בית הקונפדרציה בירושלים מציג:

טריו אגא באבות מארחים את אמן הקמנצ'ה והנאי יגל הרוש

יום חמישי, 2.2.17, 20:30

בית הקונפדרציה בירושלים, בניהולו של אפי בניה, ממשיך לתת דגש מיוחד על מוזיקה אתנית ומוזיקת עולם ומארח את המופע של טריו אגא באבות ב – 2.2.

אגא באבות צילום-שמוליק בלמס

אגא באבות צילום-שמוליק בלמס

טריו אגא באבות מאגד שלושה רבי-אמנים – "באבות" של ממש – נגן כלי ההקשה אבי אגבבה, חבר אנסמבל מזרח-מערב ומי שליווה והקליט עם חווה אלברשטיין, יאיר דלאל, אבשלום פרג'ון ורבים אחרים, נגן הסאז והטאר יובל טובי, תלמידם של פרץ אליהו ומארק אליהו וחוקר של מוזיקה טורקית ופרסית, והגיטריסט עידן ערמוני, חבר בהרכביהם של מארק אליהו וגיל רון שמע.

 

אגבבה, טובי וערמוני החלו לנגן ביחד לפני כארבע שנים וגיבשו בסבלנות רבה את השפה המיוחדת, עזת המבע של הטריו, המשלבת מסורות מוזיקליות שונות המתפרסות על המרחב שבין פרס לספרד, עם תחושת החופש שבג'אז והיצריות המתפרצת שבפלמנקו. "אנחנו מאמינים שאם אתה מתמיד בעשייתך במשך שנים, בסופו של דבר תהיה אמן, מאסטר, בתחומך," מסכם אגבבה את מהות ההרכב.

 

הטריו מנגן יצירות מקוריות של חברי ההרכב, הממזגות בין המהלך ההרמוני והמלודיות של המקאם שבמוזיקה הערבית עם אלתורי ג'אז והעידון והעושר של הפלמנקו. היצירות התבשלו באופן אורגני במהלך החזרות הקבועות, עד שהטריו מצא את התדר המיוחד לו. הגיטריסט ערמוני הוסיף לצוואר הגיטרה הקלאסית שלו שריגים נוספים המאפשרים לו לנגן רבעי טונים.

טריו אגא באבות הקליט אלבום בכורה העתיד לצאת בשנת 2017.

 

ההרכב נוהג לארח בהופעותיו אמנים אורחים המרחיבים ומעשירים את שפת ההרכב. בהופעה בבית הקונפדרציה יתארח אמן הקמנצ'ה והנאי הירושלמי יגל הרוש, מייסד אנסמבל "שיר ידידות" המוקדש לשירת הבקשות של יהודי מרוקו. הרוש הוציא בשנה שעברה את אלבום הבכורה שלו, "אעירה שחר".

 

משתתפים: אבי אגבבה כלי הקשה |  יובל טובי  סאז, טאר |  עידן ערמוני גיטרה קלאסית  |

אמן אורח: יגל הרוש קמנצ'ה ונאי.

 

טריו אגא באבות ביוטיוב:

 

https://youtu.be/LX-zCuOVgd4

 

https://youtu.be/MtrgNkaQXOU

 

https://youtu.be/udgzN3YmY34

 

בית הקונפדרציה רח' אמיל בוטה 12, ירושלים

לרכישת כרטיסים: www.confederationhouse.org

או בטלפון: 02-6245206 שלוחה 4

מודעות פרסומת