תגיות

כרמינה בורנה

להקת המחול קמע פותחת את עונת 2016-2017

19 בספטמבר בהיכל התרבות נתניה

27 בספטמבר במרכז סוזן דלל

 

carmina-burana_14-10-2014_foto-nicu-cherciu-1

carmina-burana_14-10-2014_foto-nicu-cherciu-1

להקת המחול קמע חוזרת לבמה עם היצירה המצליחה "כרמינה בורנה" בהזמנת פסטיבל המחול העכשווי הבינלאומי של הונגריה שיערך בעיר פץ' Pecs', שם תועלה היצירה בתחילת אוקטובר השנה. גרסתו של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של הלהקה תמיר גינץ ל"כרמינה בורנה" נוצרה בשנת 2007 בהזמנת פסטיבל קיפריה בקפריסין. מאז "כרמינה בורנה" הועלתה בכל רחבי העולם, ובכלל זה באירועי התרבות של האולימפיאדה בביג'ינג (2008). לבקשת הקהל המופע יפתח את עונת 2016-17 של קמע ויועלה בישראל במסגרת ימי תרבות- פיס בנתניה ופעמיים בלבד במרכז סוזן דלל.

 

כרמינה בורנה היא קנטטה עלילתית שחיבר קרל אורף בשנים 1935-6. הקנטטה מבוססת על 24 שירים מתוך קובץ של דברי שירה מימי הביניים בשם זה. הפרוש המילולי של השם הוא "שירי בוירן" , שם זה מתייחס למנזר בנדיקטבויירן, שם נמצא כתב העת המקורי. הליברית, בלטינית וגרמנית, עוסקת בקשת רחבה של נושאים: הפכפכות הגורל והעושר, טבעם החמקמק, המתעתע של החיים, השמחה על שוב האביב ותענוגות השתייה, הזלילה, ההימורים והתאווה.

 

carmina-burana_14-10-2014_foto-nicu-cherciu-3

carmina-burana_14-10-2014_foto-nicu-cherciu-3

גינץ בגרסתו ל"כרמינה בורנה" מציג פרשנות תוססת ועכשווית ליצירה המוזיקלית של קרל אורף. היצירה בנויה כחגיגת חסרת מעצורים של קבוצה סגורה ובה משתלבים זוגיות, חיזור, נעורים וארוטיקה. ההתפתחות המוזיקלית ההדרגתיות שנפרשת ביצירה , תואמת את  ממשחקי החיזור, ואת התפתחותן של הדמויות הנחשפות על זהותן הייחודית. היצירה מגיעה בשיאה לפורקן של חופש, אהבה רוחנית וגשמית.

מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי.

 

 

מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי. רקדני להקת המחול קמע: אלדר אלגרבלי, לוריס איכנגר, מקסים בורדוסול, שגיא בללי, אילן גולובוביץ, תום דויד, עלמה לאואר, לו לונדרה, פיטר סטאר, גיל עמישי, נעם עפרון, עדי שמשי, נעה דהאן*.

 

להקת המחול קמע הפכה בתוך עשור שנים לאחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי, היא נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע ע"ש לארי וליליאן גודמן.  צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבאר שבע והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר ושגרירים שלה בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. הלהקה זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר ומאופיינות בשפה אישית, ססגונית וייחודית המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית. על הבמה גינץ מצליח ליצור עולם עשיר ברבדים ששואב אליו את הקהל.  קמע נותנת במה  ליצירה ישראלית מקורית של כוריאוגרפים אורחים ושל רקדנים יוצרים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

 

מוצ"ש, 17.9 בשעה: 21:00 בהיכל התרבות נתניה.
מחיר כרטיס: 20 ₪ במסגרת ימי תרבות של מפעל הפיס. טל' להזמנת כרטיסים:
09-8308811

יום שלישי, 27.9  בשעה: 21:00 במרכז סוזן דלל .

מחיר כרטיס: 140 ש"ח.  טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656

מודעות פרסומת