בעונה החדשה מציג אנסמבל סולני תל אביב תכנית עשירה ומגוונת, וממשיך עם שתי הסדרות המצליחות: סדרת הדגל "הקלאסית הגדולה" והסדרה החדשה "קצת אחרת"- עם מבחר סולנים, יצירות חדשות, בכורות עולמיות ועיבודים ייחודיים.

האנסמבל יארח אמנים בינלאומיים ביניהם, גדול הזמרים בעולם הקונטרה טנור אנדראס שול, הכנר הווירטואוז איתמר זורמן – זוכה תחרות צ'ייקובסקי הנחשבת ביותר בעולם לכנרים, ומוסיקאים מובילים מאוסטרליה, רוסיה ואסטוניה.

כמידי שנה יבצע האנסמבל גם יצירות חדשות ומקוריות של מלחינים ישראליים בביצוע בכורה עולמית, ועוד קונצרטים עם יצירות מרתקות: קונצ'רטו לשלושה פסנתרים בשמונה ידיים עם "מולטיפיאנו", חמישיות המיתרים של שוברט ומוצרט הנחשבות לפסגת המוסיקה הקאמרית, הסטבס מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי ואחרות.

הקונצרטים יתקיימו במרכז ענב בתל אביב, במרכז וייל בכפר שמריהו ובאודיטוריום רפפורט בחיפה.
קונצרט הפתיחה המשותף לשתי הסדרות יתקיים ב 3-4 בספטמבר

סולני תל אביב- קרדיט רפי דלויה

סולני תל אביב- קרדיט רפי דלויה

עונת הקונצרטים 2016-2017 של אנסמבל סולני תל אביב, בניהולו המוסיקלי של ברק טל, מציגה תכנית עשירה ומגוונת עם סולנים מובילים בתחומם בעולם, יצירות בעיבודים מפתיעים וקונצרטים מרתקים, תוך שמירה על הקו האיכותי והחדשני המאפיין את האנסמבל, ומתן במה ליוצרים ישראליים מבטיחים.
הקונצרטים יתקיימו, כמידי שנה, בחיפה, בתל אביב ובכפר שמריהו, כשקונצרט הפתיחה המשותף לשתי הסדרות "חגיגה של סולנים צעירים" יתקיים ב 3-4 בספטמבר.

בעונת הקונצרטים החדשה ממשיך האנסמבל בסדרת הדגל שלו הסדרה הקלאסית הגדולה המשלבת בין ישן לחדש, בין ווקאלי לאינסטרומנטלי ובין יצירות מופת מוכרות לכאלו שעדיין לא בוצעו באנסמבל.
האנסמבל יארח בסדרה את גדול הזמרים בעולם, הקונטרה טנור אנדראס שול, ואת הכנר הווירטואוז איתמר זורמן, זוכה תחרות צ'ייקובסקי – התחרות הנחשבת ביותר בעולם לכנרים ועוד. עוד בתכנית, שתי יצירות בבכורה עולמית של המלחינים הישראליים בעז בן משה וזיו קוז'וקרו.

בעקבות הצלחת הסדרה החדשה "קצת אחרת", קונצרטיים קלאסיים המשלבים סגנונות מוסיקליים נוספים כמו ג'אז, רוק ומוסיקה אתנית, גם העונה צפויות הפתעות בסדרה זו.
בתכנית, אריות מפורסמות מהבארוק לצד שירים ישראליים בעיבוד חדשני ומקורי לשלישיית ג'אז ותזמורת. קונצ'רטו לשמונה ידיים עם רביעיית הפסנתרנים "מולטיפיאנו", וגם יצירה חדשה לפסנתר ותזמורת של יצחק ידיד בבכורה עולמית.

"תכניות הקונצרטים כוללות הפעם כמה יצירות שלא תרצו להחמיץ" אומר ברק טל, מנהלו המוסיקלי של אנסמבל סולני תל אביב, "הסטבט מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי; החמישיות של שוברט ושל מוצרט, הנחשבות לפסגת המוסיקה הקאמרית, בעיבודים ייחודיים לאנסמבל. העונה הבאה מציעה גם מבחר מרתק של סולנים ויצירות, זמר הקונטרה טנור אנדראס שול, מגדולי הזמרים בעולם, חוזר להופיע אתנו לאור הצלחת הופעותינו המשותפות בעבר. גם הזמרים האחרים שיופיעו עמנו בהמשך העונה מוכרים היטב לקהל הישראלי: הסופרניות הנפלאות יעלה אביטל ועינת ארונשטיין והקונטרה טנור אלון הררי. המנצח והכנר הכריזמטי והמלהיב אנדרס מוסטונן חוזר אלינו בתכנית שכולה באך בהילוך גבוה. כל אלה ועוד מבטיחים עונה מגוונת, מפתיעה ומהנה".

בשתי הסדרות, הסדרה הקלאסית הגדולה והסדרה "קצת אחרת"- יתקיימו ארבעה קונצרטים בכל סדרה.

 

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ ותזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ונוספות.
בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.
ברק מקדיש מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ובחינוך מוסיקלי, בין השאר כמנצח התזמורות הסימפוניות של ביה"ס התיכון "רעות" (לשעבר ויצ"ו) לאמנויות חיפה ושל קונסרבטוריון גבעתיים, וכיוזם של תכניות חינוכיות בקונסרבטוריונים ברחבי הארץ בשיתוף אנסמבל סולני תל-אביב.

 

barak tal -credit nir hefetz

barak tal -credit nir hefetz

אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר. הוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר.

האנסמבל הופיע עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים מהקהל מהמבקרים, ומהאמנים המופיעים איתו בקונצרטים.

מודעות פרסומת