תגיות

, , ,

חגיגות "מצאנו מים, עשינו יין"

חגיגת מים ויין לכל המשפחה, חוה"מ סוכות

הכניסה חופשית!

החגיגה תעסוק באירוע מציאת המים במושבה, נטיעת הכרמים והקמת היקב בראשון – לציון, שהפכו את ראשון לסמל לשגשוג הישוב היהודי בארץ ישראל

סיורים, הצגות, תערוכות, סדנאות, סוכת בציר יין אמנותית, אופרת סבון, מיצגים אמנותיים, תאטרון סיפור ומופעי קרקס.

בימים שלישי-חמישי, 18-20 אוקטובר, בשעות 10:00-14:00, במוזיאון ראשון לציון, ברחבת הבאר וברוטשילד

חגיגות  "מצאנו מים, עשינו יין " יציינו השנה את שנתם השישית ויתקיימו במשך 3 ימים בתאריכים 18-20 באוקטובר במוזיאון ראשון לציון, "ליבה ההיסטורי" של העיר.

במשך שלושה ימים יוכלו ליהנות המבקרים משלל חוויות מהנות ומרגשות. סיורים, הצגות, תערוכות, מופעים, סדנאות, סוכת בציר יין אמנותית, אופרת סבון, מיצגים אמנותיים, תאטרון סיפור ומופעי קרקס. החגיגות מיועדות לכל המשפחה וכולן פתוחות לקהל וללא תשלום.

"בחגיגות השנה יציינו את המעשים פורצי הדרך שחרצו את גורלה של המושבה ראשון – לציון לחיים והפכו אותה לסמל להתחדשות ולשגשוג הישוב  היהודי בארץ ישראל. החגיגה תעסוק באירוע מציאת המים במושבה, נטיעת הכרמים והקמת היקב בראשון – לציון, שהיה באותה עת המפעל הגדול ביותר במזרח התיכון.", אומרת מנהלת מוזיאון ראשון לציון, נאווה קסלר.

המבקרים בחגיגות יפגשו את ספר המושבה במספרה ההיסטורית, שבין לגימה ללגימה של יין הוא יצור תספורות מיוחדות ואולי יקבלו תספורת חינם.

בביקור בקיוסק ההיסטורי שברחוב רוטשילד יוכלו החוגגים לטעום תירוש מתוק ולהרים כוסית לחיים,  ויפגשו את הברון רוטשילד ורעייתו ברחוב רוטשילד שיספרו להם סיפורים על מים יין ומה שביניהם (ואולי יסכימו לסלפי משותף).

בנוסף יפגשו המשפחות את "צמד באבלישס" שיוצרות סימפוניית בועות מוטרפת – צמד באבלישס יוצאות להרפתקה מבעבעת, יוצרות סיטואציות שונות וביקור במקומות דמיוניים בשימוש חפצים, מוזיקה וכמובן ה-מ-ו-ן בועות סבון.

 

 

במתחם הפסטיבל יתקיים "קרקס או לה לה" – קומדיית קרקס ליצנית- המשלב תיאטרון רחוב וליצנות המקיימים דיאלוג עם הקהל לבין טכניקות קרקס השזורות בעלילה ויוצר מופע דמיוני אנושי ומפתיע.ג'אגלינג, איזון, וקסמים כמו שרק ליצנים יודעים לעשות.

קרדיט מאשה רוזוב קרקס או לה לה 1

אופרת סבון- קרדיט בועז ניר שלום (2)

%d7%a7%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%98-%d7%9e%d7%90%d7%a9%d7%94-%d7%a8%d7%95%d7%96%d7%95%d7%91-%d7%a7%d7%a8%d7%a7%d7%a1-%d7%90%d7%95-%d7%9c%d7%94-%d7%9c%d7%94-1

קרדיט מאשה רוזוב קרקס או לה לה 1

בין האירועים הנוספים: "השכונה"-  תיאטרון רחוב מיניאטורי ואינטראקטיבי. 3 בתים זעירים, 3 צופים בכל בית. המבקרים בשכונה, מוזמנים להכניס את ראשם לתוך הבתים השונים ולצלול לתוך סצינות קצרות שבהן הם ימצאו את עצמם כמשתתפים, מפעילים ולפעמים גם כמוסיקאים. מופע אינטימי שהוא מפגש חד פעמי ויוצא דופן.

תיאטרון סיפור "אגדת בור המים"- סיפור אפריקני על בצורת מסופר עם בובות עשויות מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים, עם מוזיקה אפריקנית, תיפוף, תנועה ובשיתוף הילדים.

סוכה אמנותית העשויה ענבים מפוסלים בבד וסלי כורמים מעשה ידי האמנית דונה מוסן לוי.

 

לסיום יוכלו החוגגים לבקר  בשתי תערוכות חדשות המתקיימות במוזיאון ראשון לציון  בנושא היין, מזווית היסטורית ומזווית אמנותית עכשווית. "הלל לכרמל" מביא את סיפורו המרתק של יקב ראשון- לציון עם מוצגים הסטורים נדירים ואילו התערוכה השנייה "יודאיקה עכשיו: גביעי יין של אסכולת בצלאל" מביאה את הזווית העכשווית ומציגה גביעי יין וקידוש בעיצובם של אמנים ומעצבים מן השורה הראשונה השייכים לאסכולת בצלאל.

"מוזיאון ראשון לציון" מספר את סיפורה של המושבה, בכורת מושבות העלייה הראשונה (1882) ואת תרומתה לעיצוב התרבות הישראלית. המוזיאון פרוס על מתחם היסטורי ומשלב מסלול לסיור עצמי משולט בין בתי הראשונים בנוף המושבה של פעם. במוזיאון תצוגות מרהיבות החושפות את המבקרים לחיי המתיישבים הראשונים ולמעשיהם שהיוו את המסד למדינה שבדרך. בתערוכות מציג המוזיאון את יצירת סמלי הלאום בראשון לציון: הדגל, "התקוה",חידוש השפה העברית, בית הספר העברי הראשון ועוד.

 

חגיגות "מצאנו מים, עשינו יין" יתקיימו בימים שלישי-חמישי, 18-20 אוקטובר,

בשעות 10:00-14:00, מוזיאון ראשון לציון

הכניסה חופשית- הציבור מוזמן!!

מוזאון ראשון-לציון, רח' אחד-העם 2 טל. 03-9598862/90

www.rishonlezion-museum.org.il