תגיות

 


אנסמבל סולני תל אביב פותח את עונת המנויים 2016-2017 בקונצרט חגיגי על שם אסתר בלשה לציון עשור לפטירתה, עם הסולנים הצעירים, המצטיינים והמבטיחים בישראל; הפסנתרנים ליאור ליפשיץ ואמיר רון, והצ'לנית דניאל אקטע.

אקטע בת ה-14 תבצע בקונצרט את "כל נדרי" של ברוך,  ליאור ליפשיץ בן ה-12 יבצע את הקונצ'רטו  לפסנתר בלה מז'ור של מוצרט, ואמיר רון בן ה 15 יבצע את הקונצ'רטו לפסנתר במי במול מז'ור של מוצרט. בנוסף, יבצע האנסמבל שתי יצירות רומנטיות לתזמורת מיתרים – הסרנדה למיתרים של אלגר ו"אנדנטה קנטבילה" של צ'ייקובסקי.


חיפה: מוצ"ש, ה- 3 בספטמבר, אודיטוריום רפפורט, ב 20:30,
תל אביב: יום א, ה- 4 בספטמבר, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר) ב 20:30.

 

אנסמבל סולני תל אביב-קרדיט ניר פרץ

אנסמבל סולני תל אביב-קרדיט ניר פרץ

עונת הקונצרטים 2016-2017 של אנסמבל סולני תל אביב, בניהולו המוסיקלי של ברק טל, תיפתח בקונצרט "חגיגה של סולנים צעירים" ע"ש אסתר בלשה לציון עשור לפטירתה, והוא יתקיים ב 3 בספטמבר בחיפה, ולמחרת ב 4 בספטמבר בתל אביב.

בקונצרט החגיגי ע"ש אסתר בלשה, יופיעו לראשונה עם האנסמבל שלושה סולנים צעירים זוכי תחרויות בגילאי 12-15, מהמצטיינים ביותר שבנגנים הישראליים הצעירים: הפסנתרנים ליאור ליפשיץ,             Lior Lifshitz  (12) ואמיר רון, Amir Ron (15), והצ'לנית דניאל אקטע,Danielle Akta  (14).
אקטע
, תלמידתו של פרנס הלמרסון היא מוסיקאית מוכשרת שמרבה להופיע כסולנית עם תזמורות ברחבי העולם וזכתה לא מכבר בפרס תגלית אמנותית במוסקבה. בקונצרט היא תבצע את "כל נדרי" של ברוך, ובספטמבר היא תצטרף לאנסמבל בסיור קונצרטים בפולין ותשוב לבצע את "כל נדרי"-
בין היתר בטקס הסרת הלוט מקיר הזיכרון בבית הקברות היהודי בעיירה בילגוראיי – עיירה שהושמדה כליל במלה"ע ה-2.

הפסנתרן הצעיר ליאור ליפשיץ, תלמידו של דרור זמל בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב, יבצע את הקונצ'רטו  לפסנתר בלה מז'ור (מס' 12) של מוצרט, והפסנתרן אמיר רון, שלומד בקונסרבטוריון גבעתיים אצל גב' שרה טל, יבצע את הקונצ'רטו לפסנתר במי במול מז'ור (מס' 9) של מוצרט. בנוסף, יבצע האנסמבל שתי יצירות רומנטיות לתזמורת מיתרים – הסרנדה למיתרים של אלגר ו"אנדנטה קנטבילה" של צ'ייקובסקי.

"האנסמבל מטפח סולנים צעירים מצטיינים במשך השנה באופן קבוע" אומר ברק טל מנהלו המוסיקלי של האנסמבל ומוסיף, "רק בשנה האחרונה קיימנו 3 קונצרטים עם סולנים צעירים בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה (שטריקר), ובשנה הבאה צפויים קונצרטים דומים גם במרכזי מוסיקה נוספים ברחבי הארץ. בפרויקטים אלה אנחנו מדריכים את הסולנים הצעירים ב'נגינה עם תזמורת' ועבודה עם המנצח. בחזרות עם התזמורת, אנו מסייעים להם להבין את תפקידם ומקומם כסולנים עם תזמורת". שילוב הסולנים הצעירים מביא להצלחה גדולה ולקהל רב ומגוון בקונצרטים, מדגיש טל.

אסתר בלשה ז"ל, הייתה פסנתרנית, מחנכת ומורה לפסנתר שגידלה דורות של מוסיקאים צעירים ופעילה רבות בחיים המוסיקליים בארץ ובמיוחד בחיפה עיר מגוריה. בין תלמידיה היו ברק טל, המנהל המוסיקלי של האנסמבל, וכמה מנגני האנסמבל. האנסמבל מנציח את זכרה של בלשה בכל שנה בקונצרט פתיחת העונה, כאשר פסנתרן ישראלי מופיע כסולן בקונצרט. בין הפסנתרנים שהופיעו בקונצרטים ע"ש אסתר בלשה נמנים אלון גולדשטיין, ירון קולברג, סיון סילבר וגיל גרבורג, בנימין הוכמן, ועוד.

דניאל אקטע, בת 14, היא סולנית פעילה מאוד מגיל צעיר ותלמידתו של פרנס הלמרסון באקדמיה למוסיקה בארנבוים סעיד בברלין. בשנה האחרונה הופיעה כסולנית בקונצרטים ובפסטיבלים בארה״ב, גרמניה, בלגיה, רוסיה, אוסטריה, איטליה וישראל. הופעותיה בעונה האחרונה זכו לביקורות נלהבות, כאשר מבקרים רבים סימנו את דניאל כצ'לנית צעירה, מהמבטיחות ביותר בעולם. בעונה הבאה מתוכננים לה קונצרטים ברחבי העולם, בדרום אפריקה, רוסיה, מדינות באסיה, אירופה ובישראל. אקטע היא זוכת פרסים בינ״ל, ביניהם פרס התגלית האמנותית לשנת 2015-2016 ע״ש אולג ינקובסקי במוסקבה.

Danielle Akta -  צ'לו  דניאל אקטע. צילום אסף אמברם

Danielle Akta – צ'לו דניאל אקטע. צילום אסף אמברם

ליאור ליפשיץ, רק בן 12 ולומד זו השנה החמישית אצל ד"ר דרור זמל בקונסרבטוריון הישראלי תל אביב. הוא משתתף בקביעות בקונצרטים בקונסרבטוריון ומחוצה לו, בנגינת סולו ומוסיקה קאמרית. הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית ירושלים והתזמורת סימפונית אשדוד. זכה בפרס הראשון בתחרות "פסנתר לתמיד" 2015. במסגרת פרויקט אמני פסנתר צעירים של מרכז אלדוול בירושלים, הופיע במרכז עדן תמיר בקונצרטים בשידור חי בקול המוסיקה. בקיץ  השתתף ליפשיץ בפסטיבל Musicfest Perugia שבאיטליה.

אמיר רון, בן 15,  לומד פסנתר עם גב' שרה טל בקונסרבטוריון גבעתיים, ומופיע בקונצרטים שונים בארץ ובחו"ל. אמיר השתתף בתכניות הקיץ של "פסנתר צעיר" מטעם מרכז המוסיקה בירושלים וחבר בתכנית "גולדמן" לנגנים מצטיינים. הוא משתתף בתכנית "אולדוול" לפסנתרנים מצטיינים והופיע בין היתר בפסטיבל Musicfest Perugia זו השנה השנייה. רון זוכה פרסי עידוד בתחרות אשדוד לפסנתרנים, בפרס השלישי בתחרות ע"ש נדיה שטרנברג ובמלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל.


בעונת הקונצרטים החדשה 2016-2017
 ממשיך האנסמבל עם סדרת הדגל שלו הקלאסית הגדולה, ויארח את גדול הזמרים בעולם הקונטרה טנור אנדראס שול, ואת הכנר הווירטואוז איתמר זורמן, את הסופרניות הנפלאות יעלה אביטל ועינת ארונשטיין ואת זמר הקונטרה טנור אלון הררי. האנסמבל יבצע את הסטבט מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי ושתי יצירות בבכורה עולמית – של המלחינים הישראליים בעז בן משה וזיו קוז'וקרו. במסגרת הסדרה "קצת אחרת", יבוצעו אריות מפורסמות מהבארוק לצד שירים ישראליים בעיבוד חדשני ומקורי לשלישיית ג'אז ותזמורת, קונצ'רטו לשמונה ידיים עם רביעיית הפסנתרנים "מולטיפיאנו" וגם, יצירה חדשה לפסנתר ותזמורת של יצחק ידיד בבכורה עולמית ועוד.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ ותזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ונוספות.
בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.
ברק מקדיש מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ובחינוך מוסיקלי.

 

קונצרט פתיחה ע"ש אסתר בלשה – "חגיגה של סולנים צעירים"

מנצח: ברק טל.

סולנים

ליאור ליפשיץ – פסנתר

אמיר רון – פסנתר

דניאל אקטע – צ'לו

התוכנית:

אלגר – סרנדה למיתרים

מוצרט – קונצ'רטו לפסנתר בלה מז'ור מס. 12 (ליאור ליפשיץ)

ברוך- כל נדרי לצ'לו ולתזמורת

צ'ייקובסקי – "אנדנטה קנטבילה" לתזמורת מיתרים

מוצרט – קונצ'רטו לפסנתר במי במול מז'ור מס. 9 (אמיר רון)


מועדי הקונצרט ופרטים לרכישת כרטיסים:

חיפה, אודיטוריום רפפורט:  מוצ"ש 3.9.2016 בשעה 20:30. מחיר כרטיס: 105-116 ₪.

טלפון להזמנות 04-8363804               

 תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר): יום א' 4.9.2016 בשעה 20:30  כרטיס: 125-140 ₪.

טלפון להזמנות: 054-6934439

ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר:  www.soloists.co.il