תגיות

,

אוהבים את ברהמס

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תבצע שתי יצירות אהובות  של ברהמס בקונצרט השני שלה העונה: קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת מס' 2 והסימפוניה מס' 1. על הקונצרט ינצח אבי אוסטרובסקי ויתארח בו הפסנתרן בוריס גילטבורג.

ראשל"צ 24.9, 25.9; ת"א 26.9; רחובות 27.9

התזמורת הסימפונית הישראלית תבצע שתי יצירות של ברהמס בקונצרט השני שלה בעונה. על הקונצרט ינצח אבי אוסטרובסקי ויתארח בו הפסנתרן בוריס גילטבורג.

בתוכנית שתי יצירות אהובות של המלחין ברהמס: קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת מס' 2 והסימפוניה מס' 1.

בין מנויי התזמורת היו רבים שביקשו לשלב את שתי היצירות הללו בתוכנית העונה. את בקשותיהם הציגו המנויים במסגרת המיזם "אתם מבקשים – אנחנו מנגנים".

boris-giltburg-credit-sasha-gusovcredit Sasha Gusov

הקונצ'רטו השני לפסנתר של ברהמס הוא אחת היצירות האהובות ביותר, בעלת ממדים סימפוניים.  הסימפוניה הראשונה של ברהמס נכנסה לרשימת עשר הסימפוניות הגדולות בכל הזמנים, בסקר שערך הבי.בי.סי. "התוכנית נקבעה, כמובן, זמן רב לפני פרסום הסקר", אומר אריאל כהן, מנכ"ל התזמורת, "אבל שמחנו מאוד לגלות שחמש מהסימפוניות ברשימה נמצאות בתוכניות הקונצרטים שלנו בעונה הנוכחית. עונג מיוחד הוא לארח פעם נוספת על בימת התזמורת את בוריס גילטבורג, זוכה תחרות רובינשטיין ותחרות המלכה אליזבת, שמנהל פעילות מוסיקלית אינטנסיבית ברחבי העולם וזוכה להצלחה כבירה".

 

אבי אוסטרובסקי, מנצח

סיים את לימודיו באקדמיה ע"ש רובין בת"א, שם למד אצל מאסטרו גארי ברתיני  ופרופ' מרדכי סתר ובהמשך באקדמיה בוינה אצל פרופ' האנס סברובסקי. במאי 1968 זכה אבי אוסטרובסקי בפרס הראשון בתחרות בינלאומית למנצחים צעירים ע"ש ניקולאי מאלקו, שהתקיימה בקופנהגן. ב-1968 נתמנה למנהלה המוסיקלי ומנצחה הקבוע של התזמורת הסימפונית חיפה, אותה ניהל עד 1973.  בשנת 1970 ייסד את התזמורת הקאמרית הקיבוצית והיה מנהלה המוסיקלי עד 1974. בשנת 1973 ייסד את הסימפונייטה באר שבע ושימש כמנהלה המוסיקלי ומנצחה הקבוע עד 1978. בין השנים 1978 ו 1984 שימש אבי אוסטרובסקי מנצחה הקבוע של התזמורת הפילהרמונית של אנטוורפן בבלגיה, ובין השנים 1989 עד 1993 היה מנהלה המוסיקלי ומנצחה של התזמורת הפילהרמונית של רדיו נורבגיה באוסלו.ב עונת 1998/99 התבקש אבי אוסטרובסקי לחזור ולנהל את התזמורת הקאמרית הקיבוצית, הוא שימש בתפקידו זה עד שנת 2003.   אבי אוסטרובסקי ניצח על תזמורות חשובות ומפורסמות כגון: הסימפונית של לונדון, הפילהרמונית של לונדון, הפילהרמונית של הבי.בי.סי, התזמורת המלכותית האנגלית, התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת סימפונית ירושלים, ועוד רבות אחרות. הוא הופיע

àáé àåñèøåáñ÷é øàùåï öäøééí ðåòí áï æàá - ëúá öìí: ãðéàì ö'ö'é÷

אבי אוסטרובסקי – צלם דניאל צ'צ'יק

בוריס גילטבורג, פסנתרן

בוריס גילטבורג נולד במוסקבה בשנת 1984 ועלה לישראל בגיל צעיר. הוא למד בתחילה בהדרכת אימו ובהמשך בהדרכת אריה ורדי. בשנת 2013 זכה בפרס הראשון בתחרות המלכה אליזבט, בבריסל והעלה באחת את הקריירה שלו למעמד חדש. בשנת 2015 הוא החל בסדרת הקלטות עם חברת “נקסוס” כשהתקליטור הראשון כולל יצירות של שומן. עד לאותה שנה הספיק לזכות כבר בתחרות סנטאנדר בשנת 2002 ובפרס השני ובפרס חביב הקהל בתחרות רובינשטיין בשנת 2011, ובמקביל הופיע כסולן עם תזמורת חשובות רבות בהן: פילהרמוניה, הפילהרמונית הישראלית, התזמורות הסימפוניות של ברלין ואחרות. הופעתו הראשונה בפסטיבל ה”פרומס” בלונדון התקיימה בשנת 2010 זאת לצד סיורי קונצרטים רבים ברחבי העולם. לאחר זכייתו בפרס המלכה אליזבט, הופיע באולמות הנחשבים ביותר כמו אולם ה”מוזיקפראיין” בווינה, ב”גוונטהאוז” בלייצפיג וכסולן עם הפילהרמוניות של לונדון, סנט פטרבורג ועם הסימפונית של סיאטל. בעונות האחרונות הופיע כסולן עם תזמורות רבות בעולם, ברסיטלים  ועם מנצחים כגון עם מנצחים כאלסופ, בלוהלאווק, ברבינס ורבים אחרים. כיום הוא מקליט עם חברת EMI. התקליטור שלו "סונטות המלחמה" של פרוקופייב הוצב ברשימה הקצרה של מועמדים ל"קלאסיקה בריטס" בבריטניה. בוריס הוא צלם חובב נלהב, ומנהל בלוג שבו הוא כותב על מוסיקה קלאסית לקהל הרחב וכן עוסק בתרגום שירה גרמנית לעברית.

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון נוסדה בשנת 1988 על-ידי עיריית ראשון לציון. בתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית.

התזמורת מציעה לקהלה מגוון רחב של יצירות מכל התקופות בתכניותיה הכוללות סדרות קונצרטים למנויים, קונצרטים רבים לכל המשפחה, מופעים מוסיקליים לקהל צעיר וקונצרטים מיוחדים לגיל הזהב. התזמורת יצאה לסיורים באירופה כתזמורת האופרה וכן כתזמורת סימפונית לכל דבר. בשלהי שנת 2014 קיימה התזמורת סיור קונצרטים בסין בניצוחו של מנהלה המוסיקלי החדש, ג'יימס ג'אד. אולמות הקונצרטים בצ'ינדאו, בבייג'ין ובשנחאי (שם השתתפה התזמורת בפסטיבל שנחאי וניגנה קונצרט שהוגדר כאירוע מרכזי של הפסטיבל) היו גדושים בקהל שקיבל את התזמורת בתשואות רמות ונלהבות. בקיץ 2008 בפתח עונת העשרים החגיגית יצאה התזמורת למסע הופעות מוצלח במיוחד בארגנטינה ובברזיל.

החל בשנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית. עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010), "אאידה" (בשנת 2011), "כרמן" (בשנת 2012), "לה טראויאטה (בשנת 2014), "טוסקה" (בשנת 2015) בניצוחו של דניאל אורן והפקה בימתית של "כרמינה בורנה" בניצוחו של ג'יימס ג'אד. התזמורת זכתה לשבחי הביקורת. 50,000 איש מהארץ ומחו"ל שמעו את התזמורת בהפקות הענק לרגלי המצדה. החל בעונת הקונצרטים  2014-2015 מונה ג'יימס ג'אד למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת והחליף את דן אטינגר אשר כיהן בתפקיד 7 שנים . אטינגר מכהן עתה כמנצח אורח ראשי. ג'יימס ג'אד מונה לאחרונה גם כמנהל מוסיקלי וכמנצח ראשי של התזמורת הפילהרמונית של סלובקיה.

 

קונצרט מס' 2 בסדרה הסימפונית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון

אבי אוסטרובסקי, מנצח  Avi Ostrowsky
בוריס גילטבורג, פסנתר Boris Giltburg

 

בתוכנית:

ברהמס קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת מס' 2 בסי במול מז'ור, אופ' 83 Brahms – Piano concerto No. 2
ברהמס  סימפוניה מס' 1 בדו מינור, אופ' 68. Brahms – Symphony No. 1

 

מועדי הקונצרט

ראשון לציון, היכל מאיר ניצן לאמנויות הבמה
מוצאי שבת 24.9 בשעה 21:00
יום ראשון 25.9 בשעה 20:30

תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה, בית האופרה
יום שני 26.9 בשעה 20:00

רחובות, בית העם
יום שלישי 27.9 בשעה 20:30

רכישת כרטיסים: טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.
ראשל"צ 24.9
149-229 ₪; ראשל"צ 25.9 139-209 ₪; תל אביב: 99-245 ₪. רחובות: 139-209 ש"ח;

מחירי הכרטיסים נקבעים לפי המושבים באולם, הנחות לגמלאים, תלמידים, סטודנטים וקבוצות.