תגיות

עונה חדשה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

ערבי סונטות

העונה ה-18 בסדרות הקונצרטים באקדמיה תיוחד לסונטות, פילוסופיה מוסיקלית שקיימת מאז תקופת הבארוק.


במפגשים יבוצעו מבחר סונטות של מלחינים מוכרים ואהובים לצד תגליות רעננות, על ידי אמנים מהאקדמיה ואורחים מהארץ ומחו"ל. כל מפגש ילווה בהנחיה של מיטב אנשי סגל האקדמיה.

 

רון רגב. קרדיט רינת הלון

רון רגב. קרדיט רינת הלון

עורך הסדרה: ד"ר רון רגב

אולם וייז, קמפוס אדמונד ספרא, גבעת רם, ירושלים

 

"סונטות" – סדרת הקונצרטים החדשה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים לעונת 2016-2017, תחל ב-23.11. העונה ה-18 בסדרות הקונצרטים באקדמיה תוקדש לסונטות. במפגשים יבוצעו מבחר יצירות מוכרות ואהובות כמו גם תגליות רעננות.

 

"סונטה היא לא רק כותרת שמוצאת את דרכה כמעט לכל תוכנייה של כל קונצרט", אומר עורך הסדרה, ד"ר רון רגב, "סונטה היא יותר מאשר צורה. זו פילוסופיה מוסיקלית שלמה, שהחלה להתפתח בתקופת הבארוק, וקיימת איתנו עד עצם היום הזה".

 

בין היצירות שיבוצעו: מבחר סונטות לפסנתר של היידן, מוצרט, בטהובן, שוברט, שומאן, ברהמס, ברטוק ופרוקופייב, יצירות קאמריות של באך, מוצרט, בטהובן, מנדלסון, ברהמס, צ'ייקובסקי, דביוסי וברטוק, יצירות ווקאליות ומקהלתיות ממיטב הרפרטואר וקונצרט מיוחד של שירי ארץ ישראל.
את היצירות יבצעו אמנים מהאקדמיה ומחוצה לה, מהארץ ומחו"ל, ובהם: המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה בניצוח סטנלי ספרבר, הכנרים אייל קלס וגלעד הילדסהיים, אורחים מהאקדמיה ע"ש ליסט בבודפשט, חמישיית כלי הנשיפה "תל אביב", הנגנים הקאמריים של מנהטן, הזמרים אנה שפיץ וגיא פלץ ועוד.
המפגשים בסדרות הקונצרטים באקדמיה מלווים בהנחיה של מיטב אנשי סגל האקדמיה ובהם: פרופ' מנחם ויזנברג, פרופ' מיכאל וולפה, פרופ' יהואש הירשברג ואחרים.

 

הקונצרט הראשון בסדרה יתקיים ב-23.11 ונושאו הוא: סונטה הונגרית. בקונצרט זה יבוצעו: אימפרוביזציות לפסנתר על שירי איכרים הונגריים אופ' 20 מאת ברטוק, סונטה מס' 2 לכינור ולפסנתר מאת ברטוק, רפסודיה הונגרית מאת ליסט ומחולות הונגריים לארבע ידיים מאת ברהמס. ינגנו: אייל קלס (כינור), גרגיי קובאץ' (פסנתר) וד"ר רון רגב (פסנתר). המרצים: ד"ר רון רגב, פרופ' גיורגי נאדור ופרופ' פאל ריכטר. המפגש ה-12 והאחרון בסדרה יתקיים ב 14.6.

 

פירוט כל המפגשים בסדרה במסמך המצורף.

 

הסדרה תתקיים בימי רביעי בשעה 20:00 באולם וייז, קמפוס אדמונד ספרא, גבעת רם.

מנוי חדש: 840 ₪. מנוי ממשיך: 750 ₪. גמלאים 650 ₪. סטודנטים 300 ₪. כרטיס בודד: 80 ₪.
לרכישת מנוי וכרטיסים: רינתיה נסים  concerts@jamd.co.il 052-3836601
לפרטים נוספים: חנה אנגלרד chana@jamd.ac.il  02-6759907

מודעות פרסומת