוצרים צעירים בשנת 2013 את "1453 גרם".

איל גנון- קרדיט צילום דניאל צ'ציק 1

איל גנון- קרדיט צילום דניאל צ'ציק 1

"זאת התרגשות גדולה עבורי להגשים חלום וליצור בפעם השנייה ללהקת המחול קמע שמהווה עבורי בית שני ,בית שבו גדלתי כרקדן וכיוצר" אומר גנון, "זאת הזדמנות נדירה עבורי ליצור לרקדנים מוכשרים מפתיעים ומסורים" .

מוזיקה:  alva noto and ryuichi sakamoto- trioon 2,alva noto- trioon 1, alva noto- uni dia

 

ברטה /  Berta  מאת לירן מיכאלי, משחר האנושות עומדת האישה במרכז תיקון העולם, צלע מצלעו. בתוך מעגל של תכלית אינסופית, מתעוררים ניצוצות של אור לכדי פיתוי, שכינה, חיים ומוות. כך בתוך הריק, נטול סוף או התחלה, חסר הבנה או היגיון "שלומי נקשר בחוט אל שלומך" (זלדה מישובסקי) . לירן מיכאלי, יוצר יליד ותושב באר שבע. החל את הקריירה שלו כרקדן בלהקות המחול העירוניות ולמד במסלול להכשרת רקדנים בת דור ב"ש. משנת 2013 ועד היום הוא המנהל האומנותי של זירת המחול בפסטיבל סמילנסקי לאומנות רחוב בבאר שבע, כוריאוגרף והמנהל האומנותי של המרכז למחול חולית ב"ש. בשנת 2014 זכה במקום הראשון בפסטיבל יורוגרייד, בסופיה שבבולגריה על יצירתו "דדון",  ובשנת   2015 העלה  את היצירה "בלונדה" שהתארחה בפסטיבל גוונים במחול.

לירן מיכאלי יחצ אהבה דרומית

לירן מיכאלי יחצ אהבה דרומית

"ההזמנה לעבוד וליצור ללהקת המחול קמע העמידה אותי בתחושות שטרם הכרתי" אומר מיכאלי, "התרגשות ענקית לצד פחד ואי וודאות, ממש כמו התחלה של יצירה חדשה. הרקדנים הם לא רק רקדנים מופלאים מבחינת היכולות הפיזיות והנוכחות שלהם, הם כל כך פתוחים ויש להם הבנה כל כך גדולה למהלך העבודה, שהם יכולים להתמודד גם עם סיטואציות מאתגרות להן נקלענו יחד".

מוזיקה:   soso kakiashvili-bayati , Exhale- Adrian klumpes , liran michaeli- pataty, maron givan , Georgian folk,  Eyal dadon- sample wow , Blixa Bargeld & Teho Teardo

עריכה מוזיקלית: לירן מיכאלי, עריכה דיגיטלית: אולפני קקטוס-נדב אזולאי

 

משך המופע: 60 דקות.

 

22.6  יום רביעי , 21:00, מרכז סוזן דלל, מחיר: 80 ₪ , טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

23.6, יום חמישי,  שעה 20:30, משכן לאמנויות הבמה באר שבע, מחיר 50 ₪ . טלפון להזמנת כרטיסים: 08-6266400 

מודעות פרסומת