תגיות

,

JAM'd – ג'אז מהאקדמיה

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מגיעה לת"א למופע ג'אז מיוחד בהשתתפות מיטב אמני הג'אז הישראליים:

אלי דג'יברי, יובל כהן, אילן סאלם, רוני הולן, אלברט בגר, יוראי אורון, יקי לוי וקטיה סובול

כל האמנים נמנים על סגל מורי מחלקת הג'אז באקדמיה ולצדם יופיעו סטודנטים ובוגרים שלה. הכנסות המופע מוקדשות למלגות לסטודנטים מצטיינים במחלקה לביצוע ג'אז.

במופע ישולבו סטנדרטים מוכרים לצד מוסיקה שחוברה במיוחד לערב זה, הרכבים שטרם הופיעו יחד ואנסמבלים גדולים, ביצירתיות גדולה שהיא לב ליבו של הג'אז.

יובל כהן, ראש המחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים:
"האקדמיה גאה מאוד בסטודנטים הלומדים במחלקה ונרתמה להפקת אירועי מוסיקלי מיוחד למענם".

 

יום שישי 18.11 בית היוצר של אקו"ם, נמל ת"א בשעה 14:30

 

מיטב אמני הג'אז הישראליים יופיעו על במה אחת במופע מיוחד של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים: "Jam'd – ג'אז מהאקדמיה". המופע יתקיים ביום שישי 18.11 בבית היוצר של אקו"ם בנמל ת"א. על במה אחת יעמדו: אלי דג'יברי, יובל כהן, אילן סאלם, רוני הולן, אלברט בגר, יוראי אורון, יקי לוי וקטיה סובול. לצדם יופיעו סטודנטים ובוגרים של האקדמיה במופע שהכנסותיו מוקדשות למלגות לסטודנטים מצטיינים במחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה.

במופע ישולבו סטנדרטים מוכרים לצד מוסיקה שחוברה במיוחד לערב זה, אימפרוביזציות ברמה הגבוהה ביותר, דואטים ייחודיים, רביעיות שטרם הופיעו יחד ואנסמבלים גדולים והכול ביצירתיות גדולה שהיא לב ליבו של הג'אז.
בתוכנית האמנותית: קטע פתיחה – רית'ם, עם שישייה שאף פעם לא ניגנה ביחד: יוראי אורון (בס), רוני הולן (תופים), קטיה טובול (פסנתר), יובל כהן (סקסופון), אילן סאלם (חליל), אביאור רוקח (חצוצרה); דואט ראשון אי פעם של יובל כהן וקטיה טובול; שני קטעי דואו ראשונים אי פעם של אלברט בגר (סקסופון) ויקי לוי (תופים) בקומפוזיציה מיוחדת לערב זה המבוססת על הנטייה לג'אז חופשי. יצירות אחרות יבוצעו על ידי משתתפים אחרים בעיבודים חדשים. כל המשתתפים יופיעו ביחד בקטע מסכם, בהתאם למסורת הג'אז של נגינה משותפת וג'אם סשן

בשנים האחרונות זוכה הג'אז הישראלי להכרה בינלאומית ולתחייה מחודשת, מוסיקאי ג'אז ישראליים עושים חיל בעולם שנושא עיניו לישראל ולבשורה המוסיקלית שלה בתחום. המחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה בירושלים היא מחלקה מפוארת בה מלמדים טובי המוסיקאים ולומדים בה סטודנטים מצטיינים. יובל כהן, ראש המחלקה שיקח חלק במופע המיוחד: "האקדמיה גאה מאוד במחלקה ובסטודנטים שלומדים בה" ומוסיף כי "נושא המלגות לסטודנטים מצטיינים חשוב לנו ביותר ועל כן נרתמו אנשי הסגל במחלקה והאקדמיה כולה להפקת האירוע המוסיקלי המיוחד הזה".

אלי דג'יברי
נולד וגדל בישראל. בגיל 7 החל לנגן במנדולינה וכעבור שלוש שנים נשבה בקסמו של הסקסופון והחליף את לימודיו לכלי זה.

כבר בהיותו תלמיד תיכון (תלמה ילין) ניגן דג'יברי באופן מקצועי עם כמה מהשמות הגדולים בסצנת המוזיקה הישראלית וביסס את מעמדו כמוזיקאי מוביל בישראל. בגיל 16 קיבל דג'יברי מלגה מלאה לתוכנית הקיץ של ברקלי קולג' (Berklee College of Music). וכעבור שנה זכה באותה מלגה.

בשנת 1997 הוענקה לדג'יברי מלגת לימודים מלאה למוסד זה ובעקבותיה העתיק את מגוריו לבוסטון שבארה"ב. לאחר שנה אחת הוא נבחר להיות אחד משישה מוזיקאים יחידים מכל העולם להצטרף, במלגה מלאה, לתוכנית הלימודים היוקרתית ע"ש ת'לוניוס מונק . לאחר שסיים בהצטיינות את לימודיו בשנת 1999,  הוזמן דג'יברי להצטרף להרכבו של הרבי הנקוק, הופיע איתו בעולם, השתתף באלבומו זוכה 3 פרסמי גראמי "עולמו של גרשווין", השתתף ב DVD שלו ונגן איתו סך הכול שנתיים וחצי.  באותה שנה הוזמן דג'יברי להשתתף באלבומו של אלון אולארצ'יק – אולארצ'יק ג'אז, אלבום הג'אז הראשון בעברית.

בשנת 2002 עבר דג'יברי לניו-יורק וייסד את הרכבו הראשון שכלל כמה מטובי המוזיקאים בסצנת הג'אז העולמית: קורט רוזנווינקל, ארון גולדברג, בן סטריט וג'ף באלארד. באותה שנה הצטרף דג'יברי אל המתופף האגדי אל פוסטר ורביעייתו, והפך חלק בלתי נפרד ברביעיה למשך עשר שנים.

בשנת 2003 הוציא דג'יברי לאור את אלבומו הראשון, "In The Beginning". באלבום זה ניגנו קורט רוזנווינקל, ארון גולדברג, בן סטריט וג'ף באלארד. באותה שנה נבחר דג'יברי מבין ראשוני האמנים של הקרן הישראלית למצוינות בתרבות (IcExcellence). ב-2006 הוציא דג'יברי את אלבומו השני, "Emotionally Available". באלבום זה ניגנו ארון גולדברג, בן סטריט וג'ף באלארד. באותה שנה הוציא דג'יברי אלבום נוסף, "One Little Song", דואט עם הפסנתרן קוין הייס. כמו כן, זכה דג'יברי באותה שנה בפרס ראש הממשלה למלחיני ג'אז, אשר הכיר בכישרונו הרב כמלחין.

בשנת 2007 הופיע דג'יברי באלבומו של המתופף אל פוסטר, "Love, Peace and Jazz".
באותה שנה יזם דג'יברי פרוייקט חינוכי בשם "הפרויקט של דג’יברי" – תוכנית מצויינות לנגנים צעירים, אשר הביאה לקדמת הבמה את הדור הצעיר בג'אז הישראלי. נגנים מוכשרים בגילאי תיכון שנבחרו בקפידה, וזכו במלגה מלאה, לעבודה צמודה כהרכב בהנחייתו.

בשנת 2008 ייסד דג'יברי הרכב חדש שכלל את גארי ורסצ'ה ועובד קלבר, שלישיית סקסופון-אורגן-תופים, עמם הוציא את אלבומו הרביעי, "Live at Louis 649". בשנה זו דג'יברי הפיק שר וניגן בשני שירים בפרויקט "חצאי קולות חצאי צבעים" של המוסיקאים אהוד אטון ואוריאל הרמן- פרויקט שירי רחל המשוררת.

בשנת 2010 הוציא דג'יברי לאור את אלבומו החמישי, "Israeli Song".

בשנת 2011 זכה דג'יברי בפרס מפעל הפיס לאמנויות הבמה ע"ש לנדאו ליוצר ג'אז.  באוקטובר אותה שנה מונה דג’יברי, יחד עם איש הרדיו דובי לנץ, כמנהל האמנותי של פסטיבל ג'אז בים האדום. באותה שנה העתיק דג'יברי את מגוריו חזרה לישראל והצטרף לסגל המרצים בפקולטה למוסיקה רב תחומית ב"אקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים".

באפריל 2012  הוא הוזמן לקחת חלק ביום הג'אז הבינלאומי הראשון של אונסק"ו, שהתקיים באולם העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, לצד רבים ממוסיקאי הג'אז הטובים בעולם.

בספטמבר 2013 הוציא דג'יברי לאור את אלבומו השישי – "Twelve".
בנובמבר 2014  העלה הפקת ענק הכוללת מעל 35 מוסיקאים- תזמורת ביג בנד וכלי מיתר לעיבודים מקוריים ליצירותיו.

בפברואר 2015 יצא לאור האלבום "תה בשניים", שיתוף פעולה בין דג'יברי ואלון אולארצ'יק, השני במספר, בו תורגמו סטנדרטים אהובים לעברית. בשנה זו מונה דג'יברי למנהל האומנותי הבלעדי של פסטיבל ג'אז בים האדום.

בספטמבר 2015 הוציא דג'יברי את אלבומו השביעי "Cliff Hangin" אלבום זה זכה להצלחה ותשואות מרובות ברחבי העולם, ובביקורת המגזין הנחשב Downbeat קיבל האלבום דירוג של חמישה כוכבים,  שנחשב (על-פי הקריטריונים של דאון ביט) ליצירת מופת.

באפריל 2016 הוזמן דג'יברי להופיע בבית הלבן בפני נשיא ארה"ב, ברק אובמה, רעייתו מישל אובמה ואורחים מכובדים מהעולם כולו שהגיעו לרגל חגיגות יום הג'אז הבינלאומי.

לאורך הדרך דג'יברי שיתף פעולה וניגן עם רון קרטר, קני בארון, בני גולסון, ג'ימי הית, קלארק טרי, פרד הרש, אריק ריד, אבישי כהן והמינגוס ביג בנד. בנוסף לקריירת הג'אז, דג'יברי משתף פעולה עם אמנים ישראלים כגון יוני רכטר, אלון אולארצ'יק, שלום חנוך, שלומי שבן, גידי גוב, ערן צור, ורבים נוספים, עימם בנוסף לנגינתו תרם דג'יברי גם את כישורי שירתו.

 

יובל כהן

יליד 1973. בוגר התיכון לאומנויות ע"ש "תלמה ילין". שרת בתזמורת צה"ל כנגן מוביל, סולן, מעבד, מנצח וספרן ראשי. למד אצל עמיקם קימלמן, אלי בנאקוט, גורי אגמון, בוריס גאמר ואלכס וייס.סיים את Berklee College of Music בהצטיינות יתירה, במגמת הביצוע שם למד אצל ג´ו ויולה, ג´ורג´ גארזון, בילי פירס, ג´ון לה-פורטה וצ´ארלי באנאקוס. ובמהלך לימודיו זכה בפרס מחלקת הנשיפה על הישגיו כסקסופוניסט וכן בפרס הקולג´ על הישגים יוצאי דופן.הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית של "תלמה ילין" עימה ביצע את הקונצ´רטו לסקסופון ולתזמורת מאת גלזונוב, בסיור הופעות באירופה. כמו כן ניהל מוזיקלית וניצח על ביג בנד בוגרי בית הספר, בשנים 1992-1993.חבר בהרכב המשפחתי "שלישיית הכוהנים" יחד עם אחיו ואחותו, ענת ואבישי כהן, בדואו הבינ"ל האמאמורה-כהן, וכן מוביל רביעייה המנגנת חומרים מקוריים מפרי עטו. הופיע ביפן, ארה"ב, אירופה וישראל. ניגן, בין היתר, בפסטיבל הג'אז באילת, בפסטיבל הג´אז  של תל אביב ובחגיגת הג´אז הבינ"ל בקיסריה. קבל מספר פרסים בהם פרס מפעל הפיס לאמנויות הבמה ע"ש מיכאל לנדאו לשנת 2010 בתחום הג'אז. מאז 2016 מכהן כראש המחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. מורה לטכניקות אילתור ונגינה קאמרית במגמת הג´אז בתיכון לאומנויות ע"ש "תלמה ילין" משנת 1998 וכן במחלקת הג´אז בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל אביב משנת 2003. יובל הוא גם עורך דין ומשפטן.

אילן סאלם

למד  בתלמה ילין וברקלי קולג' , בוסטון, בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים.
למד חליל אצל אורי שוהם , רנדי באומן ווונדי רולף וג'אז עם רומן קונסמן, אלי מאירי, בילי פירס  וצ'רלי בנקוס .מלמד בבית הספר רימון משנת 1989 ומדריך את אנסמבל ה hot jazz היצוגי  ברימון. הקים את המגמה לג'אז בבית הספר לאמנויות בתל אביב.

נגן ברביעייה של אלי מאירי ובהרכב אוריינט אתם הופיע בפסטיבלים באירופה. נגן עם יוסי לוי, אבי אדריאן, איתן איצקוביץ , אחינועם ניני, יוני רכטר .
הופיע בפסטיבל ישראל במופעים  'העיקר זה הרומנטיקה, רחל ולאה ועם יהודית רביץ ואסתר עופרים. הופיע עם הרכבים שלו ועם אחרים בפסטיבל הג'אז באילת. נגן  והקליט עם קני וורנר , אבישי כהן ועמוס הופמן.

כתב את המוסיקה והפיק את אלבום שירי הילדים  שירי העיר הגדולה שיצא ב-2002. אלבומו  twist &turns   הוקלט בניו יורק עם קני וורנר ב-2005 ולווה בסיבוב הופעות  בארץ. מנגן בחמישייה של עמוס הופמן איתו הקליט שני אלבומים. הקליט לאחרונה מוסיקה חדשה לאלבום שייצא בקרוב.


רוני הולן

רוני הולן. צילום טל קורן

רוני הולן. צילום טל קורן

מתופף מבכירי נגני הג‘אז בארץ. בוגר תואר שני באקדמיה למוסיקה בירושלים, ומרצה ברימון רמה״ש משנת 1986, כמו כן מרצה בפקולטה הרב תחומית באקדמיה למוסיקה בירושלים משנת 2000.

השתקע בפריס 1980-1985, שם למד וניגן עם: ז'אן לול לוניון, ז'אן פייר דוברבה, מישל בניטה, לואי ואן גינצברג מארסיאל סולל, ג'ורג' ארבניטס ועוד. בשנת 1984 היה חבר בתזמורת ה-'ביג בנד' של מונטה קרלו מונקו. השתתף בסדרות ג'אז שונות במוזיאון ת"א, במשכן האומנויות ובפסטיבל הג'אז בים האדום וג'אז בסינמטק תל אביב.

בין האורחים מחו"ל איתם ניגן בארץ: דייב ליבמן, בני גולסון, ג'יימס מודי, פרנק גמבלה ואחרים. היה חבר בהרכב הג'אז "משיכת יתר" ונגן סולן ביצירותיו של ירון גוטפריד  Capriole Jazz Suite ורימק של תמונות בתערוכה(מוסורגסקי). רוני הוזמן לנגן עם התזמורת הפילהרמונית בערב שהוקדש ליצירותיו של לאונרד ברנשטיין. הוא יצר את פרויקט ה'נביא'(משיריו של ג‘ובראן חליל ג‘ובראן) בו כתב את המוסיקה המקורית.

רוני כתב כשמונה ספרי לימוד. הוא הוזמן לנגן ב 'עיר האסורה' (בייג'ינג) 2007 בקונצרט ג'אז מיוחד שכלל מוסיקה שהלחין. כיום הוא יוזם פרויקטים שונים וחבר בטריו של הפסנתרן, המנצח, והמלחין ירון גוטפריד.


אלברט בגר

סקסופוניסט, מלחין ומאלתר. נולד בטורקיה בשנת-1959. עלה לישראל עם הוריו ב 1961.

בעל תואר ראשון בביצוע וקומפוזיציה ג'אז מ-,Berklee College of Music  ותואר שני M.Mus מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים.
זוכה פרס לנדאו של מפעל הפיס לאמנויות הבמה בשנת-2005 ופרס ראש הממשלה למלחינים ב-2009 .
מורה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, בחוג למוסיקה באוניברסיטת חיפה וראש מחלקת נגינה וביצוע בבית הספר למוסיקה עכשווית Muzik בתל אביב.
מ 1991 ועד היום אלברט הקליט 9 אלבומים של מוסיקה מקורית והשתתף במספר רב של פרויקטים והופעות של מוסיקת ג'אז, מוסיקה מאולתרת ומחול, בשיתוף עם מוסיקאים מישראל ומרחבי העולם.

שיתף פעולה עם מוסיקאים רבים בהם: Harold Robin, James Newton, Wialliam Parker, John Bostock ועוד רבים אחרים.

יוראי אורון
נגן קונטרבס וגיטרה בס. למד ב Berklee college of Music לשם קבל מילגה וסיים בהצטיינות. נגן עם אמני ג'אז מובילים כגון: Jeff "Tain" Watts, Sam Rivers, Dave Liebman, Kenny Warner,
Mike Stern, Frank Gambale ועוד. נגן בפסטיבלי ג'אז מהחשובים בעולם כגון: Montreux, Nice Montreal, Achen, Red Sea, Beijing, Siena. יוראי ניגן והקליט עם מיטב אמני ישראל, הבולטים ביניהם: אריק איינשטיין, יוני רכטר, שם טוב לוי, מתי כספי, אחינועם ניני, רמי קליינשטיין וגידי גוב. הוא ניגן כסולן במסגרת טריו ג'אז עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם תזמורות קאמריות וסימפוניות שונות בארץ ובעולם. יוראי מלמד בביה"ס רימון, באקדמיה למוסיקה בירושלים ומנגן בהקלות ובמופעים רבים ושונים בארץ ובחו"ל.

יקי לוי

יחצ

יחצ

מתופף, מלחין, פסנתרן. מורה ומרצה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים וקונסרבטוריון שטריקר תל אביב, ,למד בברקלי קולג אוף מיוזק בוסטון. ניגן והקליט עם מיטב המוסיקאים בארץ ובחו"ל, ביניהם: מקווי טיינר, קני ורנר, ג׳אן אקיי מארי, ג'ימי היט, קורט רוזנווינקל,קורט הילינג, פראנק פוסטר, פליפ קאטרין,לני סטרן, מוני יקים (ג'וליארד), שלמה גרוניך,  גידי גוב, אבישי כהן, אלי דג׳יברי, מורדי פרבר,ירון גוטפריד, אחינועם ניני, ריטה, יהודית רביץ, דני סנדרסון, שלום חנוך, גידי גוב,מזי כהן, הפילהרמונית הישראלית ועוד רבים אחרים . יקי חזר לארץ לאחר שהות של 11 שנים בניו יורק שם היה פעיל בסצנת הג'אז ולימד באקדמיה למוסיקה בברוקלין-ניו יורק.

 

קטיה טובול

קטיה טובול. צילום איתי איזנשטיין

קטיה טובול. צילום איתי איזנשטיין

פסנתרנית ,מלחינה ומחנכת .בוגרת בית ספר רימון, New School University, ניו יורק  והקונסרבטוריון  הישראלי תל  אביב. למדה  עם ג'רי  אלן, בארי האריס, ג'יין  איירה – בלום  ורמי לוין. קטיה הופיעה עם מיטב המוסיקאים בארץ. ביניהם ניתן למנות את עמית פרידמן,  יובל  כהן , ארלה קמינסקי, אלון פרבר, עמיקם קימלמן, ג׳ס קורן , שי זלמן, ארז  ברנוי, גיא לוי,  אסף  חכימי , אתי אנקרי, דין דין אביב ועוד רבים. קטיה הופיעה במגוון פסטיבלים כגון פסטיבל הג׳אז באילת, פסטיבל ג׳אז בלוז והווידאוטייפ בתל אביב, פסטיבל שוני, פסטיבל האישה , פסטיבל העוד ועוד…

 

 

JAM'd – ג'אז מהאקדמיה

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מגיעה לת"א למופע ג'אז מיוחד.
יום שישי 18.11. פתיחת דלתות: 14:00. תחילת המופע: 14:30.
בית היוצר של אקו"ם, נמל ת"א.
בהשתתפות:
*סגל מורי מחלקת הג'אז: אלי דג'יברי, יובל כהן, אילן סאלם, רוני הולן, אלברט בגר, יוראי אורון, יקי לוי, קטיה טובול.
*בוגרים: אביאור רוקח, מיכאל אדווארדס.
*אנסמבל ייצוגי של שנה"ל הקודמת בהנחיית יקי לוי.
כרטיסים: 350 ₪. להזמנות: joe@jamd.ac.il או ב:054-7334480.
כל הכנסות המופע מוקדשות למלגות לסטודנטים מצטיינים במחלקה לביצוע ג'אז באקדמיה.

מודעות פרסומת