תגיות

"אני, אנג'לינה ג'ולי"
הצגה חדשה של "אנסמבל כאן" אותה יצרה וביימה מיקי יונס, תעלה החל מחודש מרץ במוזיאון תל אביב. שנה שעברה הייתה השנה בעלת האחוזים הגבוהים ביותר של שינוי מיקום מכפייה. ההצגה עוסקת בסוגית הפליטים העולמית  אבל לא נותנת זרקור עליהם, אלא עלינו, על החברה האנושית ומאירה בה פינות חשוכות בכל הנוגע לאלו המנסים למצוא בנו מקלט.
23 ו30 במרץ, 15 ו22 באפריל במוזיאון תל אביב

אני אנג'לינה קרדיט דדי אליאס1

אני אנג'לינה קרדיט דדי אליאס1

אנסמבל כאן יעלה את ההצגה "אני, אנג'לינה ג'ולי" מאת מיקי יונס ב23 וב30 במרץ , ב15 וב22 באפריל במוזיאון תל אביב.

"אני אנג'לינה ג'ולי" היא הפקת תיאטרון פיזי אשר נוגעת בבעית הפליטים העולמית המשתוללת בימינו. במהלך שנת 2015, 59 מיליון אנשים נטשו את בתיהם מתוך סיבות כגון רדיפה, אלימות והפרת זכויות אדם.

" אנחנו כיוצרים עשינו את ההחלטה שלא לשים את הזרקור על הפליטים וסיפורם",  אומרת יוצרת ההצגה מיקי יונס, "אלא להתייחס דווקא אל החברה ה"קולטת" ובעיקר לשים את הזרקור על אי היכולת של החברה המערבית לקבל לתוך עצמה את הזר, השונה, את זה שרואה בנו מקלט ואילו אנו בוחרים לראות בו איום קיומי."

כל הטקסטים בהצגה הם טקסטים אמיתיים, הלקוחים מתוך סרטונים וכתבות ברשת. הרעיון מאחורי השימוש באנשים אמיתיים נבע מתוך הרצון החזק להראות דרכם את ההסלמה שהעולם המערבי עובר ביחס לתופעת הפליטות. הרוב הנוסף בהצגה, הפיזי, מבקש להראות את התחבטות הנפש והאלימות החבויים בתוך כל אחת מהדמויות ובכך ליצור קשת רבדים רחבה על הבמה.

 

יונס בחרה שלא להביא את ישראל אל הבמה על מנת להראות שהתופעה הרבה יותר גדולה מסך מה שקורה אצלנו, אך מצד שני, עצם ההתעלמות ממדינתנו אמורה לגרום לצופה להבין שלמרות שעל הבמה הוא אינו שומע את "מירי רגב- סרטן בגוף האומה" , קשת דעותיה, נוכחת כאן כל הזמן.

בימוי ויצירה: מיקי יונס , ע.בימאי: שי גבריאלי , ניהול אמנותי: שלמה פלסנר, דרמטורגיה: עידו בורנשטיין שחקנים יוצרים: שי ג'יברי אשכנזי, איתי צ'מה, ארנון רוזנטל. תאורה: איריס מועלם , מוזיקה: קובי ויטמן , תלבושות: איה צייגר

 

אנסמבל כאן הוקם על-ידי הבמאי שלמה פלסנר והמחזאי עידו בורנשטיין לאחר עשור של יצירה משותפת.        ב-2009 יצאה קבוצת התאטרון לדרך עצמאית עם ההפקות כלבים, זריחה, גן ריקי, כן, והטרילוגיה "פרויקט סקס". שלושת חלקי הפרויקט עומדים כל אחד בפני עצמו ובוחנים את הגוף והמיניות הישראלית מפרספקטיבות שונות. אנסמבל כאן שם במרכז את השחקן עם דגש על עבודת גוף ותנועה. הפקות האנסמבל מתאפיינות בתפיסת חלל המשלבת תחומי אמנות נוספים.

בהפקתם החדשה "אני אנג'לינה ג'ולי" מארח האנסמבל את מיקי יונס, בימאית ויוצרת תיאטרון פיזי. כמו כן, בימים אלו עובדים באנסמבל על מופע  חדש שייקח חלק בפסטיבל ישראל 2017 בבימוי עידו בורנשטיין ומיקי יונס.

אני אנג'לינה ג'ולי, יום חמישי,  23.3.17 בשעה 20:30  , יום חמישי, 30.3.17 בשעה: 20:30   

מוצ"ש, 15.4.17 בשעה: 20:30, מוצ"ש, 22.4.17 בשעה: 20:30

כל המופעים יתקיימו באולם שידלובסקי במוזיאון תל אביב.

מחיר כרטיס: 60 ₪ כרטיס ידיד: 50 ₪ , לינק לרכישת כרטיסים. http://ensemblecan.com/

ובאתר המוזיאון: http://www.tamuseum.org.il/he/default.aspx

לכרטיסים -נאוה 052-7460444 ומיכל 054-4661638

מודעות פרסומת