תגיות

אני מודה, אני משוחד! ראיתי את המופע של להקת קמע לכרמינה בורנה וזה בלתי נשכח!

קמע הינה בית ל-14 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, בעלי אישיות ייחודית המביאים לבמה ביצוע אלגנטי, וירטואוזי ורענן. הפעם  פשוט נפעמתי. הביצוע יחד עם פס הקול המהפנט היה לעילא ולעילא, לא לשווא נחשבת להקת המחול קמע כאחת הלהקות המובילות והמרכזיות בארץ.

המחול מתחיל בהופעה מרשימה של רקדנית בשמלה אדומה ושובל ארוך כמסך, והסצנה הזו של פיתוי הגברים בתפוח הופך מהר מאוד למחול חושני מלא תאווה, שמחת החיים מול הקינאה והחיזורים עד לאקט "מלא" של אהבה על הבמה, פשוט מטריף את כל החושים ובמיוחד עם פס הקול המדהים. כמה עבודה השקיע הכוריאוגרף תמיר גינץ על מנת להגיע לרמה כזו גבוהה של מחול.

כרמינה בורנה

להקת המחול קמע

29 בנובמבר במרכז סוזן דלל

להקת המחול קמע חוזרת לבמה עם היצירה המצליחה "כרמינה בורנה" . גרסתו של הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של הלהקה תמיר גינץ ל"כרמינה בורנה" נוצרה בשנת 2007 בהזמנת פסטיבל קיפריה בקפריסין. מאז "כרמינה בורנה" הועלתה בכל רחבי העולם, ובכלל זה באירועי התרבות של האולימפיאדה בביג'ינג (2008). לבקשת הקהל יעלה שוב ב29.11 במרכז סוזן דלל.

כרמינה בורנה היא קנטטה עלילתית שחיבר קרל אורף בשנים 1935-6. הקנטטה מבוססת על 24 שירים מתוך קובץ של דברי שירה מימי הביניים בשם זה. הפרוש המילולי של השם הוא "שירי בוירן" , שם זה מתייחס למנזר בנדיקטבויירן, שם נמצא כתב העת המקורי. הליברית, בלטינית וגרמנית, עוסקת בקשת רחבה של נושאים: הפכפכות הגורל והעושר, טבעם החמקמק, המתעתע של החיים, השמחה על שוב האביב ותענוגות השתייה, הזלילה, ההימורים והתאווה.

גינץ בגרסתו ל"כרמינה בורנה" מציג פרשנות תוססת ועכשווית ליצירה המוזיקלית של קרל אורף. היצירה בנויה כחגיגת חסרת מעצורים של קבוצה סגורה ובה משתלבים זוגיות, חיזור, נעורים וארוטיקה. ההתפתחות המוזיקלית ההדרגתיות שנפרשת ביצירה , תואמת את  ממשחקי החיזור, ואת התפתחותן של הדמויות הנחשפות על זהותן הייחודית. היצירה מגיעה בשיאה לפורקן של חופש, אהבה רוחנית וגשמית.

מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי.

מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי. רקדני להקת המחול קמע: אלדר אלגרבלי, לוריס איכנגר, מקסים בורדוסול, שגיא בללי, אילן גולובוביץ, תום דויד, עלמה לאואר, לו לונדרה, פיטר סטאר, גיל עמישי, נעם עפרון, עדי שמשי, נעה דהאן*.

 

להקת המחול קמע הפכה בתוך עשור שנים לאחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי, היא נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע ע"ש לארי וליליאן גודמן.  צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבאר שבע והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר ושגרירים שלה בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. הלהקה זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר ומאופיינות בשפה אישית, ססגונית וייחודית המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית. על הבמה גינץ מצליח ליצור עולם עשיר ברבדים ששואב אליו את הקהל.  קמע נותנת במה  ליצירה ישראלית מקורית של כוריאוגרפים אורחים ושל רקדנים יוצרים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

 

יום שלישי, 29.11  בשעה: 21:00 במרכז סוזן דלל .

מחיר כרטיס: 140 ש"ח.  טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656

מודעות פרסומת