תגיות

"שירים ואילתורים"

 

בקונצרט שני לעונה בסדרת תגליות, בניצוחו של אילן וולוקוב, יארח אנסמבל המאה ה21 את הסולנים קרן מוצרי, יוני סילבר ורם גבאי

בתכנית הקונצרט, יצירתו של המלחין הבריטי כריסטופר פוקס תעלה בבכורה עולמית לגרסה קאמרית, שנכתבה במיוחד עבור אנסמבל המאה ה-21 ואילן וולקוב.

בנוסף יבצע לראשונה  האנסמבל יצירה מאת המלחין הישראלי המצליח,  יאיר קלרטג

7 בינואר, מוזיאון תל אביב

אנסמבל המאה ה-21 יקיים את הקונצרט השני לעונה בסדרת תגליות  ב-7 בינואר , במוזיאון תל אביב בניצוחו של אילן וולקוב ובהשתתפות הסולנים: קרן מוצרי (סופרן), יוני סילבר (קלרינת) ורם גבאי (כלי נקישה).

בתכנית הקונצרט: יאיר קלרטג Yair Klartag) )  There is no lack of void"",

ולדימיר טרנופולסקי( Vladimir Tarnopolsky)   Study of a girl reading Pavese"" ,לסופרן ואנסמבל (2015), פסקל דיספן Pascal Dusapin ) ) Comoedia" " לסופרן ואנסמבל וכריסטופר פוקס Christopher Fox ) )  ""Topophony לשני מאלתרים ואנסמבל.

 

צילום יחצ

צילום יחצ

בתכנית הקונצרט יצירות של שלושה מלחינים בני אותו גיל (שלושתם נולדו ב-1955) הנותנים הצצה אל  הרבגוניות הסגנונית של המוסיקה היום- ולדימיר טרנופולסקי, פסקל דיספן וכריסטופר פוקס. שלושתם מלחינים מצוינים המייצגים גישות שונות למוסיקה, שלושתם קיבלו את השכלתם באותו הזמן וכל אחד פנה לכיוון אחר.

שתי יצירות על טקסטים באיטלקית ע"י שני מלחינים לא איטלקיים: דיספן השתמש בטקסט של דנטה מ"הקומדיה האלוהית", וטרנופולסקי חיבר מוסיקה לטקסט של משורר בן זמננו, צ'זרה פאבזה. (Cesare Pavese).

טרנופולסקי נחשב לבכיר מלחיני רוסיה כיום, יצירותיו מבוצעות בכל העולם. היצירה הנוכחית הוזמנה ע"י פסטיבל ונציה ובוצעה שם.

פסקל דיספן הוא אחד המלחינים החשובים ביותר בצרפת כיום.  זכה בפרסים רבים, גם בארץ -במקום הראשון בתחרות לקומפוזיציה ע"ש לנרד ברנשטיין (שנערכה בארץ פעם אחת) וכן בפרס דן דוד היוקרתי. (2007) סגנונו ייחודי, אולם ניכרת ה"צרפתיות" ביצירותיו.

 

כבכל תכנית בה אילן וולקוב מנצח, גם הפעם נכללה יצירה יוצאת דופן: יצירתו של המלחין  הבריטי כריסטופר פוקס, המשתמש בשני מאלתרים עם אנסמבל גדול. פוקס הנו מלחין רב גוני המשתמש גם באלמנטים מינימליסטיים וגם ב"נופי צליל" – מושג חדש במוסיקה. היצירה נכתבה בגרסתה הראשונה לתזמורת סימפונית בהזמנת אילן וולקוב עבור סדרת הטקטוניקס באנגליה והפעם תהיה הבכורה העולמית לגרסה הקאמרית, שנכתבה במיוחד עבור אנסמבל המאה ה-21 ואילן וולקוב. הסולנים המאלתרים יהיו יוני סילבר ורם גבאי.

 

 

וולקוב מופיע בקביעות עם אנסמבל המאה ה-21 . הוא מהמנצחים הצעירים המצליחים ביותר, בעל קריירה עולמית עם מיטב התזמורות והאנסמבלים בעולם.

המלחין הישראלי הצעיר יאיר קלרטג מבוצע לראשונה על ידי האנסמבל: יאיר  מתגורר בארה"ב והוא אחד מהמלחינים הישראליים הצעירים המצליחים ביותר היום. זכה בפרסים רבים בתחרויות ברחבי העולם ואף בפרס אקו"ם בארץ.

זו גם הופעת הבכורה של זמרת הסופרן קרן מוצרי עם אנסמבל המאה ה-21, קרן חיה בהולנד ונוחלת שם הצלחה גדולה ברפרטואר רחב מהרנסנס ועד למוסיקה עכשווית. היא גם משתפת פעולה עם מלחינים עכשוויים באירופה ומבצעת יצירות רבות בביצועי בכורה עולמיים. קרן הופיעה בארץ במתיאוס פאסיון של באך וזכתה לבקורות מצויינות.

אנסמבל המאה ה 21 נוסד בשנת 1991 על ידי המלחין דן יוהס וזמירה לוצקי. באנסמבל חברים 14 נגנים מהטובים בארץ, ומאז הקמתו, נחשב האנסמבל לגוף המוביל בארץ בכל הנוגע לביצוע מוסיקה עכשווית. מיטב המנצחים והסולנים בארץ ובעולם מופיעים עם האנסמבל, והוא זוכה להערכה בינלאומית רבה. הדבר בא לביטוי בשיתוף פעולה יוצא הדופן של המנצחים והסולנים מחו"ל עם האנסמבל,  ובהזמנות הרבות להופיע במרכזים ובפסטיבלים בינלאומיים. אנסמבל המאה ה-21 קיבל באופן קבוע ציון "מצוין" בדירוג מנהל התרבות וזכה בפרס לנדאו של מפעל הפיס על מצוינות בביצוע מוסיקה.
בשנת 2005 הקים "אנסמבל  המאה ה- 21" מרכז למוסיקה ואמנות עכשווית ביפו – "התיבה".
המקום משמש כמפגש להפקה וביצוע של מוסיקה אמנותית בסגנונות מגוונים ומופעים רב תחומיים (מחול, סרטים, וידאו, טכנולוגית מחשבים ועוד). התיבה משתפת פעולה עם מרכזים חשובים באירופה כמו מרכז פומפידו בפריז, המרכז האלקטרוני-ניסיוני בפרייבורג ואחרים נוספים. המרכז יוזם שיתוף יוצרים מתחומים שונים ומהווה נדבך חשוב בחיי היצירה האמנותית בארץ. בשנים האחרונות הוא הפך למרכז ליוצרים במוסיקה אלקטרונית ובמדיה הדיגיטלית, בנוסף להיותו אולם מופעים.
הקונצרטים של אנסמבל המאה ה-21 מוקלטים ומשודרים בשידור חי בקול המוסיקה.

צלמת יעל יוהס אילן וולקוב ואנסמבל המאה ה-21

צלמת יעל יוהס אילן וולקוב ואנסמבל המאה ה-21

מוצ"ש, 7 בינואר בשעה 20:30 במוזיאון תל אביב,מחיר כרטיס : 110 ₪

להזמנת כרטיסים: 03-6077020

מודעות פרסומת