תגיות

 

 

הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית

חי, צומח, דומם

ארבעה ימים של חוויה רב-חושית המשלבת אמנות ביולוגיה וטכנולוגיה, בסינמטק חולון הכוללים  סרטים, מיצבים, פרפורמנס, תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות ופאנלים:

 

ערב פתיחת הפסטיבל:

 

הרצאה של המעצבת האוסטרית קת'רינה אונגר (Katharina Unger)  שהופכת זבל רעיל לפטריות מאכל ומתכננת מטבחים עתידניים שיאפשרו לאנשים לייצר חריקים אכילים. מפגש עם המדענית והאמנית האמריקאית ג'יי רים לי (Jae Rhim Lee) שבונה חליפת קבורה אקולוגית העשויה מפטריות שתפקידן לפרק את גוף האדם בצורה ידידותית לסביבה.

 

ערב שוטטות ברחבי המדיטק ומוזיאון העיצוב חולון:

 

הקרנות בכורה בישראל:

סרטי טבע בהקרנת בכורה העושים שימוש בטכנולוגיות קולנוע חדישות כדי להנגיש לצופים תופעות אקולוגיות וזואולוגיות שאין ביכולתנו לחוות אחרת:

"מסע דרך הזמן"  – סרטו עטור השבחים של הבמאי טראנס מאליק

מסע היסטורי ביקום, מהולדת הכוכבים ועד למעמקי האוקיינוסים בליווי קולה של קייט בלנשט

"הוריקן, אודיסאה של רוח" – הקרנת תלת ממד של סיפור חייה של סופת הוריקן מהולדתה בסנגל שבאפריקה, מסעה ב 12 מדינות  ועד מותה באמריקה

פרנקנשטיין – המחזה האהוב של התיאטרון הבריטי הלאומי בבימויו של דני בויל לראשונה על המסך הגדול

 

תערוכת  Alien Minds  

סדרת מיצבים ומיצגים אינטראקטיביים המזמינים את המבקרים לצפות ולהתנסות במפגשים עם הלא אנושי –  מהחיידק ועד הפטרייה, מהווירוס ועד הרובוט: *מופעי סאונד מתהליכי תסיסה של שימורי ירקות *מראה אינטראקטיבית היוצרת פורטרטים מאלפי זבובים *מחילות של נמלים ההופכות לפסלי אור.* עבודות אמנות המשתנות בהתאם לבינה מלאכותית.

 

 תערוכת אי בית (E-Byte)

עבודות וידאו, פיסול ומציאות וירטואלית המתייחסות אל הבית כאל אורגניזם חי – בתים שאינם דוממים אלא נעים ומשתנים בהתאם למציאות פוליטית, לנסיבות כלכליות, לאלגוריתמים ממוחשבים, בהתאם לרוח התקופה

 

סרטים:

לב ארקטי – דרמה קומית המעלה שאלות אודות המחקר בבעלי חיים ובבני אדם וכן על מערכת היחסים בין האדם לחי, קולוסאל – מרענן את ז'אנר סרטי המפלצות תוך שילוב משעשע בין הקומי לאימה , עולם מופלא" –2 פרקים נבחרים מתוך העונה השנייה של סדרת הדגל של ה BBC, הכוללת  צילומי טבע מרהיבים, בהובלתו של חוקר הטבע, סר דיוויד אטנבורו

 

השקה של  Agility: Evolutionary Game Jam

10 אמניות ואמנים דיגיטליים מרחבי העולם במרתון לאורך כל ימי הפסטיבל, יוצרים ביחד על הבמה בזמן אמת משחק מחשב שמתהווה ומתרחב לעיני הקהל

 

20 שנה לסרט מה קרה בגטאקה? בכיכובם של אית'ן הוק ואומה ת'ורמן

האם נבואות הסרט שניבא עתיד בו נעשה שימוש בהנדסה גנטית להשבחת חיים התגשמו? ד"ר סופי זאייר ממכון הגנום בניו יורק, תדגים מכשור גנטי עתידני.

 

אירוע מיוחד – האם העידן הפוסט אנושי כבר כאן , אז מדוע זה מרגיש כמו ימי הביניים?

פרופ׳ אילנה גומל, ד״ר יוחאי עתריה, ד״ר אריאל צבל, עודד כרמלי, הרב עינת רמון וד״ר ערן פישר דנים במתח בין המציאות החברתית-פוליטית למגמות הפוסט-אנושיות

 

Happy to See You – מופע תיאטרון אימרסיבי

היוצרת זוכת הפרסים קארה פרנסיס מפתחת דיאלוג בין הצופים למערכת בינה מלאכותית ונותנת להם לעצב עולם אלטרנטיבי במציאות מדומה

 

פרינט סקרין קלוז

אורחי הפסטיבל חושפים את עבודתם לאורך השנים בסדרת מרוכזת של הרצאות קצרות

 

ימים ד' – מוצ"ש, 21/6 – 24/6 . סינמטק חולון

 

פסטיבל פרינט סקרין, הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית המציין השנה שבע שנים לייסודו, יתקיים בין התאריכים 21/6-24/6 בסינמטק חולון .

 

השנה, נושא הפסטיבל הינו חי, צומח, דומם והוא יעסוק בקשר בין הביולוגיה והטכנולוגיה הדיגיטלית. הפסטיבל יציג לאורך ארבעה ימים יצירות אמנות, סאונד, קולנוע ומיצגים מדעיים פורצי דרך, העושים שימוש בטכנולוגיות המציאות המדומה והאינטראקטיב וכן בהנדסה גנטית, חיידקים, ביו-האקינג, בוטניקה וזואולוגיה. למעלה מ -30 אמנים מכל העולם יציגו יצירות המאתגרות את מגבלות הגוף, מאפשרות לנו לתקשר עם צמחים ובעלי חיים, בוחנות את המשבר האקולוגי, עוסקות באינטליגנציה מלאכותית, קיום וירטואלי פוסט-אנושי ופיצוח של סודותינו הגנטיים. הפסטיבל יכלול תערוכות, מפגשי אמן, התנסויות, סדנאות, הקרנות סרטים ומופעים המחברים בין אמנות, מדע וטכנולוגיה.

 

הפסטיבל יכלול השנה 2 יוזמות חדשות: הראשונה, הרזדינסי לאמנות דיגיטלית ומציאות וירטואלית – בתמיכת מפעל הפיס ובשיתוף יפו קריאייטיב – תכנית אירוח בת חודש לאמנים דיגיטליים ומעצבים של סביבות מציאות וירטואלית מהארץ והעולם. התכנית מארחת את האמנים לאורך חודש יוני בבית יפו קריאייטיב – בית אירוח לאמנים – מפגישה אותם עם קהילת האמנים והמעצבים המקומית ומעניקה תמיכה וליווי לפרויקטים חדשים וחדשניים שיוצגו בבכורה בפסטיבל הקרוב. השנייה, היא יוזמה של הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה התומכת בקולנוע הישראלי ומטפחת מצוינות ויצירתיות וחברת Feature Forward העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לקידום תכני וידאו בדיגיטל. חמישה פרויקטים זכו  במלגת יצירה מתנת חברת  Feature Forward מבין יצירות רבות שהוגשו ע"י אמנים ישראלים, ועוסקים בקשר בין טכנולוגיה דיגיטלית לביולוגיה, ובין הדיגיטלי לאורגני. הפרויקטים יוצגו בבכורה בפסטיבל .

מנהל סינמטק חולון, רוני מהדב: סינמטק חולון שמח להציג זו השנה השביעית את פסטיבל פרינט סקרין לאמנות דיגיטלית, הפעם עם זרקור ביולוגי תחת הכותרת "חי, צומח, דומם". הפסטיבל השנה יארח עשרות אמנים בנל"א מארה"ב, אוסטריה, פולין, ליטא, צ'כיה, סלובניה, איטליה, הולנד ומדינות נוספות לצד אמנים, חוקרים ופרפורמרים מישראל. בתחום אשר עדיין מתאפיין בדומיננטיות גברית, ראוי לציין גם שהשנה לראשונה בפסטיבל נציב מספר שיא ואף רוב של אורחות – אמניות ומדעניות, מרצות ופרפורמריות  מרחבי העולם ומישראל שיבואו להשתתף בפסטיבל ולהציג את עבודותיהן.

 

המייסד והמנהל האמנותי של הפסטיבל, ליאור זלמנסון:

"הפסטיבל השנה מפגיש בין עולם האמנות, הדיגיטל והביולוגיה וחוקר את התפקיד המורכב שמשחקת הטכנולוגיה ביחס לטבע. שמו של הפסטיבל, "חי צומח דומם" מדגיש את הקטגוריות המוכרות לנו בטבע ושואל, האם כתוצאה מהתפתחויות החדשות בתחום הביולוגיה והטכנולוגיה, לרבות ההנדסה הגנטית והאינטליגנציה המלאכותית, גם ההפרדות המוכרות מיטשטשות? האם העתיד יהפוך אותנו לביו-האקרים שפורצים גבולות גוף ותודעה? האם הטכנולוגיה תעזור לנו לתקשר ולהבין יותר טוב חיות וצמחים או אולי אפילו נמצא משמעות בשיחות עם רובוטים?  ומה כל זה אומר על מה נחשב "טבעי" ו"אנושי" ב2017?

 

ערב פתיחת הפסטיבל יהיה בסימן מערכות היחסים של האדם עם הסביבה ויתקיימו בו שתי הרצאות של אורחות מחו"ל. ההרצאה הראשונה היא של המעצבת האוסטרית קת'רינה אונגר מובילת דרך ומומחית לחדשנות בתחומי עיצוב, קיימות, מזון וחקלאות. אונגר מתכננת מטבחים עתידניים בהם התזונה שלנו תתבסס בעיקר על חרקים. הרצאה שניה בערב זה היא של המדענית והאמנית האמריקאית  ג'יי רים לי שתציג חליפת קבורה אקולוגית העשויה מפטריות שתפקידן לעכל את גוף האדם לאחר מותו באופן שאינו משחרר גזים מזהמים שנמצאים בגוף לסביבה.

 

אירוע ייחודי לפסטיבל הוא ערב שוטטות לילה של התנסויות ברחבי המדיטק ומוזיאון העיצוב חולון הכולל חוויות אינטראקטיביות, פרפורמנסים, תערוכות והקרנות סרטים. השנה ייפתחו במסגרת האירוע 2 תערוכות מרכזיות:

הראשונה, "  Alien Minds בוחנת את היחסים המורכבים והמתפתחים שלנו עם הלא אנושי. בסדרה של מיצבים ומיצגים, האמנים בתערוכה מתבוננים, לומדים, פועלים, משתפים פעולה, שולטים ומגלמים את המיקרוסקופי, החייתי והממוחשב. תהליכים אלה מדגישים הן את קווי הדמיון והן את ההבדלים בינינו לבין השותפים הלא אנושיים שלנו, אך לאורך הדרך, מעלים את האפשרות שמוחות זרים אלו עשויים למעשה להתעלות על שלנו במובנים רבים.

בין העבודות שיוצגו בתערוכה בבכורה עולמית וישראלית: האמנים דניסה קארה יחד עם מארק ופטר סבובודה – מצ'כיה יפיקו מופעי סאונד מתהליכי התסיסה של שימורי ירקות כאשר האופן בו הבקטריות מפרקות את החומר משמש כחומר גלם ליצירת רעש ומוזיקה. חלוץ האמנות האינטראקטיבית, המעצב האוסטרי לורן מיניאו יציג מראה אינטראקטיבית המרכיבה את הפורטרטים של המשתתפים המתקרבים אליה מדימויים דינמיים של אלפי זבובים. האמנית האמריקאית קריסטין לוקאס שחקרה במשך שנים התנהגות של להקות פלמינגו בעולם לאור המשבר האקולוגי תציג עבודת וידאו אינטראקטיבית בה מצלמות קינקט מעבירות את המבקרים התנסות רב חושית בה הם הופכים ללהקת פלמינגו מתואמת.

האמן והמדען רוברט ליזק יציג עבודות וידאו וקוד בהן הוא לוקח את קוד ה DNA שלו ומערבב אותו עם הקוד של וירוסים מעולם הביולוגיה ועולם המחשבים.

 

התערוכה השנייה, E-Byte – אי-בית מתבוננת על הבית כעל אורגניזם חי. בתערוכה יוצגו עבודות וידאו, פיסול ומציאות וירטואלית המתייחסות לבתים וחפצים ביתיים אשר מוכרים לנו וזרים בעת ובעונה אחת.האמנים בתערוכה תרים אחרי התחושה החמקמקה של הביתיות ומשתמשים בייצוגים טכנולוגיים ודיגיטליים כמו הדמויות, מידול תלת מימדי ומשקפי הVR ליצירת אינטימיות מחד ולהגדלת הבלבול המרחבי מאידך. התוצאה היא בתים שאינם דוממים אלא נעים ומשתנים בהתאם למציאות פוליטית, לנסיבות כלכליות, לאלגוריתמים ממוחשבים, בהתאם לרוח התקופה.

בין העבודות בתערוכה המוצגות כולן בבכורה: זיו שניידר סורקת חללי מגורים קטנים ברחבי עולם בהם אנשים גרים מבחירה אידיאולוגית, ולעיתים מהכרח כלכלי. זיו מדפיסה אותם מחדש כקונכיות תלת ממדיות המוסיפות לחדר ממדים סוראליסטיים ונאיביים. גלי בליי מציגה עבודת וידאו חדשה העוסקת בבית המדומיין שילוב של התרבויות הקיימות במדינה  ישראלים יהודים ופלסטינים מוסלמים שחיים בקהילה המקיימת את עצמה בתוך סלע נייד ומסווה. הצופים מצטרפים אל מסע לקהילה שמטרתו לפגוש אנשים שבחרו לחיות בניתוק מהחברה, ללא תשתיות המדינה תוך הסתתרות מפני אלימות ודיכוי. גלי גרינשפן מציגה מיצב פיסולי ובו עבודות וידיאו. בעבודה רצף סצנות המצולמות בבית, לצד תיעוד תנועות במודל וירטואלי תלת מימדי . התוצאה היא תנועה מתמידה בין האמיתי למדומיין. רוני קורפיול מציגה שורה של פסלים שמהווים עיצוב ספקולטיבי של כלי בית ואמצעי הישרדות חדשים לפליטים החדשים מהמזרח התיכון שזה עתה איבדו את ביתם ומתמודדים עם הארעיות והעתיד הלא נודע.

 

במהלך ערב שוטטות יוקרנו שני סרטים בבכורה בישראל:

"מסע דרך הזמן" , סרטו עטור השבחים של הבמאי האמריקאי טראנס מאליק, אחד הבמאים הייחודים בעולם הקולנוע העכשווי. הסרט שהיה מועמד לפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה 2016, הינו מסע היסטורי ביקום: מהולדת הכוכבים ואבולוציית החיים על פני כדור הארץ, דרך מערכת השמש וכוכבי הלכת, אל מעמקי האוקיינוסים. הדימויים המופיעים על המרקע המלווים בקולה של קיייט בלנשט מציגים חזון וויזואלי מרשים ונעים בין מציאות לבדיון, בין ארציות לשמימיות.

מסע דרך הזמן.Europa 2016 Voyage of Time UG (2. מסע דרך הזמן

צרפת, גרמניה, ארה"ב 2016, 90 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

"הוריקן, אודיסיאה של רוח" בבימויים של  סיריל ברבנקון, אנדי בייאט, וג'קלין פרמר  הוא סיפור הולדתה, חייה ומותה של סופה אחת ששמה לוסי. היא מתחילה את מסעה הסוער בסנגל כסופת חול מבשרת רעות, פונה מערבה אל האוקיינוס האטלנטי תוך טלטלת ספינות אדירות, ולבסוף מתנגשת בעוצמה בקריביים.

Ouragan-Films_Photo Film Extracts_25. הוריקן אודיסיאה של רוח

צרפת, בריטניה 2015, 82 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית, הקרנת תלת ממד.

"פרנקנשטיין" – המחזה האהוב של התיאטרון הבריטי הלאומי בבימויו של דני בויל, יוקרן לראשונה בישראל על מסך הקולנוע כחלק מהתוכנית "בשידור חי עם התיאטרון הבריטי הלאומי.

ילדותי ותמים מחד, גרוטסקי ומאיים בצורתו מאידך, יצירתו של ד"ר פרנקנשטיין מוטלת לתוך יקום עוין, על-ידי יוצרו, בוראו שלו. במפגש תמידי עם האכזריות האנושית, היצור הבודד והנואש, הכמה לנקמה, נחוש לאתר את יוצרו ולחתום על עסקה איומה שאלות מוסריות אודות אחריות המדע, הזנחה הורית, התפתחות קוגניטיבית והטבע האנושי טבועות באופן עמוק במחזה זה מאת ניק דיר, המבוסס על יצירת המופת הקלאסית מאת מרי שלי. בריטניה 130 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

 

אירועים נוספים שיתקיימו במסגרת הפסטיבל:

השקה של  Agility: Evolutionary Game Jam  – 10 אמניות ואמנים דיגיטליים מרחבי העולם במרתון לאורך כל ימי הפסטיבל, יוצרים ביחד על הבמה בזמן אמת משחק מחשב שמתהווה ומתרחב לעיני הקהל. תהליך העבודה חשוף על הבמה, ובכל 20 דקות יוצאת גרסה חדשה ומורחבת. הקהל מוזמן לצפות, לשחק ולהשפיע..

20 שנה לסרט מה קרה בגטאקה? בכיכובם של אית'ן הוק ואומה ת'ורמן, שנחשב פורץ דרך בחזונו וניבא עתיד שבו נעשה שימוש בהנדסה גנטית להשבחת החיים. בעזרת מרצים מהארץ ומהעולם נבחן האם חלק מהנבואות התגשמו, ונשאל האם ייתכן שהטכנולוגיה היום מתקדמת יותר ממה שאי פעם דמיינו? לצד הקרנת הסרט יתקיים פאנל בהשתתפות: חוקרת הגנום סופי זאייר, ד"ר-עו"ד נמרוד קוזלובסקי שיעסוק בפן האתי והמשפטי של ההנדסה הגנטית ואורי אביב, מנהל פסטיבל אוטופיה שיספק סקירה של היחס של המדע הבדיוני לסוגיות אלו.

אירוע מיוחד: "אם העידן הפוסט אנושי כבר כאן מדוע זה מרגיש כמו ימי הביניים?" העידן שבו אנו חיים מעלה שאלות מאתגרות בדבר מהות ומקום האדם ביקום. טכנולוגיות מוטמעות במעשינו וזהותנו, מלאכות מואצלות לאלגוריתמים ורובוטים, מודעות לסביבה ולסבלם של בעלי החיים בעליה, ויש בידנו טכנולוגיות דיגיטליות וביולוגיות לשינוי ושיפור העצמי שעשויות לנו להתגבר על מגבלות הגוף. אז מדוע נדמה שבשנים האחרונות אנו הולכים לאחור? אירוע מיוחד להשקת הספר "העידן הפוסט אנושי". המשתתפים באירוע :פרופ׳ אילנה גומל, ד״ר יוחאי עתריה, ד״ר אריאל צבל, עודד כרמלי, הרב עינת רמון וד״ר ערן פישר ידונו כל אחד מנקודת מבטו על המתח בין המציאות החברתית-פוליטית למגמות הפוסט-אנושיות.

 

מופע מיוחד: קארה פרנסיס – Happy To See You – מופע אינטראקטיבי ואימרסיבי של אחת מאמניות הפרינג' פורצות הדרך בניו יורק השואל : באיזה היקף נהיה מוכנים לעלות את גופנו ונשמותנו אל המרחבים המשותפים שברשת? המשתתפים הנבחרים מהקהל יפתחו בדיאלוג עם מערכת בינה מלאכותית: המערכת מעלה שאלות לגבי הרומנטיקה והחרדה שפועמות במרחבים הוירטואליים שלנו, על התחושה של מעקב תמידי, ואף על עתידו של כדור הארץ. לבסוף יעצבו המשתתפים את האוטופיה/דיסטופיה הפרטית שלהם בעולם של מציאות מדומה. צילום וידאו לייב של הקהל והמשתתפים אשר יהדהד במהלך המופע, ידמה את החוייה התיאטרלית לפוסט הולך ומתגלגל במדיה החברתית.

סרטים נוספים שיוקרנו בפסטיבל:

לב ארקטי Arctic Heartבכורה קולנועית בישראל

בימוי: מארי מדינייר

דרמה קומית . כריסטופין כמהה לקרבתו של פרופסור קגנארד, מנהל המעבדה הראשי, האחראי על מחקר רפואי פורץ דרך להעתקת יכולות חיסוניות מהפינגווינים לבני האדם. כאשר המחקר עומד בפני מבוי סתום והמשך המימון לוט בערפל, מקריבה עצמה כריסטופין למען המדע כ"שפן נסיונות" אנושי אך לניסוי יש השפעות בלתי צפויות. בעזרתם האדיבה של כמה פינגווינים, צועדים השניים לעבר אהבתם, בקומדיה רומנטית וביולוגית זו. הסרט מעלה באופן מחויך הנושק לפנטסטי שאלות מוסריות אודות המחקר בבעלי חיים ובבני אדם כמו גם אודות מערכת היחסים בין האדם לחי.

צרפת, בלגיה 2016, 81 דקות, צרפתית, כתוביות בעברית

 

קולוסאל Colossal

בימוי: נאצ'ו ויגאלונדו, משחק: אן האת'וויי, ג'ייסון סודייקיס, אוסטין סטוול

בעקבות משבר במערכת היחסים עם טים, בן-זוגה, המואס בהתנהגותה, גלוריה חייבת לעזוב את ניו-יורק. היא מחליטה לשוב לעיר הולדתה, אולם שם יחכה לה בית ריק ובעיית השתייה שלה רק תתגבר. כאשר דיווחי החדשות מעדכנים אודות מפלצת ענקית שהורסת את סיאול, בירת קוריאה הדרומית, היא מגלה שבדרך מוזרה יש קשר בין היצור הענק להתמוטטות העצבים שחוותה.  הסרט שזכה לאהבת הקהל בפסטיבלים ברחבי העולם בהם סאנדנס, מצליח לרענן את ז'אנר סרטי המפלצות תוך שילוב משעשע בין הקומי לאימה, וכולל הופעה משובחת של אן האת'וויי כמפלצת ענקית במיוחד.

קנדה, ספרד 2016, 110 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

 

בחדר שלי  In My Room

בימוי: איילת אלבנדה

"בחדר שלי" מספר את סיפור התבגרותם של שישה בני נוער, אך ורק באמצעות חומרים שהם צילמו בעצמם והעלו ליוטיוב. אלה הם היומנים המצולמים שלהם. במשך שנים רצופות המצלמה מופנית אל תוך החדר ואל פני הגיבורים. היא מאפשרת לנו לשהות בחדרים ולחוות יחד איתם, בעדינות ובהדרגה, את השינויים, המאבקים, החדווה והכאבים שבתהליך הצמיחה שלהם, בדרך אל מי שהם חולמים להיות.

ישראל 2017, 68 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

 

פלנטה אחרת Another Planet

בימוי: אמיר יציב

אנימציה תיעודית על מפגשים בתוך סימולציות וירטואליות של מחנה הריכוז אושוויץ. הסרט עוקב אחר יוצרי המודלים – תלמידי תיכון ישראלים, מעצב גרפי פולני, מפתח משחקי מחשב ישראלי, אדריכל גרמני והיסטוריון ישראלי – בתוך המחנות הווירטואליים שיצרו. הוא בנוי כפסיפס שבו האוואטרים של היוצרים משוטטים במחנה, תוך שהם חושפים את סיפוריהם ומניעיהם לבניית המודל. זהו מסע אל מעמקי הזיכרון המשוחזר, אשר חושף את האובססיה לייצוג השואה וה״פלנטה האחרת״.

ישראל, גרמניה, בלגיה 2017, 48 דקות, עברית, גרמנית ופולנית, כתוביות בעברית ובאנגלית

 

עולם מופלא 2 Planet Earth II

הקרנה מיוחדת של שני פרקים נבחרים מתוך העונה השנייה של "עולם מופלא", סדרת הדגל של ה-BBC, הכוללת צילומי טבע מרהיבים, בהובלתו של חוקר הטבע, סר דיוויד אטנבורו. ההקרנה הפתוחה לקהל הרחב, המתקיימת באדיבות "כאן, תאגיד השידור הישראלי", ערוץ 8 ובשיתוף פסטיבל פרינט סקרין לתרבות ואמנות דיגיטלית, מאפשרת לקהל לצפות בפרקים לראשונה על המסך הגדול עם טכנולוגיות הקרנה וסאונד מתקדמות. שני הפרקים שיוקרנו הם "ג'ונגלים", הפרק השלישי בסדרה, ו"ערים", בהקרנת בכורה ישראלית.

 

עוד בפסטיבל:

פרינט סקרין אפ קלוז – מסגרת מרוכזת להרצאות קצרות של האוצרים והאמנים האורחים בפסטיבל המאפשרת חשיפה לעבודתם לאורך השנים וכן שיח, החלפת רעיונות ויצירת שיתופי פעולה בין אמנים, מעצבים ואנשי טכנולוגיה. בין המשתתפים: פרופ' בריאן שרנק – Brian Schrank (ארה"ב), פיי יינג לין  – Pei-Ying Lin (טאיוון/סלובניה), שפלה פטריק – Špela Petrič (סלובניה), קריסטין לוקאס – Kristan Lucas (ארה"ב), אורי אליסר (ישראל), נורית בר שי (ישראל) ועוד.

 

כמו כן יתקיימו סדנאות ביו ארט בשיתוף המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון בהדרכתם של אמנים ויוצרים בינלאומיים. הסדנאות יאפשרו למשתתפים להתנסות במגוון מפגשים בין אמנות, עיצוב, טכנולוגיה וביולוגיה בהן: סדנא בפטריות וארכיטקטורה, יעוץ מיני בוטני: עיצוב צעצועי מין לצמחים ועוד..

 

מחירון הפסטיבל:

 

פס פסטיבל  |  180 ש"ח

לא כולל ערב הפתיחה

 

פס יומי  |  80 ש"ח

כרטיס לאחד מסרטי הפסטיבל   |  38 ש"ח

 

*הפסים מאפשרים כניסה לכל אירועי הפסטיבל, כולל הקרנות הסרטים

** השנה לא תתקיים מכירת כרטיסים לאירוע בודד – למעט סרטים.

 

איסוף הפסים והכרטיסים בקופות הסינמטק עם הגעתכם לפסטיבל.

 

http://www.printscreenfestival.com

 

 

פסטיבל פרינט סקרין

טלפון לרכישת כרטיסים: 03-5021555

www.cinemaholon.org.il

סינמטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6, חולון

 

 

מודעות פרסומת