תגיות

 

Complexions
Contemporary Dance Company

במסגרת הסדרה מחול במשכן

החל מתאריך 20/07 לארבעה  מופעים

15 רקדנים רוקדים את העיר ניו יורק

רקדן אורח עידו תדמור

"קומפלקשנס" שואבים חומרים מן הרקע התרבותי והאתני של העיר. מעולם הקולנוע, צילום, טלוויזיה, אופנה, שירה, תיאטרון, מחול-רחוב ותרבות הפופ. מכל התערובת התוססת הזאת הם פיתחו סגנון עכשווי וייחודי משלהם. במופע ישולב דואט מיוחד שיצר עידו תדמור  ויבוצע על ידו יחד עם דזמונד ריצ'רדסון , המנהל האמנותי השותף של הלהקה.

קומפלקשנס Innervisions 2

"הכוריאוגרפיה של דווייט רודן היא כמו לבה רותחת; זורמת בעוצמה מטלטלת"

New York Times

 

להקת קומפלקשנס הוקמה לפני כעשרים שנה על ידי דווייט רודן ודזמונד ריצ'רדסון, שני רקדנים סולנים בתיאטרון המחול של אלווין איילי. עיתון הניו יורק טיימס כינה אותם "שני הרקדנים הוירטואוזים ביותר שיצאו מלהקתו של אלווין איילי".

רודן וריצ'רדסון הציגו בבימות החשובות ביותר ועבדו עם כוכבים כגון מדונה, פרינס ולני קרביץ. יום אחד החליטו השניים על הקמת להקה שתשלב מחול מודרני וקלאסי, ג'אז וסגנונות שונים ותיתן במה לרקדנים ממוצאים אתניים שונים. בלהקת המחול שהקימו הם משלבים בין מוסיקה קלאסית למוסיקה שחורה, בין שופן ובאך לנינה סימון וסטיבי וונדר.

 

הרקדנים בלהקת קומפלקשנס מפגינים וירטואוזיות, ומשתמשים בגופם ליצירת קווים ארוכים בזויות לא צפויות. זהו ביקורה השלישי של הלהקה בארץ לאחר שני ביקורים מוצלחים ב- 2008 וב-2011.

 

לביקורה השנה בישראל הכינה הלהקה מופע מיוחד הכולל מבחר קטעים מתוך יצירותיהם של דוויט רודן ודזמונד ריצ'רדסון. רקדני להקה ירקדו למוסיקה של באך, ויוולדי, מוסיקה שחורה אתנית, פרינס ועוד. את המופע תחתום יצירתו של דוויט רודן "חיזיון" (INNERVISION) על פי שיריו של סטיבי וונדר.

במופע ישולב דואט מיוחד עם עידו תדמור. את הדואט H-A-I FOR TWO שיצר תדמור הכוריאוגרף והרקדן הישראלי, בו הוא ירקוד עם דזמונד ריצ'רדסון המנהל האמנותי השותף של "קומפלקשנס" למוסיקה של המלחין מקס ריכטר.

Ido Tadmor photo by daniel kaminsky

Ido Tadmor photo by daniel kaminsky

זהו דואט בן 9 דקות עיבוד לקטע מתוך יצירה חדשה של תדמור אותה הציג בבכורה בעיר וורוצלב בפולין, שנבחרה השנה לבירת התרבות.

הקשר בין השניים נוצר כשהוזמנו לרקוד דואט בבית הנשיא בירושלים בעת ביקורו של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש הבן בזמן כהונתו של שמעון פרס כנשיא המדינה. כך נוצרה החברות בין ועדו תדמור ומנהלי הלהקה. עם היבחרו למנהל האמנותי של הבלט, הישראלי, היה רודן אחד הכוריאוגרפיים הראשונים שהוא הזמין לצור.

הדואט עוסק במערכת יחסים חברית בין שני גברים. לדבריו של תדמור זו תחילת הדרך של שיתוף פעולה מתכונן בין עידו תדמור למנהלים האמנותיים של הלהקה.

תדמור נוסע לעבוד עם ריצ'רדסון, בניו יורק במשך עשרה ימים, והוא אף אמור להגיע מספר ימים לפני הלהקה לסיים את העבודה פה בארץ. המלחין מקס ריכטר מוכר בישראל בעיקר הודות לפסקול שהלחין לסרט "ואלס עם באשיר".

 

דוויט רודן

החל לרקוד בגיל 17, הצטרף ללהקת דייטון למחול עכשווי, משם עבר ללהקת בלט ג'ז של מונטריאול ולאחר מכן נבחר להיות רקדן ראשי בלהקתו של אלווין איילי.

הוא הופיע בקליפים רבים, תוכניות טלוויזיה ובסרטים דוקומנטריים כמו התוכנית של PBS  על רקדנים גדולים Great Performances)).

בשנת 1994 ייסד את להקת קומפלקשנס יחד עם דזמונד ריצ'רדסון. מאז  יצר רודן יותר משמונים עבודות מחול עבור רקדני הלהקה. יצירותיו של רודן הוצגו ביותר מעשרים ארצות בחמש יבשות. במקביל יצר רודן עבודות עבור להקות נוספות, ביניהן תיאטרון הבלט מרינסיקי, סירק דה סוליי, בלט אריזונה, בלט אספן-סנטה פה, תיאטרון מחול הארלם, בלט קולורדו, להקת המחול דייטון למחול עכשווי, בלט מיאמי, בלט אוקלנד בלט פיטסבורג ועוד.

רודן יצר את הכוריאוגרפיה לקטעי הריקוד בסרט One Last Dance בכיכובו של פטריק סוויזי משנת 2003. הוא גם עבד על קליפים ומופעים של פרינס, לני קרביץ, נינה סימון, פול סיימון, ניקולס פייטון, מרווין גיי ולהקת U2.

רודן מכהן כמנהל האמנותי של בלט שרלוט ומלמד מחול באקדמיות נחשבות כגון אוניברסיטת ניו יורק, ג'וליארד, מכללת סקידמור ואוניברסיטת מיסיסיפי. בנוסף, הוא פעיל בפרויקטים חברתיים וקהילתיים שונים. לאורך הקריירה זכה רודן בעשרות פרסים בינלאומיים על הישגיו בעולם המחול.

 

דזמונד ריצ'רדסון

מייסד שותף של להקת קומפלקשנס, וסגנונו ניכר ביצירות הלהקה.

הוגדר על ידי הניו יורק טיימס כאחד הרקדנים הגדולים של זמנו, והופיע כרקדן סולן בלהקתו של אלווין איילי, בלט פרנקפורט, תיאטרון הבלט האמריקאי, בלט סן פרנסיסקו, בלט וושינגטון, תיאטרון מחול צפון קרוליינה, בלט אספן-סנטה פה, בלט אורלנדו, תיאטרון מסימו ועוד.

ריצ'רדסון היה הרקדן האפרו-אמריקאי הראשון שגילם את דמותו של אותלו בהפקה של תיאטרון הבלט האמריקאי. הוא זכה לביקורות מהללות על ביצוע זה. בנוסף, הוא שיתף פעולה בקליפים ומופעים עם מייקל ג'קסון, פרינס, אריתה פרנקלין ומדונה. על הישגיו בתחום המחול זכה לפרסים רבים.

דווייט רודן יצר יחד עם הפרימה בלרינה דיאנה וישניבה את המופע  Beauty in Motionשהוצג בניו יורק ובמוסקווה. וישניבה וריצ'רדסון חזרו לשתף פעולה בדואט Three Point Turn בתיאטרון מרינסקי בסנט פטרבורג. ריצ'רדסון ורודן הופיעו יחד כאורחי כבוד במספר תוכניות טלוויזיה בארצות הברית, ביניהן So You Think You Can Dance.

 

בחבר הנאמנים של הלהקה פועלים כמה מן היוצרים הבולטים בתחום התרבות האפרו אמריקאית כמו הכוריאוגרפית דבי אלן , זוג השחקנים אנג'לה באסט וקורטני ב. ואנס, הרקדנית הכוכבת סוזן ג'אפה, השחקנית סיסלי טייסון ופולטה וושינגטון, רעייתו של השחקן דנזל וושינגטון.

"קומפלקשנס" הופיעה ברחבי העולם בעשרות מדינות ובאולמות הנחשבים ביותר. במקביל להופעותיה מקיימת הלהקה בית ספר למחול ותוכנית חינוכית לרקדנים בגילאים שונים ומכשירה אותם לקריירה של רקדנים מקצועיים.

קומפלקשנס 3

תוכנית המופע:

 

חלק ראשון

 

בלדה ל…     BALLAD UNTO…   (אוקטובר 2015)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

מוסיקה: יוהאן סבסטיאן באך

תלבושות: כריסטיאן דארץ'

עיצוב תאורה ותפאורה: מייקל קורש

רקדנים: כל הלהקה –  דאג באום, אנדרו בריידר, ג'יליאן דייויס, אדיסון אקטור, לריסה גרצקה, שאנה ארווין, יאנג סיל קים, קלי מארש IV, אשלי ניקול מאיו, קלי שדון, נחמיה ספנסר, טימותי סטיקני וטרק לואיס ווטרס.

היצירה "בלדה ל…" נפרשת על הבמה ברגש מתפרץ כאשר שבעה זוגות מביעים את אהבתם בריקוד חיזור אינטימי.

 

חלק שני

אבודים   GONE    (2000 ניו יורק)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

מוסיקה: אודטה

עיצוב תלבושות: DR Squared

עיצוב תאורה: מייקל קורש

3 גברים חוקרים את נבכי הייאוש והבדידות ומגלים זה את זה ואת היכולת לשרוד.

 

קריאה בקול גדול        TO CRY OUT 'CRYIN  (קטע, אוקטובר 2015)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

מוסיקה: ג'ימי סקוט

עיצוב תלבושות: DR Squared

עיצוב תאורה: מייקל קורש

רקדנים: יאנג סיל קים, טרק לואיס ווטרס

 

הגיגיו המוסיקליים של ג'ימי סקוט וסגנונו הייחודי, חוגגים בשמחה ובאנרגיות נמרצות.

 

CHOKE  (2006)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

מוסיקה: ויוולדי (ארבע העונות – אביב)

עיצוב תלבושות: DR Squared

עיצוב תאורה: מייקל קורש

רקדנים: דאג באום, אדיסון אקטור

 

דואט לשני גברים המבליט את התחרותיות ביניהם ואת אופיים המנוגד

 

 

צוואה TESTAMENT    (2011, קטע)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

מוסיקה: "חסד מופלא"/ עממי

עיצוב תלבושות: ג'יי מאן ג'ו

עיצוב תאורה: מייקל קורש

רקדנים: אשלי מאיו ואנדרו בריידר

 

קטע זה מתוך "צוואה", נרקד לצלילי מזמור הגוספל הקלאסי "חסד מופלא".

 

H-A-I for 2

בכורה עולמית

כוריאוגרפיה: עידו תדמור

מוסיקה: מקס ריכטר

עיצוב תלבושות: שלו לבן

עיצוב תאורה: מייקל קורש

רקדנים: עידו תדמור ודזמונד ריצ'רדסון

 

חיזיון INNERVISION   (2013)

כוריאוגרפיה: דווייט רודן

עיצוב תאורה: מייקל קורש

מוסיקה: סוויטה של שירי סטיבי וונדר

עיצוב תלבושות: קלי בראון

רקדנים: כל הלהקה

 

זוהי מחווה למוסיקה האוניברסלית של סטיבי וונדר.

 

 

קומפלקשנס

במסגרת "מחול במשכן"

ארבעה מופעים:

יום רביעי 20/7 בשעה 20:00

יום חמישי 21/7 בשעה 20:00

יום שישי 22/7 בשעה 13:00

יום שבת 23/7 בשעה 21:00

מחירי כרטיסים 149-299 ₪

הפקה בישראל רפי בן יעקב

קטע וידאו לדוגמה של הלהקה
https://vimeo.com/158943367

מודעות פרסומת