"היו אלה ארבע שנים מרתקות, מלאות אתגרים והישגים. אני שמח להשאיר אחרי תזמורת טובה ומסורה, עם שם בינלאומי, כישרון גדול, עם נשמה ועם יכולת מרשימה. אני בטוח שהתזמורת תמשיך לשגשג ולשמור על מעמדה כגורם מרכזי ומהותי בעולם התרבות הישראלי"

בשנות כהונתו כמנכ"ל הורחבו משמעותית היקפי גיוס ותרומה מקרנות בארץ ובחו"ל, נוסדו סדרות חדשות והורחב הרפרטואר בסדרות הוותיקות, התזמורת התייעלה והוצאותיה קטנו. שנת 2016 הסתיימה ללא גרעון שוטף, התזמורת עברה לאיזון תפעולי והגרעון המצטבר שלה צומצם.

אריאל כהן, מנכ"ל התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, הודיע אמש על סיום תפקידו כמנכ"ל ועל יציאה לדרך חדשה, אחרי שנות עשייה פוריות. ההודעה מגיעה ארבע שנים בדיוק אחרי כניסתו לתפקיד.

"היו אלה ארבע שנים מרתקות מלאות אתגרים, הישגים, עשיה אינטנסיבית, פיתוח, למידה וחשיבה. אני שמח להשאיר אחרי תזמורת טובה ומסורה, עם שם בינלאומי, עם כשרון גדול, עם נשמה, ועם יכולת מרשימה. אני בטוח שהתזמורת תמשיך לשגשג ולשמור על מעמדה כגורם מרכזי ומהותי בעולם התרבות הישראלי", אומר אריאל כהן.

אריאל כהן עוזב את תפקידו אחרי שנים של ניהול שהצליח לייעל דרמטית את המנהלה של התזמורת ולצמצם את הוצאותיה. בזכות תוכנית ההבראה, סיימה התזמורת את שנת 2016 באיזון תפעולי וללא גירעון שוטף. כמו כן צומצם משמעותית הגרעון המצטבר של התזמורת.

בשנות ניהולו, הורחבו משמעותית היקפי גיוס תרומות ותמיכה מקרנות בארץ ובחו"ל, התזמורת זכתה לחשיפה בינלאומית ונוצרו שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גופי תרבות ואמנות בארץ ובחו"ל. שני סיורים שהתקיימו בחו"ל זכו להצלחה אמנותית ותרמו למוניטין של התזמורת בעולם.

בארבע השנים האחרונות הושם דגש על איכות גבוהה של סולנים ומנצחים והדבר התבטא בהכנסות גבוהות יותר ממנויים וממכירת כרטיסים לקונצרטים. התזמורת הגדילה את הפעילות שלה עם סדרות חדשות (כגון סדרת רסיטלים, סדרה ווקאלית וסדרה אנדלוסית), חדרה באופן מוצלח להופעות מול קהל מנויים קבוע ברחובות, רשמה הצלחה בקונצרטי גאלה יוצאי דופן דוגמת "פולחן האביב" עם הבלט הישראלי, השמינית של מאהלר ועוד. אריאל כהן יזם הרחבת  החשיפה של התזמורת במדיה הדיגיטלית והקמת מועדון לקוחות שיתחיל לפעול במאי 2017.

הוא מוסיף כי "בחודשים הבאים עד לפרישתי אני מתכוון להשקיע מלוא מרצי בהערכות לעונה הבאה ובבניית תוכנית עשירה, מגוונת ואטרקטיבית שתהיה לטובת הנגנים, המנצחים, המנויים והעיר ראשון לציון".

מודעות פרסומת