תגיות

, , ,

 

הפקה חדשה של האופרה הירושלמית:

האופרה המצליחה שכולה שמחת חיים צרופה, מגיעה לישראל בהפקה חדשה בשיתוף פסטיבל פיקולו (איטליה), לאחר שזכתה בתשבחות הקהל האיטלקי.


 ההפקה החדשה, בבימויו של הבמאי האיטלקי דוידה גרטיני, שומרת על הרעיון המקורי של האופרה, אך עוברת מהמאה ה-18 למאה ה-20 ומתרחשת בסופרמרקט של רוזינה. היא משלבת שפות אמנותיות שונות, עם דגש על משחק אנרגטי ודינאמי כמו המוסיקה הקצבית והסוחפת של רוסיני.


בתפקידים הראשיים:
 גבריאלה ריביס, אשרי שגב, נועה הופ/מימה מילוא, אלכסנדר דיאקוף, דניס סדוב, אנה פשס ושמואל ברלד


בהשתתפות זמרי האופרה הירושלמית, המקהלה של האופרה הירושלמית בניצוחו של עודד שומרוני והתזמורת הסימפונית אשדוד תחת שרביטו של עומר אריאלי.

אלסנדרו וילה  איטליה Alessandro  הספר מסיבליה. Villa

אלסנדרו וילה איטליה Alessandro הספר מסיבליה. Villa


אשדוד: 6 בדצמבר, בשעה 20:30, משכן לאמנויות הבמה באשדוד.

ירושלים: 8 בדצמבר, וב- 10 בדצמבר, בשעה 20:30, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים.

האופרה הירושלמית מעלה את האופרה המפורסמת "הספר מסביליה" ("The Barber of Seville) בבימויו של דוידה גרטיני האיטלקי, בשלושה מועדים: ב- 6 בדצמבר באשדוד, וב- 8 וב- 10 בדצמבר בירושלים. האופרה בהפקה חדשה וסוחפת, היא תוצר של שיתוף פעולה פורה עם "פסטיבל פיקולו" מצפון איטליה, ובהופעותיה הראשונות כבר גרפה את תשבחות הקהל והמבקרים האיטלקיים.

אהבה ושובבות הם המרכיבים שרוסיני שילב ביצירת המופת שלו, אך לבד מהיותה קומדיה משעשעת, במחזה גם יסודות של ביקורת חברתית על שרירות לב השלטון וחוסר השוויון המעמדי.

 

האופרה "הספר מסביליה" ידועה בלהיטים הרבים שלה, ובזכות המוסיקה הקצבית של רוסיני והמשחק הדינאמי והאנרגטי של דמויות המפתח, נוצרת על הבמה חגיגה אקוסטית וויזואלית.

בהפקה החדשה בבימויו העדכני של גרטיני, נשמר הרעיון המקורי של האופרה של המחזאי פייר בומרשה אך משתנה התקופה בה מתרחשת העלילה, והיא עוברת מהמאה ה-18 למאה ה-20 – ל"סופר" של רוזינה.
בין ארגזי הירקות והפירות, מתכנן מנהל הסניף (ברטולו) של הסופר המקומי להינשא לרוזינה, אבל בחור שובב שמאוהב בה, (הרוזן) מסתובב באזור בתחפושות שונות ומפריע לתכניתו, בעזרתו של הספר מסביליה, הרי הוא פיגרו.

העלילה המקורית מספרת על הספר המפורסם מכל הזמנים, הספר הכול יכול מסביליה שעוזר לרוזן הצעיר אלמוויוה לחטוף את אהובתו רוזינה, שמוחזקת כאסירה בביתו של ברטולו. האפוטרופוס הזקן שרוצה אותה

לעצמו. במהלך מסע ההרפתקאות המשעשע, הפארסה נהיית לסאטירה חברתית אוניברסלית והצעירים מגשימים את אהבתם.

המלחין ג'ואקיני רוסיני הציג לעולם את האופרה ברומא לפני 200 שנה בדיוק, כשהיה רק בן 24, בתחילתה של קריירה מבטיחה. ערב הבכורה של האופרה היה לכישלון צרוף ורוסיני ברח מהתאטרון מחשש לחייו! אך

 

להפתעתו כעבור מספר הופעות, האופרה שהלחין הפכה לסמל של "האופרה בופה" (קומית), והוכיחה את עצמה בבתי האופרה הגדולים באיטליה ובבירות אירופה, וקיבלה את הערכתם הנלהבת של סטנדל, הגל ובטהובן.

 

האופרה היא בביצוע סולני האופרה הירושלמית, מקהלת האופרה הירושלמית והתזמורת הסמפונית אשדוד תחת שרביטו של עומר אריאלי, בתפקידים הראשיים: גבריאלה ריביס, אשרי שגב, נועה הופ/מימה מילוא, אלכסנדר דיאקוף, דניס סדוב, אנה פשס ושמואל ברלד.
האופרה תבוצע באיטלקית עם תרגום לעברית ואנגלית.

נועה הופ היא סטודנטית לתואר שני באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים וזוכת התחרות הווקאלית ע"ש צ'לרס שניידר, תחרות משותפת לאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ולאופרה הירושלמית

הספר מסביליה, יום ג', 6 בדצמבר, בשעה 20:30 , משכן לאמנויות הבמה באשדוד
The Performing Arts Centre, Ashdod, December 6, 2016

להזמנת כרטיסים: משכן לאומנויות הבמה באשדוד , טלפון 08-9568111

יום ה', 8 בדצמבר ומוצ"ש 10 בדצמבר בשעה 20:30, אולם שרובר, תיאטרון ירושלים, ירושלים
Jerusalem Theatre (Sherover Hall), December 8 and 10, 2016

להזמנת כרטיסים: אתר בימות 6226*, www.bimot.co.il או
בקופת תאטרון ירושלים:  www.jerusalem-theatre.co.il / טלפון:  02-5605755

מחיר כרטיס: 160 – 225 ש"ח. הנחות לזכאים.

בימוי: דוידה גרטיני (איטליה)

ניהול מוסיקלי: עומר אריאלי  Omer Arieli
תזמורת: התזמורת הסימפונית אשדוד The Ashdod Symphony 
מנצח המקהלה: עודד שומרוני. Oded Shomrony 

תפקידים ראשיים:

פיגרו: גבריאלה ריביס (איטליה)

הרוזן אלמוויוה: אשרי שגב

רוזינה: נועה הופ/מימה מילוא

ברטולו: אלכסנדר דיאקוף (שוויץ)

בזיליו: דניס סדוב

ברטה: אנה פשס

פיורלו: שמואל ברלד
במאית משנה: אנה איילו (איטליה)

מפיקה: ליה לרר

עיצוב תלבושות: גיאדה מזי (איטליה)
עיצוב תפאורה ותאורה:  פאולו ויטאלה (איטליה)

ניהול במה: ארי טפרברג

מודעות פרסומת