תגיות

למקומות, היכון, לוש!

 נבחרת האופים והקונדיטורים של ישראל ערכה אירוע השקה בו חשפה את המנות ומיצג הראווה שייצגו את ישראל באליפות העולם באפייה וקונדיטוריה שתתקיים בסוף החודש באיטליה


נבחרת האופים והקונדיטורים של ישראל תיסע בסוף החודש לאיטליה ותשתתף באליפות העולם באפייה וקונדיטוריה, שתיערך בעיר רומיני. לכבוד יציאת המשלחת הישראלית לאליפות העולם, נערך אירוע חגיגי בו הוצגו המנות שהוכנו במיוחד עבור ההתמודדות בגמר וזכו לתגובות אוהדות מקהל המשתתפים באירוע שכלל את בכירי תחום הקולינריה בישראל שאהבו את החדשנות באופן הכנת המנות, המקוריות של מרכיביהן ומראן הוויזואלי.

 

הנבחרת הישראלית מורכבת מגדולי האופים והקונדיטורים בישראל: נשיא איגוד האופים והקונדיטורים הישראלי ג'קי חזן, מאסטר בייקר אלי אברהם, אלוף ישראל באפייה מקס שמעוני והשף-קונדיטור אדיר כהן. הנבחרת תתמודד באליפות העולם מול שבע נבחרות נוספות: יפן, איטליה, שוויץ, סין, הולנד, בלגיה וספרד. ואילו קרב הראש-בראש ייערך מול הולנד. הנבחרת הציגה מגוון רחב של מאפים ולחמים כשרים המבוססים על קמחים שהובאו במיוחד ממדינות זרות לצורך הכנתם.

ג'קי חזן, נשיא איגוד האופים והקונדיטורים הרים כוסית להצלחת הנבחרת באליפות העולם "מה שאנחנו רואים כאן מחולק גם ללחם וגם לקונדיטוריה. יש כמה פרמטרים בתחרויות בתקנון העולמי ששמים דגש עליהם – משקל, נפח, כמות יחידות, קמח וחדשנות. אלו הדברים שהתאמנו עליהם חודשים רבים וכמובן שמילת המפתח בסוף זה הטעם. אנחנו עומדים בכל הקריטריונים הנוקשים ומאמינים שזה יוביל אותנו להישג משמעותי באליפות העולם. אנו מגיעים כנבחרת שבעברה זכיות כנבחרת וכיחידים, כל אחד בתחומו, וכשלוקחים את כל המרכיבים הטובים של אנשי הנבחרת ומערבלים אותם יחדיו במיקסר, יוצאים מאפים מצוינים כמו אלו שאתם רואים כאן לפניכם. אצל כל אחד זורם תחום האפייה והקונדיטוריה בעורקיו, אנחנו מגיעים עם האמונה שאנו שלמים עם מה שהכנו ועכשיו נשאר רק להפתיע את השופטים באליפות העולם ולנצח".

%d7%a7%d7%a8%d7%93%d7%99%d7%98-%d7%9e%d7%90%d7%99%d7%a8-%d7%93%d7%95%d7%93-%d7%9b%d7%94%d7%9f17

קרדיט: מאיר-דוד כהן

במהלך האליפות נדרשת כל משלחת להביא עמה מיצג המאפיין את מדינתה. דרך בניית המיצג החלה ברעיון שג'קי חזן הגה – יצירת מולקולת DNA שתדגיש את הצלחתה של מדינת ישראל ופריצת הדרך בתחום של הביו-כימאית, פרופ' עדה יונת. ברעיון למיצג שיתף את המגדנאית, יוד זר-אביב, ויחדיו החלו לעבוד על רעיונות למיצג. המיצג שהכינה יוד הוא מבצק וצבעי מאכל ובו החליטו לכלול את הצלחותיה של מדינת ישראל במגוון תחומים לדוגמת – רפואה, היי-טק, חקלאות וחברה ועל כן שולבו במיצג הצלחות ישראליות לדוגמת WAZE, הריבוזום של פרופסור עדה יונת, דיסק און קי, משחק החשיבה רמיקוב ועוד.

 

המיצג הונח במרכז השולחן ליד כל המטעמים שהכינו חברי הנבחרת ואילו יוד זר אביב הציגה אותו בגאווה וסיפרה על הרעיון שעומד מאחוריו "בחרתי ליצור מיצג המדגיש את החדשנות הישראלית. יש לנו מוחות אדירים שיצרו אינספור המצאות בכל תחום אפשרי שחלקן שינו את העולם – פיתוחי DNA, תרופות מצילות חיים, מכשור רפואי פורץ דרך, חקלאות מתקדמת ועד למשחקי חברה כמו רמיקוב שהיה בשנות ה-70 המשחק הנמכר ביותר בארה"ב שאינו משחק וידיאו." לשאלה מדוע תחום הביטחון הנפוץ והידוע של מדינת ישראל לא נכלל במיצג, השיבה יוד "למרות שצבא וביטחון הם מתחומי החדשנות החזקים שלנו, נמנעתי מכל אזכור בעניין זה והעדפתי לשים את הדגש על כל הטוב שיש לנו בחברה הישראלית אותו אנו חולקים עם העולם".

image01014

הנבחרת הישראלית תצא לייצג את מדינת ישראל באליפות העולם באיטליה בתאריך ה-20.1.2017 ותתחרה במשך ארבעה ימים בשאר המשלחות שיגיעו מכל קצוות העולם.

מודעות פרסומת