תגיות

,

 

 

"הצל של יואב", המבוסס על ספר פרי עטו של חבר הכנסת יאיר לפיד

"המלך מחפש חבר", ספרו של יוסי אלפי, שאיירה ליאורה גרוסמן

"עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור", על פי ספרם של אפרים סידון ויוסי אבולעפיה

 

הכניסה לכל גני הסיפור בעיר חופשית, ללא תשלום

 

חולון – עיר הילדים חונכת שלושה גני סיפור חדשים שיצטרפו לפרויקט, במרכזו פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות גנים ציבוריים ברחבי העיר. הגנים מציעים לילדים חוויה המגבירה את האהבה לספרים, במקביל לחשיפתם לעבודות אמנות פלסטית מגוונות. באמצעות פרויקט זה מקבל הגן הציבורי מרכיב חינוכי נוסף, מבלי לוותר על מרכיביו האחרים: משחק מוטורי, בילוי בחיק הטבע, פעילות ספורטיבית ומפגש חברתי לגילאים שונים.

 

"עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור" – על פי ספרם של אפרים סידון ויוסי אבולעפיה. הגן כולל שלושה פסלי ברונזה, שעוצבו על פי הסיפור בידי האמן יצחק מבורך. בנוסף, מצויות בגן שתי פינות עם מתקני משחק חדשים וכן פינת כושר. הגן ממוקם בגן השחר (בין רחוב השחר לרחוב ההסתדרות).

גן סיפור בחולון - עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור - צילום אלי נאמן

גן סיפור בחולון – עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור – צילום אלי נאמן

"הצל של יואב" – על פי ספרו של חה"כ יאיר לפיד.

ספר הילדים "הצל של יואב" נכתב בידי שר האוצר לשעבר, חה"כ יאיר לפיד (טרם היותו שר…) ואויר בידי גיל-לי אלון קוריאל. מדובר בגן ציבורי הממוקם בתפר שבין שכונה ותיקה לשכונה חדשה בין הרחובות ברטונוב, האחווה ובגין). במקום בוצעו עבודות פיתוח נופי וגינון והותקנו בו מתקני משחק, ריהוט גן ומצללות. הגן תוכנן על ידי אדר' קרני גרשטיין וגולת הכותרת בו הם הפסלים שעוצבו על פי הסיפור בידי האמן ניסים פורת.

גן סיפור הצל של יואב בחולון. צילום-אלי נאמן (2)

גן סיפור הצל של יואב בחולון. צילום-אלי נאמן (2)

"המלך מחפש חבר" – על פי ספרו של יוסי אלפי, שאויר בידי ליאורה גרוסמן. הסיפור הוא על מלך שאין לו איש בעולם וכל משאלתו למצוא לו חבר. הוא יוצא למסע מפותל שבמהלכו הוא לומד להכיר בערכה של החברות, תוך הצורך בשמירה על הזהות העצמית.

הגן – הקרוי על שם חסידי אומות העולם, בין הרחובות קציר וש"י עגנון בשכונת נווה רמז בחולון – שוקם באחרונה והוא כולל ריצוף, מדשאות, מתקני משחק וכושר, ריהוט גן, מצללה וגינון. בגן מוקמו שלושה פסלים: מלך, ילדה וספסל עם עץ שבו תפוחים המהווים שבשבות, פרי יצירתו של האמן זיגי בן חיים.

 

פרויקט "גן סיפור", שהחל בחולון לפני יותר מעשור, ביוזמת ראש העיר, מוטי ששון ומנכ"לית העירייה, חנה הרצמן, הוא אחד המיזמים התרבותיים, המעניינים והמיוחדים בעיר, שהביא לביסוס מעמדה כ"עיר הילדים", לצד מוזיאון הילדים, המדיטק, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, המרכז לתיאטרון בובות ועוד.

 

 

הכניסה לכל גני הסיפור חופשית בכל שעות היום

ופרטים עליהם ניתן למצוא באתר העירוני

www.holon.muni.il

מודעות פרסומת