תגיות

,

תערוכה חדשה בגלריית חנקין במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון:

 

"תובנות ממעוף הציפור" –  עיצוב בזכוכית

תערוכת יחיד של מעצבת הזכוכית איריס יהל

"לו יכולנו לראות את העולם מעיני הנשר וממעוף הציפור, לו יכולנו לראות את העולם מהשמיים למעלה ומהם להסתכל בפוקוס על החיים של עצמנו, מה היינו למדים ממסע מיוחד, מופלא ומעניין זה?" (איריס יהל)

7.12.2016 – 31.12.16

גלריה חנקין בחולון, במס

"תובנות ממעוף הציפור" ,הינה תערוכת יחיד חדשה של האמנית והמעצבת בזכוכית, איריס יהל שתיפתח בגלריית חנקין בחולון במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בעיר. התערוכה בה וצגות עבודות שונות בזכוכית, תוצג בין התאריכים 7.12.16 ועד ה  31.12.16.

בתערוכה מגוון עבודות של יהל אותן היא יוצרת בטכניקת GLASS CASTING – טכניקה של עיצוב בזכוכית בה יוצרים את האלמנט בחמר או בשעווה, יוצרים לו תבניות ולתוכן יוצקים זכוכית המותכת בתנור המגיע ל 860 מעלות. זוהי טכניקה מורכבת המצריכה לאורך התהליך נגיעה במגוון חומרים, הבנה בתכונותיהם, והתנסות באין ספור ניסיונות עד לתוצאה הרצויה. לצד 7 יצירות שנעשו ביציקות זכוכית, יוצגו 3 צילומים איכותיים של יצירות נוספות ו-3 סטים של ציור בזכוכית. מבחינתה של יהל עבודותיה אינן מיועדות רק לצפייה אלא גם לגרום לצופים לשאול את עצמם מתי הם העניקו לעצמם הזדמנות נוספת בחייהם, לבחון את חייהם ממעוף הציפור ומה באפשרותם לעשות כדי להפוך את הדברים הרגילים בחייהם לייחודיים ומרתקים.

איריס יהל. מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילום יוסי מור (2)

איריס יהל. מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילום יוסי מור (2)

יהל שמה דגש בעבודותיה דגש על חקירה ויצירה של נשיות בעיקר של נשות משפחתה לדורותיהן: "אנחנו משפחה בת 17 דורות בארץ ומאד מושך אותי לחקור את הנשים דווקא, מגרוש ספרד להיום, לבוש, הנעלה, תכשיטים, חיי היום יום שלהן ושימור המסורת לאורך הדורות. ועכשיו לאחר שהסתובבתי וחקרתי נשים ממשפחתי, אני יוצרת בעבודות האלה תבנית של מציאות חיי. יוצרת את עצמי ומקבלת תובנות לצמיחה אישית. למעשה אני מביאה את ההתפתחות התודעתית הפנימית כמסע רב זמני ביקום. זו המציאות והיא מחוזקת בחלומות, בתקוות ובתשוקות. היא מוגשת כתוצר רב שכבתי, פשוט, מורכב מבוסס על חדרי הזיכרון של שם, כאן, עכשיו ועל בוקר יום מחר חדש".

איריס יהל. מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילום יוסי מור

איריס יהל. מתוך התערוכה תובנות ממעוף הציפור. צילום יוסי מור

איריס יהל היא בוגרת לימודי אמנות במכללת עמק יזרעאל, בוגרת לימודי אמנות הזכוכית בסטודיו קורנינג במדינת ניו יורק. היא השתלמה וממשיכה להשתלם אצל גדולי המאסטרים בזכוכית בעולם.

עבודותיה הוצגו במספר גדול של תערוכות, בהן 2 ביאנלות במוזיאון א"י, מוזיאון יפו, חיפה, ירושלים, גלריות נוספות בישראל ובאוספים פרטיים ברחבי העולם. כמו כן היא משמשת כמרצה ומנחה לאמנויות הזכוכית באקדמיה קיי לאמנות חזותית בבאר שבע ובנוסף, בעלת "סטודיו יהל לאמנויות הזכוכית" שם היא יוצרת ומלמדת באופן אישי.

 

פתיחת התערוכה: יום רביעי    7/12/16 בשעה  19:30

 

גלריה ע"ש חנקין

רחוב חנקין 109,חולון,

טלפון: 035590021

 

שעות פתיחה:

ימים ב'-ה' 9:00-12:00 ו- 16:00-19:00

שישי ושבת 10:00-13:00

הכניסה לגלריה הינה ללא תשלום!

 

מודעות פרסומת