סאיאקה שוג'י והסטרדיווריוס של נפוליאון


הקאמרטה הישראלית ירושלים תארח את הכנרת היפנית, סאיאקה שוג'י בקונצרט בניצוחו של אלכסנדר ברנשטיין.

בקונצרט, תבצע שוג'י את הקונצ'רטו לכינור מאת צ'ייקובסקי וכן תנוגן הסימפוניה מס' 7 של בטהובן.

 

שוג'י זכורה מהופעותיה עם הפילהרמונית הישראלית בנגינת הקונצ'רטי לכינור מאת סיבליוס וצ'ייקובסקי, בניצוחם של איוון פישר ויואל לוי. בגיל 16, הייתה לכנרת הצעירה ביותר לזכות בתחרות פגניני היוקרתית. היא מנגנת על כינור סטרדיווריוס "Recamier" משנת 1727, אשר היה שייך לנפוליאון בונפרטה.

 

15 ביולי, שבת בשעה 21:00, אולם הנרי קראון, ירושלים

ב- 15 ביולי, תקיים הקאמרטה הישראלית ירושלים קונצרט הכנרת היפנית, סאיאקה שוג'י בניצוחו של אלכסנדר ברנשטיין. בקונצרט, תבוצע הסימפוניה מס' 7 של בטהובן והקונצ'רטו לכינור מאת צ'ייקובסקי, בנגינתה של שוג'י.

הכנרת היפנית סאיאקה שוג'י הינה הכנרת הצעירה ביותר לזכות בתחרות פגניני היוקרתית לכינור, בה זכתה בגיל 16 בלבד.

היא הופיעה עם תזמורות חשובות לרבות הפילהרמונית של ברלין, תזמורת רדיו בוואריה, הסימפונית של לונדון, תזמורת אקדמיית סנטה צ'צ'יליה, הפילהרמונית של סנט פיטרסבורג ואחרות, תחת שרביטם של לורין מאזל, יורי טמירקנוב, זובין מהטה וסמיון ביצ'קוב.

0350 Sayaka Shoji Kishin Shinoyama

שוג'י הקליטה רבות לחברת "דויטשה גרמופון" תחת שרביטם של יורי טמירקנוב, מיונג וא צ'ונג וזובין מהטה, איתו הקליטה בשנת 2000 רב-מכר ליצירות פגניני עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. כמו כן, הקליטה עם הפסנתרנים מנחם פרסלר ואיתמר גולן.

היא חלה ללמוד כינור ביפן בגיל 5, ובגיל 15 עברה לעיר קלן בגרמניה ללמוד עם זאכר ברון. בין מוריה האחרים סאצ'קו גברילוב, אוטו אוגי ושלמה מינץ.

הסטראדיוורי של נפוליאון- שוג'י  מנגנת על כינור סטרדיווריוס "Recamier" משנת 1727, הנחשב לאחד הסטרדיוורי המשובחים ששרדו, והיה רכושו האישי של נפוליאון בונפרטה. לאחר שהעניק את הכינור במתנה לידידתו הנודעת מדאם ז'ולייט רקאמייה, קיבל הכינור את שמו.

ה"Récamier"-  נחשב לסטרדיוורי האהוב על הכנר מישה אלמן, שניגן עליו ברוב שנות חייו והקליט את הביצוע הנודע שלו לקונצ'רטו לכינור מאת צ'ייקובסקי.

אלכסנדר ברנשטיין – מנצח -באוקטובר 2015 עשה את בכורתו הישראלית עם הסימפונית ירושלים רשות השידור בקונצ'רטו של צ'ייקובסקי, עם הכנר קוליה בלאכר, והוזמן לנצח על תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים. הוא ניצח על תזמורות שונות בחו"ל, ובעונה הבאה יופיע עם תזמורת Mittle Europa באיטליה, הסימפונית ועם תזמורת הפילהרמוניה של פראג עם הכנר אוגוסטין הדליש.

Processed with VSCO with m3 preset

אלכסנדר החל את לימודי החצוצרה בגיל 9, ובגיל 15 הופיע כסולן עם התזמורת הקאמרית של הגליל בפסטיבל כפר בלום. את לימודי הניצוח שלו החל באוניברסיטת ת"א, ומאוחר יותר השתלם באוניברסיטת נורתווסטרן בשיקגו אצל ויקטור ימפולסקי, וכן אצל המנצח מנפרד הונק. בנוסף, השתלם במוסיקה קאמרית אצל פרופ' חיים טאוב. זכה במלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל ובמענקים מטעם קרן פיס"ק.

מאז שנת 2016 משמש כמנהל אמנותי בפסטיבל אופוס למוסיקה קלאסית, בו הופיעו החלילן עמנואל פהו, הכנרים גיא בראונשטיין, קוליה בלאכר וואדאים גלוזמן, נשפני הפילהרמונית של ברלין ובהם נגן הקרן ראדק בבורק, וזמרת הסופרן לורה קלייקום.

הקאמרטה הישראלית ירושלים, נוסדה ברחובות ע"י פרופ' אבנר בירון בשנת 1983, ובשנת 1996 הפכה התזמורת לירושלמית. היא תפסה מקום חשוב במפת המוסיקלית הישראלית והפכה לתזמורת הקאמרית המובילה בישראל, ונחשבת לאחת הטובות בעולם. הקאמרטה מקיימת למעלה ממאה קונצרטים בשנה, תכניות חינוכיות ברחבי הארץ ועורכת סיורי קונצרטים ברחבי העולם, באולמות קונצרטים מרכזיים. הקאמרטה ידועה בזכות תכניות מקוריות וייחודיות, ברמת ביצוע גבוהה ביותר והקפדה סגנונית.

 

תכנית הקונצרט:

בטהובן – סימפוניה מס' 7

צ'ייקובסקי – קונצ'רטו לכינור

 

סאיאקה שוג'י – כנרת

אלכסנדר ברנשטיין- מנצח

 

מחיר כרטיס 100-175 ₪

להזמנת כרטיסים: 1-700-55-2000

ובאתר הקאמרטה- www.jcamerata.co.il

מודעות פרסומת