תגיות

,

איך נשמע זוהר ארגוב בפיוז'ן הודי ישראלי?

טיול שהתחילה לימור בלס כמסע רוחני להודו,
הפך למסע מוזיקלי גדוש הופעות ופסטיבלים
ושבחים של התקשורת

"היא הפנטה את הקהל עם שילוב ייחודי של התעוזה שלה
ונגיעות המוזיקה המקומיות.." (
times of India)

מאות הודים מצאו עצמם רוקדים בהנאה לצלילי השיר "כבר עברו השנים" של זוהר ארגוב מבלי להבין אפילו מילה. זה קרה לפני כשבוע כשלימור בלס, היוצרת והזמרת מישראל, שרה בפסטיבל הגדול בהודו
Rendezvous 16'  את השיר וזכתה לתשואות רבות של צעירים מהודו ומכל העולם.

לימור בלס, רצתה לקחת קצת פסק זמן קטן מהחיים, ולטייל קצת בהודו.  היא חשבה שתנוח, תטייל אבל כנראה שלמוזיקה יש כוחות משלה.   נספחת התרבות בשגרירות ישראל בהודו, הגברת חנה ענזי, שמעה אותה שרה ובהמלצת השגרירות, קיבלה בלס זרם של הזמנות להופיע כנציגת ישראל בפסטיבלי המוזיקה הנחשבים של הודו:
פסטיבל Rendezvous 16' בדלהי (IIT DELHI), קאנפור (IIT KANPUR), פילאני (BITS PILANI), ועוד רבים.  היא היתה הנציגה הישראלית והופיעה לצד להקת נגנים מקומיים שהקימה ושליוו אותה בכלים הודיים מסורתיים בביצועים מקוריים ביניהם אפילו השיר "כבר עברו השנים" של זוהר ארגוב בעיבוד לגיטרה, סארוד (כלי הודי מסורתי) ודרבוקה.

לימור מופיעה בהודו 3. photos outdoorsy

לימור מופיעה בהודו 3. photos outdoorsy

"בשל היותה של לימור יוצרת ייחודית בעלת קול אישי מפעים ומרגש, קראנו לה לדגל ורתמנו אותה להוביל סבב הופעות נרחב, שכלל השתתפות בפסטיבלי התרבות המרכזיים ברחבי הודו. שיתוף הפעולה של לימור עם שגרירות ישראל בניו דלהי קיבל הדים חיוביים בתקשורת ובמדיות החברתיות", כך חנה ענזי, נספחת התרבות – שגרירות ישראל בהודו אשר מצאה את לימור כשגרירת תרבות צעירה ונמרצת.

צילום משה צ'יטיאת

צילום משה צ'יטיאת

התקשורת ההודית הרעיפה עליה שבחים בעיתונים ואף בטלוויזיה: "כשלימור בלס עלתה על הבמה לקהל לא היה מושג לאיזה מסע מוזיקלי הם עומדים להיחשף…", "היא הפנטה את הקהל עם שילוב ייחודי של התעוזה שלה ונגיעות המוזיקה המקומיות.." (times of India).

p1360258

בימים אלה, לימור מלקטת חומרים לקראת אלבום שני ואף כתבה מספר שירים בהשראת החוויה ההודית.  עם שובה לארץ החלה לימור להופיע בהרכבים ובקונספטים שונים, החל ממופעי במה גדולים עם הרכב בן 6 נגנים ועד מופעי בית אינטימיים בהרכב מצומצם  בהם היא יוצרת חיבור קרוב עם הקהל.

מודעות פרסומת