תגיות

,

תחרות ארתור רובינשטיין לצעירים בסין

 

ב-29 בספטמבר 2016 יעלה המסך על התחרות הבינלאומית הראשונה לפסנתרנים צעירים ע"ש רובינשטיין, בביג'ינג.


עדית צבי, המנהלת האמנותית של עמותת ארתור רובינשטיין:
"אנחנו שמחים לבשר על ייסודה של תחרות-בת ראשונה ע"ש ארתור רובינשטיין, לפסנתרנים עד גיל 18, מחוץ לגבולות ישראל.

עדית צבי. צילום אילן ספירא

עדית צבי. צילום אילן ספירא

 

עמותת ארתור רובינשטיין הבינלאומית למוסיקה בישראל חברה לקונסרבטוריון המרכזי למוסיקה בבייג'ינג בהקמתה של תחרות בינלאומית ע"ש ארתור רובינשטיין לפסנתרנים צעירים עד גיל 18.

התחרות תתקיים בתאריכים 29 בספטמבר עד 9 באוקטובר 2016, באולם הקונצרטים של הקונסרבטוריון המרכזי למוסיקה ובאולם הקונצרטים של העיר האסורה, בייג'ינג.  
שיתוף הפעולה עם סין , ובמסגרתו התחרות בבייג'ינג, נולדו בזכות הקשר המיוחד שנוצר בין הפסנתרן הסיני שאוהאן וואנג (XIAOHAN WANG)  לבין המנהלת האמנותית של העמותה, עדית צבי, ומנהלת עמותת צפונות תרבות, אילנה כהן. שאוהאן הופיע בארץ פעמים רבות כאורח שתי העמותות.

 

וואנג, המכהן גם כפרופ' להוראת הפסנתר בקונסרבטוריון המרכזי למוסיקה בבייג'ינג, התמנה גם לתפקיד המנהל האמנותי של התחרות בבייג'ינג. הוא מסתייע בתמיכתם של עדית צבי, צוות העמותה בארץ וחברי ההנהלה הישראלים שנבחרו להנהלה הציבורית הסינית-ישראלית.  עם 11 שופטי התחרות נמנים גם: אריה ורדי, יו"ר',  שאוהאן וואנג, איאן פאונטיין – זוכה תחרות רובינשטיין בארץ ב- 1989 ועדית צבי.

 

עדית צבי: "אנחנו שמחים מאד על הקשר המבורך עם הפסנתרן הסיני שאוהאן וואנג שהביא לייסודה של תחרות-בת ראשונה ע"ש ארתור רובינשטיין לפסנתרנים עד גיל 18, מחוץ לגבולות ישראל". עוד אומרת צבי כי "השנה מצטרפת תחרות רובינשטיין הישראלית לתחרויות ידועות שם בעולם, בהן תחרות צ'ייקובסקי ברוסיה וקלייבורן בארה"ב, שמתהדרות גם בתחרויות  לצעירים עד גיל 18. הזוכים בתחרויות אלה מהווים עתודה לתחרויות המשך לפסנתרנים בוגרים".

 

לתחרות בבייג'יינג הגישו מועמדות כ-100 פסנתרנים צעירים. ועדת המיון בחרה את מי שנראו בעיניה כ- 30 הטובים שבהם, מתוכם שני צעירים ישראליים. יצירת החובה הישראלית היא "שלושה פרלודים לפסנתר" מאת אילון רוזמן

 

 

בקונצרט הפתיחה של התחרות ינגן הפסנתרן הישראלי, בוריס גילטבורג, הזוכה בפרס השני בתחרות רובינשטיין  ב-2011, שזכה גם בפרס הראשון בתחרות המלכה אליזבת בבריסל. גילטבורג יחנוך את אירועי התחרות ברסיטל מיצירות באך, שופן, שוסטקוביץ' ורחמנינוב.

 

בשלב הגמר של התחרות תנגן התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון  בקונצרט עם שלושת העולים לגמר ובקונצרט גאלה, שיחתום את התחרות , ובו יופיע גם אלכנסדר קורסנטייה, הזוכה בפרס הראשון בתחרות 1995 ,

מודעות פרסומת