תגיות

 

אנסמבל סולני תל אביב בקונצרט רביעי ואחרון בסדרה קצת אחרת בניצוחו של רבאז ג'באחישווילי מגיאורגיה, ובהשתתפות הסולנים הפסנתרן מייקל קיירן הארווי מאוסטרליה, והסקסופוניסט אנטון סקיבה מרוסיה.
בקונצרט תבוצע בבכורה ישראלית, היצירה של המלחין הישראלי יצחק ידיד – קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת, שנכתבה כמראה המשקפת את סבלם וכאבם של עמים ובני אדם ברחבי העולם ובסוריה בפרט, לצד הרצונות, התשוקות והאהבות שלהם.

 

יצירות נוספות שתבוצענה בקונצרט: סוויטת הולברג המפורסמת מאת אדווארד גריג, קונצ'רטו לסקסופון ולמיתרים מאת גלזונוב וחמישיית מיתרים בדו מינור, ק' 406 של מוצרט בעיבוד מיוחד לתזמורת מיתרים של ברק טל.

כפרשמריהו, מרכז וייל | יום ה' 18.5.2017 בשעה  20:30

תלאביב, מרכז ענב | מוצ"ש 20.5.2017 בשעה  20:30

אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, יקיים את הקונצרט הרביעי בסדרה קצת אחרת "סקסופון בין אוסטרליה לישראל", בניצוחו של רבאז ג'באחישווילי,  Revaz Javakhishvili, מנצח מרכז המוסיקה הלאומי של גיאורגיה והתזמורת הפילהרמונית של גיאורגיה, הפסנתרן מייקל קיירן הארווי מאוסטרליה והסקסופוניסט אנטון סקיבה מרוסיה.
הקונצרטים יתקיימו בכפר שמריהו ב 18 במאי, ובמוצאי שבת, ב 20 במאי, בתל אביב.

אנטון סקיבה. צילום יחצ

בקונצרט תבוצע בבכורה ישראלית יצירה של המלחין והפסנתרן הישראלי יצחק ידיד – קונצ'רטו לפסנתר ותזמורת, שנכתבה במיוחד עבור הפסנתרן והמלחין הווירטואוז מייקל קיירן הארווי שיבצע את היצירה. ידיד, חתן פרס ראש הממשלה למלחינים וזוכה פרס לנדאו לאומנויות הבמה, נולד בישראל ומתגורר באוסטרליה. יצירותיו מתאפיינות בסגנונן הייחודי ובטכניקת כתיבה עשירה, כזו שמחברת בין מוסיקה קלאסית לאלתור יהודי-מזרחי, ובין נגינה מדויקת לנגינה חופשית ומאולתרת.

יצירתו של ידיד ׳קונצ'רטו לפסנתר׳ הושפעה רבות מאירועים טראגיים שהתרחשו ברחבי העולם בזמן כתיבתה "הסבל, הקונפליקט האנושי ושפיכות הדמים המתמשכת של מלחמת האזרחים בסוריה השפיעו עליי עמוקות במשך תשעת חודשי כתיבת היצירה", מספר ידיד ומוסיף, "המוסיקה מוצגת כמראה מול הצופים ובה השתקפויות רגשותיהם של אנשים שחיים באהבה עמוקה, אך מנגד חווים צער וכאב בלתי נתפש". היצירה קיבלה השראה ממקורות מוסיקאליים מגוונים מתקופת הבארוק, אוונגרד אירופי ועוד, והיא נכתבה בשלושה פרקים כשכל אחד מציג נרטיב של ׳תמונות מוסיקאליות׳ שמתחלפות במהירות ומעבירות רגשות שונים הנעים בין מסתורי לחשוף, בין תשוקות ואהבה לבין מציאות עגומה ואכזרית ומסתיימת בתפילה לחמלה ורחמים ולימים טובים יותר.

בפתיחת התכנית תבוצע סוויטת הולברג המפורסמת מאת המלחין הנורבגי הנודע אדוארד גריג, אותה הוא כתב עבור חגיגות ציון יום הולדתו ה- 200 של הסופר והפילוסוף הנורבגי לודויג הולברג. היצירה נכתבה במקור כקנטטה ולאחר שתוזמרה כסוויטה- הפכה לאחת מיצירותיו האהובות ביותר של גריג.

עוד בקונצרט יבוצעו קונצ'רטו לסקסופון ולמיתרים מאת אלכסנדר גלזונוב עם הסקסופוניסט אנטון סקיבה (רוסיה) מכיתתו של אלכסיי וולקוב, וחמישיית מיתרים בדו מינור, ק' 406 של מוצרט בעיבוד מיוחד של ברק טל לתזמורת מיתרים.

"סקסופון בין אוסטרליה לישראל" – אנסמבל סולני תל אביב

מנצח: רבאז ג'באחישווילי (גאורגיה).

סולנים: מייקל קיירן הארווי )אוסטרליה) – פסנתר, אנטון סקיבה (רוסיה) – סקסופון.
בתכנית:

גריג: סוויטת הולברג.

יצחק ידיד: קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת – בכורה ישראלית.
גלזונוב: קונצ'רטו לסקסופון ולמיתרים.

מוצרט: חמישיית מיתרים בדו מינור, ק' 406 – בעיבוד של ברק טל לתזמורת מיתרים.

 

Tel Aviv Soloists

Conductor: Revaz Javakhishvili (Georgia)

Soloists:

Michael Kieran Harvey (Australia) – piano

Anton Skiba (Russia) – Saxophone


Program:

Grieg: Holberg Suite

Yitzhak Yedid: Piano Concerto (world premiere)

Glazunov: Saxophone Concerto

Mozart: String Quintet in C Minor, k.406, arranged for String Orchestra by Barak Tal

 

מועדי הקונצרט ופרטים לרכישת כרטיסים:

כפרשמריהו, מרכז וייל | יום ה 18.5.2017 בשעה  20:30

מחיר כרטיס: 100-125 ₪. כרטיסים בטלפון 054-6934439.

תלאביב, מרכז ענב | מוצ"ש 20.5.2017 בשעה  20:30

מחיר כרטיס: 125-140 ₪. טלפון להזמנות: 054-6934439

                                                      ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר:
www.soloists.co.il

יצחק ידיד Yitzhak Yedid, מלחין ופסנתרן שזכה לשבחים כאחד המלחינים המובילים בעולם בזרם המכונה "הזרם השלישי". זוכה פרס לנדאו לאמנות לשנת 2009 ופרס ראש הממשלה למלחינים לשנת 2006. כמו כן זכה בפרס הראשון בפסטיבל העוד הבינלאומי על יצירתו "שלישייה לעוד-קונטרבס-פסנתר" ובפרס הראשון בתחרות הנבל הבינלאומית ה- 17על יצירתו עד אין סוף לנבל סולו. ידיד מושפע ביצירותיו מנושאים חוץ-מוסיקליים מעולמות מגוונים כספרות, פילוסופיה, אמנות ונופי טבע. והמוסיקה שלו משלבת ניבים עכשוויים וסגנונות עתיקים, לצד אלתור ויסודות ממוזיקה הערבית, ורעיונות שמקורם במוזיקה מערבית מן העת הנוכחית. ידיד הופיע באולמות מרכזיים ויצירותיו בוצעו ע"י הרכבים שונים ברחבי העולם, מאוסטרליה, אפריקה ועד לצפון אמריקה. יצירותיו מופיעות על גבי 11 תקליטורים וזכו ביקורות נרחבות בעולם. משנת 2007, הוא מלמד מוסיקה באוסטרליה ומכהן כמרצה בקונסרבטוריון שבאוניברסיטת גריפית', בבריזביין.

הפסנתרן מייקל קיירן הארוויMichael Kieran Harvey , למד פסנתר עם אלן ג'נקינס, גורדון ווטסון ובאקדמיה ליסט בבודפשט בהדרכתו של שאנדור פלבאי. הוא מוערך מאוד בזכות הרפרטואר הרחב והמגוון שלו. הארווי פועל לקידום יצירות של מלחינים אוסטרליים ומלחינים עכשוויים, והקליט מעל 40 תקליטורי סולו. הוא ביצע בבכורה עולמית יצירות רבות עם כל התזמורות הסימפוניות באוסטרליה ויצירותיו בוצעו ברחבי אירופה, אמריקה ואסיה ובפסטיבלים אוסטרליים גדולים. זוכה פרס גרנד-פרי של איבו פוגורליץ' ארה"ב, פרס APRA עבור פועלו בתחום המוסיקה הקלאסית באוסטרליה, ועוד.

הסקסופוניסט אנטון סקיבה Anton Skiba, בוגר האקדמיה למוסיקה של מוסקבה והמכון הפדגוגי הממלכתי על שמו של  M.M. Ippolitov-Ivanov (בכיתתו של אלכסיי וולקוב), משמש כמורה במכון המוסיקלי-פדגוגי הממלכתי ברוסיה ובביה"ס המוסיקלי הממלכתי לילדים במוסקבה ע"ש דונייבסקי. סקיבה השתתף בקונצרטים עם סקסופוניסטים מהמובילים בעולם וביצע בבכורה עולמית יצירות שנכתבו ע"י מלחינים מוכרים כמו ט.סרגיבה, מ.ברונר, א.פודגייטס ואחרים. הוא מופיע כסולן ובהרכבים שונים, עם תזמורות סימפוניות מובילות במוסקבה וחבר ברביעיית הסקסופונים Ad Libitum  ואנסמבל הסקסופונים של SMPI. זוכה פרסים בתחרויות בינלאומיות רבות.

מודעות פרסומת