תגיות

, ,

אגדה מוזיקלית

 

חגיגת פורים מוזיקלית לכל המשפחה במוזיאון ראשון לציון, החוגגת את המורשת המוזיקלית והתרבותית של שושנה דמארי

מופעים, מיצגים, מוסיקה, ריקודים וסדנאות יצירה בהשראת שיריה של דמארי.

אירוע ראשון בסדרה גיבורים ישראלים

יום שני, שושן פורים,  13 במרץ בין השעות: 10:00-14:00 במוזיאון ראשון לציון.

 הכניסה חופשית

מוזיאון ראשון לציון מזמין את הציבור ל "אגדה מוזיקלית" – אירוע אמנות פורימי שמח ומבדר החוגג את המורשת המוזיקלית והתרבותית של הזמרת האגדית שושנה דמארי. האירוע מיועד לכל המשפחה ויתקיים ביום שני, שושן פורים,  13 במרץ בין השעות: 10:00-14:00 במוזיאון ראשון לציון. הכניסה חופשית.
במסגרת האירוע אגדה מוזיקלית, שיריה האהובים של דמארי "כלניות" "אור", "לשיר איתך" ואחרים יהוו השראה למיצגים ופעילויות מרתקות ומשעשעות ויזכו למחווה אמנותית על ידי שחקנים ומוזיקאים. הקהל מוזמן למסע מוזיקלי תיאטרלי , להתהלך בין המיצגים, לקחת חלק בפעילויות ולהאזין לשירים.

%d7%a9%d7%95%d7%a9%d7%a0%d7%94-%d7%93%d7%9e%d7%90%d7%a8%d7%99-%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%a8-%d7%a0%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%91

בין השאר יוכלו באי האירוע לחזות במיצג חזותי מרהיב של פרחי כלניות אדומים המתפרסים על הרחוב בהשראת השיר "כלניות", ליהנות מתזמורת רחוב שתנגן מחרוזת מוסיקלית משיריה של דמארי,  ולהצטרף לפלאש מוב הכולל ריקוד הורה סוער וספונטני ברחבת הבאר ההיסטורית, סדנת יצירת עגילים וכובעים בהשראת סגנון הלבוש הססגוני של דמארי, מיצגים המשלבים תנועה, מחול, אור, מוסיקה, מופע קומי ברוח שיריה של דמארי.

אגדה מוזיקלית הוא האירוע הראשון המתקיים בסדרה גיבורים ישראלים ביוזמת מוזאון ראשון לציון, בתמיכת משרד התרבות והספורט, אשר מציינת את פועלם של גיבורי תרבות מקומיים שעיצבו את דמותה של המדינה.

דמארי  (1923-2006) כלת פרס ישראל שזכתה לכינוי "מלכת הזמר העברי" גדלה בעיר ראשון לציון. במשך שנות פעילותיה הרבות בתעשיית המוזיקה והבידור הישראלית הפכה לאחד מעמודי התווך של התרבות המקומית, ליוותה את המדינה בימי אבל ושמחה ופעלה בקרב קהילות יהודיות בחו"ל. דמארי הותירה אחריה ארכיון רחב של שירים, מחזות זמר, תכניות, תקליטים, פרטי לבוש ועוד אשר מעוררים השראה ביוצרים צעירים עד היום. דמארי היא אחת הדמויות הצבעוניות והאגדיות בקאנון הישראלי.

ניהול אמנותי: ניסן אלמוג דרימפילדס, הפקה אמנותית: טל ג'ובני

"אגדה מוזיקלית", יום שני, 13 במרץ, שושן פורים בין השעות 10:00-14:00 במוזיאון ראשון לציון ברחוב אחד העם ראשון לציון. האירוע יתקיים בכל מזג אוויר.

 הכניסה חופשית לכל המופעים

אגדה מוזיקלית- סדנת יצירה . במוזיאון ראשלצ קרדיט עידן גרוס (1)

אגדה מוזיקלית- סדנת יצירה . במוזיאון ראשלצ קרדיט עידן גרוס (1)

 התכנית המלאה.

אגדה מוזיקלית – רשימת המיצגים והפעילויות:

 

מופעים וסיורים:

אור עולה בבוקר – מופע חזותי המשלב תנועה, מחול, אור ומוזיקה המתקיים בחלל חשוך

בהשתתפות: יעל D

יין יין – סיור מודרך בתערוכה הלל כרמל בצלאל החוגגת את מורשת היין של ראשון לציון לצלילי השיר האהוב "יין יין" מאת חיים חפר ובביצוע דמארי.

מספרת המעריצה  – מיצג תיאטרלי המתקיים בתוך "מספרת החייל" המיתולוגית ברחוב רוטשילד במהלכו כל מעריציה ומוקיריה של שושנה מוזמנים להסתפר ולשיר את שיריה של דמארי בקול גדול.

מאת: ניסן אלמוג. בהשתתפות: רחל שלמה

 

מיצגי רחוב:

כלניות – מיצג חזותי מרהיב של פרחי כלניות אדומים המתפרסים על רחוב רוטשילד וקירות המוזאון. המיצג בהשראת השיר "כלניות" מאת נתן אלתרמן בביצוע דמארי.

אמנית: דונה מוסן

תזמורת רחוב – מחרוזת מוזיקלית משיריה של דמארי

לשיר איתך – פסל חי תיאטרלי המאתגר גבולות מגדריים בין גבר ואישה, בהשראת השיר "לשיר איתך" דואט בין דמארי ובועז שרעבי, מאת אהוד מנור

מאת: שי לביא

ציפור ציפור – מופע קומי נודד על קביים במהלכו ציפור המושבה מתהלכת ברחוב ומחפשת הרפתקאות בהשתתפות הקהל. בהשראת השיר "ציפור ציפור" מאת איציק מאנגר וחיים חפר בביצוע דמארי ושלמה ארצי

מאת: עודד דדי צדוק

פלאש מוב – בשנות השבעים דמארי הקליטה מספר שירים של משה וילנסקי ויחיאל מוהר, שבוצעו במקור על ידי להקת הנחל ("הורה ממטרה", "מול הר סיני", "בלדה על מעיין וים"). הציבור מוזמן ללמוד את הצעדים ולהצטרף ל"התקהלות בזק" הכוללת ריקוד הורה סוער ברחבת הבאר. צעדי הריקוד בהשראת השיר הורה ממטרה מאת משה וילנסקי בביצוע דמארי.

יצירת עגילים וכובעים – סגנון הלבוש הססגוני המזוהה עם דמארי  כלל שמלות רקומות ותכשיטים בולטים. התלבושות היוו אטרקציה מיוחדת כשהוזמנה להופיע בקהילות יהודיות ברחבי העולם.  הקהל מוזמן ליצור עגילים, כובעים ופרטי לבוש בהשראתה ולקחת הביתה.