תגיות

 

הקונצרט האחרון בסדרה "תגליות" של אנסמבל המאה ה- 21 מבטיח תכנית מגוונת ועשירה, בניצוחו של פביאן פאניסלו מארגנטינה, שגם יבצע סוויטה מתוך האופרה החדשה שלו- בבכורה עולמית!.

אל פאניסלו והאנסמבל יצטרפו נגן הסקסופון גן לב והכנרית יעל ברולסקי, שיבצעו יחד יצירות עכשוויות לצד יצירות קלאסיות, בתכנית:
יצירת הג'אז המבריקה של פרנקו דונטוני (איטליה), יצירתו של דאי פוג'יקורה (יפן) בשילוב עבודת ווידיאו ארט של אמן ווידאו יפני, ויצירתו של המלחין הישראלי ניצן לייבוביץ'.

תל אביב: מוזיאון ת"א לאמנות, מוצ"ש, 2 ביולי ב- 21:00
ירושלים:
מרכז למוסיקה ירושלים, יום א' 3 ביולי ב- 20:00

אנסמבל המאה ה-21 חותם את העונה ה-25 עם הסדרה "תגליות", בקונצרט חגיגי שיתקיים בשני מועדים, מוצאי שבת, 2 ביולי במוזאון תל אביב לאמנות, ולמחרת ב 3 ביולי, במרכז למוסיקה בירושלים.

בקונצרט הסיום תכנית מגוונת במופע מוסיקלי חזותי, ובניצוחו של פביאן פאניסלו (ארגנטינה) והסולנים גן לב (סקסופון) ויעל ברולסקי (כינור).

Yael Barolsky - צילום טל קוליקובסקי

Yael Barolsky – צילום טל קוליקובסקי

את הקונצרט תפתח יצירתו של המלחין הישראלי המצוין ניצן לייבוביץ , בהמשך יבצע האנסמבל מגוון יצירות שנכתבו בעת הזו, וכן קלאסיקה של המלחין האיטלקי פרנקו דונטוני-  "הוט", יצירה ג'אזית מבריקה לסקסופון ואנסמבל כלי, בנגינתו של הווירטואוז הישראלי ואורח הקונצרט הסקסופוניסט גן לב. הסולנית וחברת האנסמבל יעל ברולסקי, תבצע את יצירתו של המלחין היפני דאי פוג'יקורה, מלחין עכשווי בעל כתיבה מיוחדת וחדשנית. ביצירה זו הוא חבר לאמן הווידאו היפני טומויה ימאגוצ'י, שיחד יצרו חוויה משותפת של מוסיקה חזותית.

כמו כן, המנצח פביאן פאניסלו (ארגנטינה) יבצע עם האנסמבל בבכורה עולמית, סוויטה מתוך האופרה החדשה שלו Malentendu, שבוצעה בהצלחה גדולה השנה בבואנוס איירס ומחכה לביצוע בוורשה, וינה ומדריד. כמה מיצירותיו שופעות הדמיון הושמעו בקונצרטי "תגליות" וזכורות גם הופעותיו המרשימות כמנצח בעונות הקונצרטים הקודמות.

פביאן פאניסלו, נולד בבואנוס-איירס ולמד במולדתו נגינה, ניצוח וקומפוזיציה. הוא השתלם ב"מוצארטיאום" בזלצבורג וסיים את לימודיו בהצטיינות יתירה. פאניסלו זכה בפרסים רבים והשתתף בפסטיבלים רבים בעולם. הוא מנצחו ומנהלו של Plural Ensemble- ומשמש כפרופסור בבית הספר הגבוה למוסיקה במדריד.

גן לב, Gan Lev החל את לימודי הסקסופון בגיל 10, והופעתו הראשונה כסולן הייתה ב- 1994 עם התזמורת הסימפונית ירושלים. מאז הוא מופיע עם מיטב התזמורות הקאמריות והסימפוניות בישראל. לב ביצע מספר רב של יצירות בנות-זמננו לסקסופון בביצוע בכורה ישראלי. הוא ממייסדי אנסמבל ניקל וחבר באנסמבל המאה ה-21, אנסמבל טמפרה ורביעיית הסקסופונים של תל-אביב. בשנת 2000 ייסד את לימודי הסקסופון הקלאסי באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

Gan Lev - צילום ג'ייק פיטרס

Gan Lev – צילום ג'ייק פיטרס

הכנרת יעל ברולסקי, Yael Barolsky,חברת האנסמבל וסולנית, מציגה שילוב נועז בין רפרטואר קלאסי לעכשווי והדיסק אותה הפיקה זוכה לשבחים ממבקרים ברחבי העולם.
ברולסקי, ניגנה בפסטיבלים מרכזיים כמו פסטיבל לוצרן, כפר בלום ואילת, תחת שרביטיהם של פייר בולז ואילן וולקוב. היא הופיעה ככנרת אורחת עם הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית של בוכום והקאמרטה הישראלית ירושלים. הרפרטואר שלה כולל מוזיקה קלאסית מסורתית ומוכרת, אך אהבתה למוזיקה עכשווית הפכה אותה לכנרת בעלת אופי נגינה ייחודי בנוף המקומי.

אנסמבל המאה ה 21, זוכה פרס לנדאו של מפעל הפיס על מצוינות בביצוע מוסיקה, נוסד בשנת 1991 על ידי המלחין דן יוהס וזמירה לוצקי.
באנסמבל חברים 14 נגנים מהטובים בארץ, ומאז הקמתו הוא נחשב לגוף המוביל בארץ בכל הנוגע לביצוע מוסיקה עכשווית. מיטב המנצחים והסולנים בארץ ובעולם מופיעים עם האנסמבל שזוכה להערכה בינלאומית. האנסמבל מקבל באופן קבוע ציון "מצוין" בדירוג מנהל התרבות.

אנסמבל המאה ה-21 – קונצרט סיום עונה:
מנצח: פביאן פאניסלו.
סולנים:
יעל ברולסקי – כינור.
גן לב – סקסופון.
בתוכנית:
ניצן לייבוביץ'– Release  ל-11 נגנים.
פביאן פנסילו – סוויטה מתוך האופרה "“Malentendu – בבכורה עולמית.
דאי פוג'קורה–  לכינור ווידאו.
פרנקו דונטוני– הוט לסקסופון ואנסמבל.

Conductor: Fabian Panisello.

Violin: Yael Barolsky.

Saxophone :Gan Lev.

Leibovich

Panisello: Malentendu.

Fujikura: Calligraphy for violin and video.

Donatoni: Hot for saxophone and ensemble.

מועדי ההופעות וכרטיסים:
תל אביב, מוזיאון ת"א לאמנות מוצ"ש
: 2 ביולי בשעה 21:00, מחיר כרטיס 90 ₪.
להזמנת כרטיסים: 03-6077070
ירושלים, מרכז למוסיקה ירושלים: יום א', 3 ביולי בשעה 20:00, מחיר כרטיס 60 ₪.
להזמנת כרטיסים: 02-6241041