תגיות

Guys And Dolls

ברנשים וחתיכות 006

המחזמר האהוב בכל הזמנים

הישר מהווסט אנד בלונדון

ההפקה עטורת השבחים של פסטיבל התיאטרון היוקרתי בצ'יצ'יסטר

בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב

15 הצגות בלבד החל מתאריך 12 בספטמבר

עיבוד קולנועי חדש למחזמר הנודע "ברנשים וחתיכות"

אולפני פוקס המאה העשרים הודיעו על הפקה הוליוודים חדשה למחזמר הידוע. בגרסה הקולנועית הקודמת כיכבו מרלון ברנדו ופרנק סינטרה. הפעם התפקידים הראשיים מיועדים לג'וזף גורדון-לוויט ולצ'נינג טייטום שהוכיח את כישורי השירה והריקוד שלו במחווה הנהדרת למחזות הזמר הקלאסיים בסרטם האחרון של האחים כהן "יחי הקיסר". השמועות מספרות שכוכבים נוספים כמו יו ג'קמן, וין דיזל וראסל קרואו גם הולכים לפזז ולשיר בסרט החדש אותו יביים מייקל גרנדייג'. הבמאי זוכה פרס הטוני ביים כבר גירסה בימתית מצליחה למחזמר בכיכובם של יואן מקרגור, דאגלס הודג' וג'יין קרקווסקי בשנת 2005. גרסה שאליה הצטרף גם פטריק סוויזי בתפקידו האחרון על הבמות זמן קצר לפני מותו.

 

העיבוד הקולנועי החדש יתווסף לשורה של עיבודים מצליחים שעלו על בימות ברודווי ולונדון. הפקה לונדונית מצליחה במיוחד תגיע הישר מווסט אנד לישראל ותוצג מ- 12 בספטמבר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

בינתיים ההפקה הלונדונית שתעשה את שרכה לשיראל זוכה להצלחה גדולה בלונדון וגם בסיור ברחבי הממלכה.

בסוף חודש יוני תצטרף להפקה הלונדונית הנוכחית גם השחקנית/קומיקאית האוסטרלית, רבל ווילסון בתפקיד מיס אדלייד. היא תופיע בבריטניה רק עד סוף חודש אוגוסט, ולא צפויה להצטרף להופעות בישראל.

רבל ווילסון יחץ

טובי שחקני התיאטרון והקולנוע השתתפו בהפקות שונות של המחזמר. מלבד פרנק סינטרה, מרלון ברנדו, יואן מקרגור  שכבר הוזכרו השתתפו בהפקות השונות: איאן צ'רלסון, פטריק סוויזי, ועוד רבים וטובים וגם אצלנו טוביה צפיר, חנה לסלו, מאיה דגן צביקה הדר בגרסאות מקומיות, ועתה ההפקה המצליחה בפסטיבל צ'יצ'יסטר, שעברה לווסט אנד בלונדון ולסיבוב ענק בבריטניה ואירלנד ומשם תגיע לישראל.

 

עלילת המחזמר מספרת על דמותו של נתן דטרויט שמסתבך עם משחקי הקוביה הלא חוקיים. לצד בעיות ההימורים הוא מתמודד עם סבלנותה הפוקעת של ארוסתו מזה 14 שנה זמרת מועדוני הלילה מיס אדלייד. מנגד מופיעים סקיי מסטרסון, בחור שמעולם לא אומר לא לכל התערבות  ושרה- נערת המיסיון, חתיכה עם לב מקרח. סקיי מתערב שהוא יגרום לשרה להתאהב בו  וייקח אותה לארוחת ערב בהאוונה קובה ובתמורה יביא 12 חוטאים לפגישה של המיסיון. זהו הימור שנתן דטרויט לא יכול לוותר עליו.

ברנשים וחתיכות 003

הסיפור הניו יורקי הזה על מהמרים, גנגסטרים ונערות מועדוני לילה שזור בכמה מן הלהיטים הגדולים שידע עולם המחזמרLuck Be a Lady, Sit Down You're Rockin the Boat,  I've Never Been in Love Before  ועוד רבים וטובים.

 

היוצרים

על פי הדמויות של דמון רניון

מוסיקה ומילים- פרנק לוסר Frank Loesser

מחזה- ג'ו סוורלנג ואייב בורוס Jo Swerling, Abe Burrows

 

הבמאי המיועד לגרסה ההוליוודית החדשה

מייקל גרנדייג' נולד ביורק שייר באנגליה בשנת 1962. הוא למד תיאטרון והשתתף כחשקן בהפקות שנות כולל ב"רויאל שייקספיר קומפני". הוא פנה לביים מחזות לקראת סוף שנות התשעים ומאז הוביל כבמאי כמעט 40 הפקות תיאטרון בבריטניה וגם ביים אופרות והעלה מחזות גם בארצות הברית. בשנת 2010 זכה בפרס הטוני על בימוי המחזה "Red" לצד עשרות פרסים בהם זכה במשך השנים.

 

במאי הגרסה הלונדונית שתגיע להופעות בישראל

הבמאי האמריקאי גורדון גרינברג שביים מחזות זמר רבים ברחבי ארצות הברית ואירופה אסף לצדו חבורה מוכשרת של יוצרים כדי להעלות את ההפקה החדשה של Guys and Dolls . בהם הכוריאוגרף קרלוס אקוסטה, רקדן/כוריאוגרף קובני, אחד הכישרונות הבולטים בבלט המלכותי הבריטי, כוכב בקנה מידה עולמי. קרלוס אקוסטה זכה למועמדות לפרס על האוליבייה על הכוריאוגרפיה למחזמר הזה ביחד עם שותפו ליצירה אנדרו רייט. אקוסטה נראה לאחרונה על המסכים בישראל כרקדן בסרט "בוגד משלנו" עם יואן מקרגור.

 

מחבר הלהיטים

פרנק לוסר  Frank Loesser   כתב עשרות שירים שהפכו ללהיטים גדולים שהוקלטו וזכו לגרסאות רבות. כתב את השירים לסרט הידוע "הנס כריסטאן אנדרסן" בכיכובו של דני קיי בהם גם "טמבולינה" הכל כך אהוב, וכן שלל שירים בהם השיר זוכה האוסקר Baby It's Cold Out Side.

 

Guys and Dolls

ברנשים וחתיכות

הישר מן הווסט אנד בלונדון

40  משתתפים, כולל תזמורת חיה של 14 נגנים

תפאורת ענק ועשרות תלבושות

הפקה באנגלית עם כתוביות לעברית

15 הצגות בלבד החל מתאריך 12 בספטמבר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה.

 

שעתיים וחצי של  הנאה צרופה ומוסיקה נהדרת.

ההצגה באנגלית עם כתוביות תרגום לעברית.

 

הפקת המופעים בישראל צמח עופר בע"מ

בשיתוף האופרה הישראלית

 

לצפייה בקטע מתוך המופע:
https://www.youtube.com/watch?v=Ntx_kkf2HQg

מודעות פרסומת