הרקדנית והכוריאוגרפית תמרה מיאלניק
הינה כלת פרס שר החינוך
ליוצרים בתחומי התרבות היהודית לשנת תשע"ו

טקס הענקת הפרסים יתקיים ביום ראשון, 11/9/2016,
בשעה 19:30 בתיאטרון ירושלים

צילום שמיה לוי3

צילום שמיה לוי3

פרס ליוצרים בתחום התרבות היהודית לשנת תשע"ו 2016 יוענק לרקדנית והכוריאוגרפית הוותיקה תמרה מיאלניק, על פעילות הענפה בתחום המחול.  הפרס בשווי 75,000 אלף שקלים, מוענק למיאלניק על פעילותה רבת השנים ויצירתה האמנותית העוסקת בסוגיית הזהות היהודית.

ועדת השופטים הכוללת את נעה ורטהיים, רבקה וולקר ואלישבע רזווד מסרה כי הפרס ניתן לתמרה מיאלניק:
"על פועלה ב-40 השנים האחרונות ועל העשייה הרבה בפיתוח תחום המחול, על הקמה וניהול מגמת המחול הראשונה בירושלים.  בהקמת להקת מחול דתית, לפני כשלש שנים, נתנה הגב' תמרה מיאלניק אפשרות לרקדניות לבטא את כישוריהן עם חומרים כוריאוגרפיים התואם את הלך רוחן ובכך מילאה חלל שנפער עם השנים בתחום המחול בקרב המגזר האמוני.".

 

הפרסים יוענקו השנה ליוצרים שונים בתחומי המחול, המוזיקה, התיאטרון, הקולנוע,  ספרות ושירה ומפעל חיים.  הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצרים בתרבות היהודית.

 

אודות תמרה מיאלניק

הרקדנית והכוריאוגרפית, תמרה מיאלניק (68), ייסדה את תיאטרון מחול ירושלים עם בן זוגה, המוסיקאי ואיש התיאטרון, דב מיאלניק, בשנת 1985 בירושלים.  להקת תיאטרון מחול ירושלים הינה להקה רפרטוארית המציגה מגוון סגנונות מחול, בה שותפים ויוצרים רקדנים וכוריאוגרפים ישראליים כמו גם מהעולם.

כאמנית ישראלית אשר חיה ופועלת מירושלים, בת לניצולי שואה, ילידת בלגיה, עוסקות יצירותיה במהלך השנים בסוגיית הזהות היהודית.

במסגרת פעילותה האמנותית קיימה תמרה שיתופי פעולה רבים – במופעי יחיד כמו גם מופעי הלהקה,  במסגרות מגוונות ברחבי העולם: בין היתר התארחה, במופע יחיד, בלהקתו של אלוין איילי בניו יורק, יצרה מופע מחווה מרגש ליאנוש קורצ'אק, מופעים ביידיש, השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים העוסקים בתרבות יהודית ועוד.

בשנת תשע"ג (2012) הקימה תמרה להקת מחול דתית בשם תמ"י המיועדת לכל גווני הקשת בקרב המגזר הדתי.  הלהקה נתנה מקום ובמה לרקדניות דתיות לבטא את יכולותיהן במחול עם חומר כוריאוגרפי התואם את הרגישות המתבקשת.  הודות להקמת להקת מחול זו ולפעילותה, מלאה תמרה חלל רב שנפער עם השנים בתחום המחול, בקרב המגזר הדתי.