יאניס קונליס במוזאון הנגב לאמנות
Jannis Kounellis Exhibition

האמן האיטלקי יאניס קונליס מבכירי האמנות המודרנית, פותח בישראל תערוכה חדשה, במוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע!
קונליס הידוע בעבודותיו המשלבות חומרים מן החי, הצומח והדומם בממדים גדולים, יחשוף בתערוכה עבודות חדשות, שנוצרו במיוחד עבור המוזאון.

את העבודות יצר קונליס מחומרים ומאובייקטים הנמצאים בסביבתו התרבותית וממקום משכנו של המוזאון – כביטוי לזיקתו לארץ.


אוצרת התערוכה: פרופ' אדקיארה צבי (איטליה).

Adachiara Zevi

 

15 בדצמבר 2016– מרץ 2017

אירוע פתיחה רשמי: יום חמישי, 15 בדצמבר, מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע, בשעה 19:00 בנוכחות האמן, האוצרת, נספחת התרבות בשגרירות איטליה ומנהל המכון האיטלקי ואנשי אמנות

   

מוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע ייפתח ב-15 בדצמבר תערוכה חדשה של יאניס קונליס, בין האמנים המודרניים המבוקשים ביותר כיום בעולם האמנות.

זוהי הפעם הראשונה שקונליס מציג תערוכה בחלל מוזאוני בישראל, והוא נענה להזמנת מוזאון הנגב לאמנות, ביוזמת היסטוריונית האמנות והמבקרת האיטלקייה הפרופ' אדקיארה צבי.


קונליס
הוא אמן ומשורר אידאולוגי, שמשתמש לעבודותיו בחומרים זמינים מן הטבע והדומם ומציג אותם בהקשר חדש ובפרשנות אישית, בקשר ישיר לחלל בהן הן מוצגות ולסביבה התרבותית הרלוונטית. קונליס ידוע כמי ששבר את מוסכמות השפה הציורית, ואימץ את הרעיון של שילוב חיים ומציאות עם אמנות. אחת מיצירותיו הידועות, היא הכנסת 12 סוסים חיים לגלריה, ועבודות בהן עשה שימוש באש חיה ובעשן.
בתערוכה החדשה בישראל, הוא יחשוף עבודות חדשות שנוצרו במיוחד עבור המוזאון, אותן יצר מחומרים ואובייקטים מסביבתו התרבותית ומקום משכנו של המוזאון – כביטוי לזיקתו לארץ.

 

Jannis Kounellis  יאניס קונליס תמונה באדיבות האמן.

Jannis Kounellis יאניס קונליס תמונה באדיבות האמן.

יאניס קונליס, Jannis Kounellis, נולד בשנת 1936 בפיראוס, יוון. ב-1956 עבר לרומא, איטליה ולמד באקדמיה לאמנות גבוהה. ב-1960 הוא הציג את תערוכת היחיד הראשונה שלו "אלפאבית", בגלריה הראשונה ברומא לאמנות עכשווית. בהמשך דרכו קונליס החל למתוח את גבולות הציור ולפרוץ את המסגרת האסתטית המסורתית כשהוא משלב בעבודותיו אובייקטים  מחיי היום-יום, כמו: אבנים, קפה, פסי רכבת, צמר, שקי יוטה מלאים תירס, וקקטוסים.
שיאו של התהליך, היה שימוש בבעלי חיים. באחת מעבודותיו הידועות הכניס 12 סוסים לגלריה L’attico ברומא. בעבודות מפורסמות אחרות, עשה קונליס שימוש באש חיה ובעשן.
הוא תרם רבות להקמתה של ארטה פוברה, התנועה האיטלקית הראשונה שהוכרה כתנועה אמנותית בינלאומית. הוא ממשיך למתוח גבולות וליצור עבודות גדולות ומורכבות, המכילות מספר רב של אובייקטים וחומרים. קונליס בדרכו העוקצנית, מגדיר את הקשר בין המסורתי

 

לפופולרי ומרחיב את השפה הוויזואלית שלו, תוך אימוץ אמנות קלאסית, ארכאית ועכשווית. מאז 1972 הציג מספר פעמים בביאנלה בוונציה וכן הציג בתערוכה הבין-לאומית החשובה "דוקומנטה" בקאסל בשנים 1972 ו-1982. הוא מרבה להציג בכל העולם במוזאונים חשובים ובגלריות פרטיות. בשנה זו הספיק להציג ברומא, במקסיקו סיטי, בפריז ובהבנה (קובה) ועכשיו גם בבאר שבע. בשנת 2007 הוא הציג בישראל, בחלל מחסן שהוסב לגלריה בנמל יפו.

 

התערוכה מתקיימת בשיתוף עם המכון האיטלקי לתרבות בתל אביב, בחסות שגרירות איטליה בישראל ובשיתוף הראל מדפיסים ומוציאים לאור, יפו. את התערוכה ילווה קטלוג חדש בעברית ובאנגלית שיתעד את המיצב בהפקת דפוס הראל.

מוזאון הנגב לאמנות ממשיך בצעד האמיץ לאפשר לאוצרים ולאמנים בעלי שם בין-לאומי, להציג תערוכות בחלל המוזאון תוך חופש פעולה מלא. "זוהי צעידה מרתקת אל הלא נודע, ואנחנו נרגשים לקראת המפגש עם אמן מיוחד זה ועם מה שייצור כאן, מתוך המפגש שלו עם הנגב". אומרת ד"ר דליה מנור, מנהלת ואוצרת מוזאון הנגב לאמנות.

 

שעות פתיחת המוזאון:
ימים שני, שלישי, חמישי: 16:00-10:00
יום רביעי:
                      19:00-12:00
ימים שישי ושבת:
            14:00-10:00
יום ראשון
:                     סגור.

www.negev-museum.org.il

רחוב העצמאות 60, באר שבע

טלפון:   08-6993535

מודעות פרסומת