תגיות

"גלויה מוינה"

סבב קונצרטים של פרויקט הקאמרי הישראלי

זוכה פרס שרת התרבות ע"ש בנימיני להרכב מצטיין 2011

 

מופעים: 5-10 ביוני 2017 ברחבי הארץ

הפרויקט הקאמרי. תמונה דותן אתיאל

הפרויקט הקאמרי. תמונה יואב אתיאל

פרויקט הקאמרי הישראלי, אנסמבל זוכה פרסים שמורכב מהמוסיקאים הישראליים המובילים בדורנו, חותם את עונתו העשירית עם שתי יצירות מופת של ברהמס וקרייזלר – שתיהן  בהשראת העיר וינה, וכן – עם יצירה חדשה מאת המנצח והמלחין יואב תלמי. הפרויקט מופיע בקביעות ברחבי הארץ, בארה״ב, בקנדה ובמזרח, ומשלב פעילויות חינוכיות לתלמידים בפריפריה עם קונצרטים לקהל הרחב.

 

 

על תכנית המופע:

חמישיית הפסנתר אופ. 34 של ברהמס היא אחת היצירות האהובות ביותר ברפרטואר הקאמרי, והיא עומדת במרכז התכנית האחרונה של הפרויקט הקאמרי הישראלי לעונה הנוכחית, כאשר לצידה רביעיית המיתרים של פריץ קרייזלר – מלחין מוכשר ומגדולי הכנרים בכל הזמנים. זוהי יצירה וירטואוזית ומרשימה שמנוגנת לעתים נדירות, בעיקר בשל הדרישות הטכניות הגבוהות בתפקיד הכינור הראשון. את התפקיד המאתגר ינגן הכנר הבינלאומי המצליח איתמר זורמן – ממייסדי הפרויקט הקאמרי הישראלי.

כמו כן, פרויקט הקאמרי הישראלי ממשיך את תמיכתו בקידום יצירות של מלחינים ישראליים, עם יצירה ישראלית חדשה לחמישייה חדשה לקלרנית ומיתרים של המנצח והמלחין יואב תלמי.

 

יואב תלמי חמישייה לקלרנית וכלי קשת

קרייזלר רביעיית מיתרים בלה מינור

ברהמס חמישיית פסנתר

 

איתמר זורמן כינור | יהונתן בריק כינור | נתאי צרי ויולה מיכל קורמן צ’לו | אסף ויסמן פסנתר | טיבי צייגר קלרנית

 

מועדי מופעים:

יום שני 5 ביוני – 20:30 מתנ"ס גוש עציון. 45 ש"ח. 02-9937999/2 לכרטיסים

יום שלישי 6 ביוני – 19:30 כרמיאל, קונסרבטוריון עירוני. 40 ש"ח. 04-9580442 (סדנה וקונצרט) כרטיסים במקום

יום רביעי 7 ביוני – 20:00 קיבוץ נען, הסלון למוסיקה קאמרית. 80 ש"ח. 052-2232556 כרטיסים במקום

יום שישי 9 ביוני – 13:00 זכרון יעקב מרכז אלמא לאמנויות. 95 ש"ח 04-6300123 לכרטיסים

יום שבת 10 ביוני – 21:00 תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה. 30-130 ש"ח. 03-5466228 לכרטיסים

 

על הפרויקט הקאמרי הישראלי:

זוכה פרס משרד התרבות ע“ש בנימיני למבצעי מוסיקה לשנת 2011, הפרויקט הקאמרי הישראלי קנה לעצמו שם של הרכב מבריק, צעיר, גמיש ומגובש, הידוע ברפרטואר המגוון שהוא מציג, ובהופעותיו הסוחפות. האנסמבל פועל תוך מתן דגש על זהותו כישראלי, הן מצד הרפרטואר והן מצד צוות הנגנים, ושם לעצמו כמטרה להופיע באזורים פריפריאליים בהם לא בהכרח מתקיימים קונצרטים סדירים, יחד עם קונצרטים לקהל הרחב של הסדרות באזור המרכז והערים הגדולות. בחלק מהמקומות בהם מופיע הפרויקט, מועברות אלו פעולות העשרה למוסיקאים צעירים, בצורת כתות אמן, שיעורים, ונגינה משותפת. ה’פרויקט’ שם דגש על קידום היצירה הישראלית כחלק מהותי בזהותו ע”י הזמנת יצירות חדשות ממלחינים ישראלים צעירים וביצוען בהופעותיו בארץ ובעולם. אלבום הבכורה של ההרכב יצא לאור ב 2012 בחברת “אזיקה רקורדס״ האמריקנית וזכה לשבחים רבים גם בארץ וגם בחו״ל. חברי האנסמבל הקבועים הם מהמוסיקאים הישראלים המצליחים בדורם, זוכי תחרויות בינלאומיות כגון תחרות צ’ייקובסקי, קסדו, אנסקו, ותחרות הנבל והם בוגרי מיטב בתי הספר למוסיקה בעולם כגון הקונסרבטואר של פריס, ג’וליארד, ייל ואחרים.

מודעות פרסומת