תגיות

מיסה לאור הנצחי

אורחים מיוחדים:
המנצח האוסטרי פרנץ הרצוג

ונגן הסכסופון אייל אייזיק
החל מתאריך 27.02
ברעננה, בתל אביב, בירושלים ובקיבוץ גניגר

 

האנסמבל הקולי הישראלי מזמין אתכם לחוויה של אורות וצלילים, מוסיקה שנכתבה בהשראת האור – אור הנצח, אור השמש, אורו הפנימי של האדם. והמנצח והמלחין האוסטרי פרנץ הרצוג יוביל תוכנית שכולה אור – מאור השחר ועד נוגה הכוכבים למן השמש ועד אורו הפנימי של האדם.
בתוכנית: מיסה לאור הנצח מאת פרנץ הרצוג ויצירות מאת מנדלסון, גריג, היינריך שיץ, יוזף ריינברגר, מורטון לאורידסון ועוד. קונצרט שהוא חוויה.

 

אנסמבל 2015 קרדיט דורון עובד

אנסמבל 2015 קרדיט דורון עובד

מיסה לאור הנצח מאת פרנץ הרצוג

Missa Lux caelestis יצירה משנת 2004 עם מבנה מוסיקלי רחב. יצירתו של הרצוג נכתבה ברוח ובמסורת של המיסות הגדולות. היא מאופיינת בשפה מוסיקלית עשירה ומלאת חיים, אשר מציבה בפני המבצעים אתגר מוסיקלי. הקטעים השונים של המיסה יכולים להיות מבוצעים באופן עצמאי. ביצירה משפטים מוסיקליים מלודיים הנארגים במהלכים קצביים בדרך שהיא מקורית ותוססת כדי להעביר לקהל את המשמעויות של הטקסט.

 

אודות פרנץ הרצוג

יליד 1962, מנהל אמנותי ומנצח Vocalforum Graz, של המקהלה הקאמרית CantAnima ומקהלת הנוער של מדינת  שטיריה (אוסטריה) steirischen Landesjugendchor, מנהל אמנותי של פסטיבל Voices of Spirit והחל מיולי 2015 מכהן כמנהל אמנותי של מקהלת הנוער האוסטרית הלאומית.

הרצוג פעיל בכל העולם כמנצח, מלחין ומרצה. משמש כפרופסור לניצוח מקהלה בקונסרבטוריון JJFux-Konservatorium בגראץ (אוסטריה).

יצירותיו של פרנץ הרצוג מבוצעות ע"י מקהלות רבות בכל אירופה וארה"ב

על הישגיו האמנותיים הוענק לו פרס הכבוד של המשרד הפדרלי למדע ומחקר.

זהו ביקורו הראשון של פרנץ הרצוג כמנצח אורח בישראל.

 

לשמיעת הקטע "קיריה" מתוך המיסה מאת פרנץ הרצוג
https://www.youtube.com/watch?v=iWpU_p0QXXo

 

האנסמבל הקולי הישראלי אשר חוגג 22 שנה לקיומו, ממשיך מסורת ארוכת שנים של איכות בלתי מתפשרת ורפרטואר מרתק. מאז נוסד בידי יובל בן עוזר, כבש את מקומו כגוף הקולי המקהלתי הקאמרי המוביל בישראל ואף זכה בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות למקהלות במלטה  בספרד  ובבלגיה .

האנסמבל, המורכב מזמרים מקצועיים, מופיע במיטב האולמות והפסטיבלים בארץ בסדרת קונצרטים משלו וכן עם התזמורות המובילות בארץ, כשהוא זוכה להצלחה הן בקרב הקהל והן בקרב מבקרים ומוסיקאים. רפרטואר המוסיקה הקאמרית הקולית של האנסמבל משתרע ממוסיקת ימי הביניים ועד למוסיקה בת זמננו ובכלל זה יצירות אוונגרדיות והקלטות פס-קול לסרטים.

 

האנסמבל הקולי הישראלי מופיע עם התזמורות המובילות בישראל ובהן הפילהרמונית הישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. לצד ההופעות תחת שרביטו של בן עוזר, האנסמבל מופיע עם מנצחים מן השורה הראשונה בעולם: פרידר ברניוס, ג'ון פול, אנדרו פארוט ואנתוני רולי.

 

האנסמבל משתתף באורח קבוע בסדרות קונצרטים בערים הגדולות בארץ והוא נטל חלק בשלושה ביצועי בכורה בפסטיבל ישראל.  כמו כן השתתף בפסטיבלים בינלאומיים בפורטוגל, גרמניה, צרפת, לוקסמבורג, סרדיניה, סלובניה קוריאה ועוד. בנוסף לסדרת המינויים מקיים האנסמבל פרויקט שנתי  "תוצרת הארץ" לביצוע בכורה של יצירות ישראליות על ידי מנצחים צעירים.

האנסמבל הקולי נתמך ע"י מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט.

 

רשימת המבצעים

סופרן: תום בן-ישי, נעמי בריל-אנגל, טליה דישון, נאוה סהר, אירה קלכמן

אלט: עדית ביגל, ערה גבעוני, תמר לנדסברג-יקרביץ', אביבית הוכשטטר

טנור: אורי בצ'קו, גבריאל גולר, עודד עמיר, טל קוך

בס: יואב אסינג, יואל סיוון, דניאל פורטנוי, רונן רביד

 

מנצחו ומנהלו מוסיקלי של האנסמבל, יובל בן עוזר, מהבולטים שבמנצחי המקהלה בישראל.  כמנצח אורח ניצח על כל התזמורות החשובות בישראל ועל תזמורות ומקהלות באירופה ובדרום אמריקה. כמנצח המקהלה עבד בקונצרטי הפילהרמונית תחת שרביטיהם של גדולי המנצחים בעולם: זובין מהטה, ג'יימס לוויין, דניאל ברנבוים, אנטוניו פפאנו, דניאל אורן וג'וזפה סינופולי. יובל בן עוזר משמש גם כמנהל המוסיקלי של  מקהלת הקבוץ הארצי ומגיש תוכנית "מקהלות" בקול המוסיקה.  בנוסף לאלו, הוא יועץ ומרצה מבוקש בארגונים עסקיים בנושאי מנהיגות ועבודת צוות כחלק מתוכנית ייחודית המשלבת מוסיקה וניהול.

 

מועדי המופעים

רעננה:           המשכן העירוני למוסיקה ואמנויות, שני 27/2/17, 20:30

תל אביב:        מוזיאון ת"א לאמנות, שלישי 28/2/17, 20:30

ירושלים:        הכנסיה הסקוטית, חמישי 2/3/17, 20:00

קבוץ גניגר:     שבת, 4/3/17, 11:00

 

 האנסמבל הקולי הישראליhttp://www.nive.co.il  074-701-2112

 

Eternal Light Mass

Conductor: Franz M.Herzog

The Israeli Vocal Ensemble with the Austrian conductor and composer Franz Herzog, invites you to an experience of lights and sounds, music that was inspired by the light – the eternal light, sunlight, the inner light of man.

Moments of grace and divine harmony in music by Mozart, Ambushed Perth, "Psalms" by Rachmaninoff, "Eternal Light" by Eric Whitaker, "Ave Maris Stella" by Monteverdi, "Agnus Dei" from Barber, and missa "Lux caelestis" by Franz M. Herzog.

Franz Herzog's official website:
http://franzmherzog.com/

ניתן לשמוע קטעים מן המיסה גם באתר המלחין/המנצח