תגיות

תמונה אחת שווה אלף מילים

כנס הצילום של ישראל ה-11 יוקדש השנה לנושא:
'צילום מסביב לעולם'. את הכנס מפיקה קבוצת גליץ (גליץ בית הספר לצילום וחברת פוטוטבע).

בכנס ישתתפו 6 צלמים מובילים מהארץ ומהעולם: אלכס ליבק חתן פרס ישראל – אורח הכבוד, ברברה דוידסון זוכת שני פרסי פוליצר, ג'ואי לורנס שמצלם כוכבים ידועי שם כמו גם באזורי הקרבות בין הכורדים לדאע"ש, אליה לוקרדי שמטייל בעולם כבר 7 שנים, רועי סדן, הרפתקן ישראלי שמתעד את מסעותיו בעולם ויונתן ניר, יוצר דוקומנטרי שסרטיו מרחבי העולם הוקרנו ברשתות החשובות באירופה ובארה"ב.

מנחה הכנס ומנכ"ל גליץ, רועי גליץ: "אנחנו רואים את החזון שלנו מתממש. כנס הצילום הישראלי הפך לאחד מהכנסים המעניינים בעולם בנושא צילום, והוכחה לכך היא שמות המרצים שיגיעו אליו השנה".

אוניברסיטת ת"א, אולם סמולרש, 24.11

כנס הצילום של ישראל בהפקת גליץ ביה"ס לצילום, יתקיים השנה בפעם ה-11 ב-24 בנובמבר באולם סמולרש באוניברסיטת ת"א. כנס זה הוא האירוע הגדול והחשוב ביותר בעולם הצילום הישראלי. השנה יעסוק הכנס בנושא: 'צילום מסביב לעולם'. מנחה: רועי גליץ, צלם טבע ומנכ"ל גליץ ביה"ס לצילום. מארגני הכנס מצפים לקהל של 2,500 משתתפים.

הכנס מארח השנה שישה צלמים מהשורה הראשונה של עולם הצילום, כולם מעוררי השראה לצלמים מקצועיים וחובבים כאחד, לא רק בשל הצילומים הפנטסטיים שלהם, אלא גם הודות לאישיותם המסקרנת והתהודה העולמית של עבודתם. כל השישה ירצו בפני משתתפי הכנס ויספרו על אחורי הקלעים של עבודת הצילום שלהם.

אלכס ליבק, חתן פרס ישראל לצילום, הוא אורח הכבוד בכנס. הוא יקבל אות הוקרה מטעם קהילת הצילום של ישראל. צלמים אחרים שישתתפו וירצו בכנס: ברברה דוידסון, חברת מערכת ה"לוס-אנג'לס טיימס" שסדרת צילומיה "Victims of Gang Violence" זיכתה אותה בשנת ב-2011 בפרס פוליצר. פרס פוליצר נוסף היא קבלה ב-2006 ביחד עם קבוצת צלמים, על תמונות ששיקפו את הכאב והכאוס בניו אורלינס ובמיסיסיפי אחרי ההרס של הוריקן קתרינה; ג'ואי לורנס, צלם קנדי-אמריקאי אשר צילם סלבריטאים רבים (רוברט דה נירו, דני דויטו, דילן מקדרמוט ואחרים) ובמקביל צילם בשני מסעות לעיראק ולסוריה כדי לתעד את לחימת הכורדים מול דאע"ש. עבודות רבות שלו מבוקשות ע"י מפרסמים רבים מאז היותו בן 18; אליה לוקרדי אשר מאז 2009 בקר ביותר מ-55 מדינות ומאז 2012 הוא נע ביחד עם אשתו מסביב לעולם, חסרי בית קבוע. הוא נבחר להיות בין החמישה הצלמים המשפיעים בעולם ע״י הצלם סקוט קלבי ומשתף פעולה עם מותגים, חברות, מדינות וחברות תיירות בעולם; רועי סדן, הרפתקן מקיבוץ ראש הנקרה שחזר ב-2011 מהמסע הגדול ביותר שנעשה ע"י ישראלי – הקפת כדור הארץ באופניים: 66,000 ק"מ, 42 מדינות ו-6 יבשות ב-4.5 שנים, כשהמסע מתועד במצלמתו. כיום הוא מתאמן למסע הבא: חציית צפון אמריקה בקייאק, מאלסקה עד סן דייגו, תוך שבירת שיא גינס; יונתן ניר, בימאי, מפיק וצלם של סרטים תיעודיים שהוקרנו בפני מילוני צופים בערוצים כמו: Channel 4, Arte, HBO ואחרים. בשנת 2009 הוא זכה בפרס יוקרתי על כתבה מצולמת שערך באזור נידח בפפואה גינאה החדשה.
סרטים אחרים שלו זוכי פרסים: "אחר שלי גיבור", "Dolphin Boy".

פפואה גינאה החדשה. צילום יונתן ניר (2)

פפואה גינאה החדשה. צילום יונתן ניר (2)

צילום אליה לוקרדי

צילום אליה לוקרדי

רועי גליץ, מנכ"ל גליץ ביה"ס לצילום ויוזם הכנס אשר גם ינחה אותו: "אנחנו רואים את החזון שלנו מתממש. כנס הצילום הישראלי הפך לאחד מהכנסים המעניינים בעולם בנושא צילום, והוכחה לכך היא שמות המרצים שיגיעו אליו השנה". הוא מוסיף ואומר כי "נושא הכנס השנה, צילום מסביב לעולם, מדבר לכל אחד מאיתנו, בין אם הוא מטייל בטיול הרפתקני ובין אם הוא נוסע לאירופה, בין אם הוא משתמש במצלמה מקצועית ומשוכללת ובין אם הוא מצלם בסמארטפון שלו. כולנו מצלמים סביב העולם".

כנס הצילום של ישראל נוסד במטרה לעורר השראה ולהרחיב אופקים לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד. קבוצת גליץ שמה לעצמה כמטרה לקדם את קהילת הצילום בישראל ופועלת ללא הרף להעלות את רמת הכנס משנה לשנה כדי לתת למשתתפים בו את החוויה האולטימטיבית של הצילום.
הקהל זוכה להתרגש ביחד עם הצלמים המרצים בכנס, עם הסיפורים שנחשפים על אחורי הקלעים של עבודת הצילום. חלק משמעותי בכנס הוא המתחם החוויתי בו יוצעו לבאים הנחות משמעותיות וחד פעמיות על ציוד צילום ישירות מהיבואנים, מתנות והטבות מיוחדות. בלובי האולם תתקיים פעילות רחבה של המציגים ונותני החסות מעולם הצילום והטיולים. בכנס השנה יחולקו פרסים בהגרלות ותחרויות בשווי של מעל ל 30,000 ₪.


כנס הצילום של ישראל ה-11. יום חמישי 24 בנובמבר.
אולם סמולרש, אונ' ת"א.
מחיר כרטיס: 114 ₪. רכישת כרטיסים נעשית דרך אתר הכנס:  
www.photox.co.il
פרטים נוספים :
info@galitz.co.il או ב: 077-4090280
לו"ז הכנס: הכנס מתקיים בשני מושבים. בעת רכישת הכרטיס יש לבחור מושב. תכני שני המושבים זהים לגמרי ומתקיימות בהן אותן הרצאות.
מושב א': 14:00-17:00 כניסה לדוכנים. 17:00–19:30 הרצאות.
מושב ב': 19:00-20:30 כניסה לדוכנים. 20:30-23:00 הרצאות.
סדר ההרצאות:
יונתן ניר – סיפורים מסוף העולם Yonatan Nir
רועי סדן – המסע של החיים Roei Sadan
ג'ואי לורנס – צלם ללא פחד Joey Lawrence
אליה לוקרדי – להוציא את המקסימום מצילומים והעריכה שלכם Elia Locardi
ברברה דווידסון – לחשוף את הסיפורים החזקים ביותר Barbara Davidson
אלכס ליבק – אורח הכבוד של הכנס Alex Levac

מודעות פרסומת