תגיות

,

קורסי עשיית יין בציר 2016 נפתחים בחודש יולי

ב"יקב שורק בית ספר לעשיית יין"

שי גלבועע (3)

שי גלבועע (3)

 

"הדרך ללימודי עשיית יין חייבת להיות מעשיית, ללוות ולעקוב אחר כל השלבים בעשייה ובטעימה", כך חרט ניר שחם על דגל בית הספר.

 

יקב שורק בית ספר לעשיית יין, הינו המוסד הוותיק בארץ ללימוד תורת עשיית היין. היקב והבית ספר פועלים בסינרגיה כשכל אחד מהענפים שזור בשני. בית ספר מהווה חממה לימודית ובה כרם, מעבדה ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. תלמידי בית הספר נהנים מסביבת לימודים ייחודית המתקיימת בתוך יקב פעיל שהינו חלק מעשיית היין. הקורס משלב לימוד תיאורטי ומעשי בו מייצר כל משתתף יין אישי. התהליך נעשה בליווי מקצועי של צוות בית הספר והיינן ניר שחם.

הקורס מיועד לאוהבי יין, למעוניינים ליצר יין או לאלה הרוצים להתמקצע ולהעמיק את היכרותם עם עולם היין ואף להקים יקבים.

בכל שנה מסיימים עשרות בוגרים את לימודי עשיית היין במסגרת קורס הדגל של בית הספר, ובכל שנה מגלים הנוכחים את ההבדלים בין היינות, בדיוק כמו ההבדלים הניכרים בין "הייננים" הצעירים.

"לטעום מבחר יינות שונים שנעשו מכרם אחד באותה מסגרת לימודית, ולגלות הבדלים סגנוניים מפתיעים ממחיש את השפעת הטכנולוגיה וההשפעה האישית של כל "יינן" על היין שלו, לראות את האושר בעיני כל אחד מהבוגרים שמסיים את הקורס ממלא אותי ונותן לי הרבה כח. אני רואה את הבוגרים כ"מנועים" שיובילו את שוק היין קדימה" אומר ניר שחם יינן והבעלים של המוסד ללימודי היין הוותיק ביותר בישראל.

 

הקורס השנתי כולל 19 מפגשים בהם משתתפי הקורס מלווים את תהליך עשיית היין במלואו: בוצרים, מתסיסים, סוחטים את היין מהקליפות, עוקבים אחר התבגרות היין ולבסוף מבקבקים ואוספים לביתם, כל משתתף את היין האישי שלו . זהו תהליך מרגש המשלב חווית עשייה וחווית לימוד גם יחד.

 

בחודש יולי הקרוב נפתחים הקורסים לעשיית יין בציר 2016!

הקורס לעשיית יין של יקב שורק הינו אחד הקורסים הבולטים בענף מבחינת השפעתו על מפת היקבים בארץ. 150 יקבי בוטיק הוקמו על ידי בוגרי הקורסים שהתקיימו ביקב שורק.

 

השנה יפתח במקביל קורס "עשיית יין לבן ורוזה"קורס ייחודי המתמקד בייצור של יין לבן יבש ורוזה. הקורס משלב הרצאות ומפגשים מעשיים בהם כל משתתף מייצר יין אישי בדמיג'אן 54 ליטר או מיכל 220 ליטר.

הקורס מיועד לעוסקים בעשיית יין בעלי ניסיון ולבוגרי הקורסים המעשיים של יקב שורק.

 

חזון בית הספר הינו "יצירת שמחה דרך עולם עשיית היין". במהלך 20 השנים בהם בית הספר פועל למען חינוך לתרבות היין בישראל, אלפי בוגרים השתתפו בעשרות קורסים מקצועיים, השתלבו בתעשיית היין והקימו עד כה 150 יקבים.

 

www.soreq.co.il

לפרטים נוספים ניתן להתקשר ליקב שורק: 08-9450844