תגיות

, ,

בשורה נוספת לחולי הציליאק-

 

היום, יותר מתמיד, נדמה כי המושג "ללא גלוטן"מופיע בכל מקום – החל מתפריטי מסעדות, דרך המדפים בסופר ואפילו על מוצרי קוסמטיקה. שוק מוצרי ה"ללא גלוטן" צובר תאוצה, והערכות מצביעות על מגמה הולכת ומתרחבת של שווי השוק בעולם כולו וכמובן גם בישראל. כהמשך ישיר למגמה, פירסמה "חברת "טונה סטארקיסט" את רשימת המוצרים שלה בהם אין חשש להימצאות הגלוטן.

גלוטן הוא חלבון המצוי בעיקר בדגנים, כחיטה, שעורה, שיפון וכוסמין. ייחודו של הגלוטן הוא היותו בלתי מסיס במים – תכונה המקנה לו את היכולת ליצור לחם. בטונה, יש לציין, אין חשש כלל וכלל מגלוטן, כי טונה לא מכילה גלוטן, ולכן כל מוצרי חברת "טונה סטארקיסט" אינם מכילים גלוטן.

להלן רשימה חלקית של המוצרים בהם אין חשש לגלוטן, כפי שפירסמה חברת "סטארקיסט": נתחי טונה בהירה בשמן – סטארקיסט / יונה;  נתחי טונה בהירה במים – סטארקיסט / יונה; נתחי טונה בהירה בשמן קנולה – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה בשמן זית – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה בשמן עם פלפל חריף – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה בשמן עם לימון – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה בשמן בעישון טבעי – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה בשמן – דל נתרן – סטארקיסט; נתחי טונה בהירה במים – דל נתרן – סטארקיסט ועוד.

ישנם מספר מוצרים של החברה אשר אינם מכילים גלוטן אך יש בהם תבלינים, עמילנים, מייצבים ושאר תוספים, שמיוצרים אצל ספקים חיצוניים. התוספים מיוצרים בקווי ייצור בהם מיוצרים גם חומרים המכילים גלוטן, ולכן פירסמה חברת "סטארקיסט" אותם בנפרד. כמובן, לאחר שטיפה יסודית ועל כן הסבירות לזיהום בגלוטן נמוכה ביותר ובבדיקות שערך הספק לא נתגלה זיהום כזה. בין המוצרים האלה: 5% שומן נתחי טונה בהירה בטעם טבעי – סטארקיסט; 5% שומן נתחי טונה בהירה עם לימון ופלפל – סטארקיסט; 5% שומן נתחי טונה בהירה עם עשבי תיבול – סטארקיסט; ממרח סלמון – סטארקיסט / יונה; ממרח טונה – סטארקיסט / יונה; סדרת טונה לה סלט – סטארקיסט; סדרת טונה לה סנדביץ' – סטארקיסט ועוד.

מודעות פרסומת