לראשונה בישראל 32 הקרנות מיוחדות בחודשי הקיץ של הלהיטים הגדולים של הקולנוע הישראלי – ובתרגום לצרפתית.

 

קרן הקולנוע הישראלי, המכון הצרפתי בישראל וסינמטק תל אביב מציגים לראשונה – קיץ חם של להיטי הקולנוע הישראלי בצרפתית – חוויה לדוברי צרפתית, אטרקציה מיוחדת לתושבי ישראל או תיירים, וכל אוהבי הקולנוע הישראלי והשפה הצרפתית.   במהלך הקיץ, בימי ראשון ורביעי בשעות 17:00 ו-19:30 בסינמטק תל אביב יוקרנו סרטים ישראליים לכל המשפחה המלווים בכתוביות בצרפתית ויאפשרו לדוברי צרפתית ועברית לקחת חלק בחוויה הישראלית ולראות מקרוב את מרקם החיים בארץ דרך עיניו של הקולנוע הישראלי המצליח.

 

הסרטים שיוקרנו יצאו לא מכבר לאקרנים. הסרטים זכו בפרסים יוקרתיים בארץ וברחבי העולם:

"אבוללה" סרטו של יונתן גבע (2015) לקהל הצעיר, "לב שקט מאוד" סרטו של איתן ענר (2016), "נמל בית" סרטו של ארז תדמור (2016), "לא פה, לא שם", סרטה של מייסלון חמוד (2016), "אבינו" סרטו של מני יעיש (2015), "עניינים אישיים" סרטה של מהא חאג' (2016), "לעבור את הקיר" סרטה של רמה בורשטיין (2016), "אפס ביחסי אנוש" סרטה של טליה לביא (2014).

 

בשפה הקולנועית הייחודית לכל אחד מהם, הסרטים מספרים סיפורים על עבודה, זוגיות, משפחה, ילדות דת וצבא, חושפים שורה של מצבים קומיים, דרמטיים ואפילו פואטיים המהווים מפתחות להבנת החברה הישראלית על עושרה ומורכבותה.

"קיץ של קולנוע ישראלי בצרפתית" הוא פסטיבל ביוזמתם של קרן הקולנוע הישראלי ושל המכון הצרפתי בישראל, בשיתוף עם סינמטק תל אביב ועיריית תל אביב-יפו ובתמיכתם של המותג הצרפתי CATIMINI, ו- happyintlv.net – HAPPY IN TEL AVIV.

 

2 ביולי – 30 באוגוסט 2017

סינמטק תל אביב, אולם 4

 

 

קיץ נעים לכולם!

 

צפו בטריילר של האירוע

 

הסרטים

"אבוללה" סרטו של יונתן גבע (2015)

אדם הוא ילד בן 10, פיקח ובעל דמיון עשיר ופורה, שאיבד את אחיו הגדול בתאונת דרכים ומאז משפחתו מתפרקת. יום אחד, כשנה לאחר מכן, חייו של אדם משתנים מקצה לקצה, כאשר במקלט שמתחת לביתו הוא פוגש באבוללה, מפלצת ירושלמית אגדית ובלתי נראית, אשר חושפת את עצמה רק בפני ילדים מיוחדים. בין השניים נרקמת חברות אמיצה, ואבוללה הופך לחברו הסודי והיחיד של אדם. העניינים מסתבכים כאשר הוריו של אדם חושדים כי הוא מסתיר מהם סוד, ובמקביל – לוחמי יחידת משטרה מיוחדת יוצאים למרדף, במטרה ללכוד את המפלצת.
אחד מסרטי הילדים המצליחים ביותר בקולנוע הישראלי.

טריילר

"לב שקט מאוד" סרטו של איתן ענר (2016)

נעמי (אניה בוקשטיין), פסנתרנית קונצרטים תל אביבית, עוברת לירושלים בעקבות משבר אישי ומקצועי, במטרה לבנות את חייה מחדש. אמצעיה המוגבלים מאלצים את נעמי לשכור דירה דווקא בשיכוני קריית היובל המתחרדת. ההרמוניה העדינה בין נעמי לשכניה נסדקת בעקבות מפגש עם פבריציו, נזיר פרנציסקני כריזמטי. נעמי מתחילה לבוא לשיעורי עוגב עם פבריציו, ומתאהבת נואשות באיש ובמוסיקה שלו. אלא שאז מגיעים אליה מכתבי איומים אנונימיים, שתובעים ממנה לעזוב מיד את השכונה ונעמי מוצאת את עצמה מבודדת לחלוטין.

פרס הסרט הטוב ביותר ופרס השחקנית הטובה ביותר לאניה בוקשטין בפסטיבל טאלין.

טריילר

"נמל בית" סרטו של ארז תדמור (2016)

אהרון אביטן, ימאי קשוח, שב הביתה לאשדוד אחר 30 שנה בים. הוא רוצה מאד לשקם את יחסיו עם בתו ולחיות לצד אמו ונכדתו. הוא מתמנה למנהל מחלקת הים בנמל, שוקע בעבודה, ומנסה להיות אבא, בן וסבא טוב משהיה אחרי שנים של ריחוק פיסי ורגשי. אהרון לא בנוי לפשרות ולוויתורים שמחייב תפקידו. לכן העימות עם רחמים אזולאי – ראש הוועד והאיש החזק ברציפי הנמל – הוא בלתי נמנע.

פרס הצילום בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה 2016.

טריילר

"לא פה, לא שם" סרטה של מייסלון חמוד (2016)

בדירת שותפות בתל אביב נפגשות לילא, סלמה ונור – שלוש צעירות פלסטיניות ישראליות החיות הרחק מעיני החברה הערבית, בלב החברה הישראלית הליברלית. סצינת האנדרגראונד הפלסטינית בתל אביב משמשת מרחב פעולה חדש לבדיקת גבולות החופש שהן תובעות לעצמן. דרך הקריירות שלהן וחיי האהבה שלהן, בין דייטים, מסיבות, סיגריות ואלכוהול – יצטלבו שלושה סיפורים שונים לכדי גורל משותף אחד.

טורונטו 2016 – פרס NETPAC / סן סבסטיאן 2016 – פרס הקהל הצעיר – פרס מבט אחר, פרס סבסטיאן / חיפה 2016 – פרס לסרט ביכורים הישראלי הטוב ביותר – פרס חביב הקהל – פרס תא המבקרים האירופאי "פדאורה" להישג אמנותי  ל-3 השחקניות הראשיות / זגרב 2016 – פרס חביב הקהל – פרס השופטים.

טריילר

"אבינו" סרטו של מני יעיש (2015)

עובדיה רחמים הוא המאבטח הכי חזק שיש במועדון "שמיים". הוא ואשתו רחל מנסים כבר חמש שנים להיכנס להריון. במועדון מבלה מדי ערב עבריין שרוצה שעובדיה יעבוד בשבילו כגובה חובות בשוק האפור. עובדיה רואה בהצעה הזדמנות להכניס את אשתו לסדרה של טיפולי פוריות פרטיים ויקרים. הוא חושב שברגע שיצליח להכניס את אשתו להריון, יעזוב את העבודה המלוכלכת של רוזנטל. אך כשהרגע מגיע, רוזנטל רוצה ממנו משימה אחת אחרונה, הכוללת בגידה בחברו הטוב ביותר.

פרס השחקן הטוב ביותר למוריס כהן בפסטיבל הקולנוע ירושלים. פרסי אופיר לשחקן הטוב ביותר ולעריכה הטובה ביותר.

טריילר

"עניינים אישיים" סרטה של מהא חאג' (2016)

דרמה קומית זוכת פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר 2016 פסטיבל חיפה. שנות הנישואין הארוכות והילדים שעזבו את הבית, גורמים לזוג הורים בנצרת לתקשר ביניהם באמצעות ילדיהם הרחוקים בלבד. בנם טארק מבקש להישאר רווק נצחי, אבל למייסא החברה הסוערת והלא מוצהרת שלו, יש תכניות אחרות. בתם האסרטיבית של בני הזוג מנסה לנהל לכולם את החיים ובעלה חולם על מקומות אחרים. הסבתא הסנילית עם החיבה המוגזמת והמסוכנת לדברי מתיקה מנסה כמו כולם לברוח – רק שאין לאן.

פסטיבל CINEMED  מונפלייה 2016 – פרס הביקורת.
פסטיבל חיפה 2016 – פרס הסרט הטוב ביותר.

מבט מסוים, פסטיבל קאן 2016.

טריילר

"לעבור את הקיר" סרטה של רמה בורשטיין (2016)

סיפורה של מיכל, בחורה בת 32, שחזרה בתשובה לפני 12 שנים ועדיין לא נישאה. לאחר שהיא סוף סוף מוצאת חתן, בעל תשובה נאה, הוא מבטל את החתונה כחודש לפני המועד המיוחל. מיכל מסרבת להתמסר לייאוש ולאכזבה ומחליטה להמשיך בהכנות ולדבוק בתכניתה המקורית.

פרס אופיר לתסריט הטוב ביותר ולשחקנית הטובה ביותר נועה קולר. התחרות הרשמית, פסטיבל ונציה. פרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל חיפה.

טריילר

"אפס ביחסי אנוש" סרטה של טליה לביא (2014)

שלושה סיפורים עוקבים מגוללים את קורותיו של משרד שלישות בבסיס צבאי בדרום הארץ לאורך שנה אחת. הסיפורים מרכיבים יחדיו אפוס צבאי ובו מאבקי כוחות, מתחים, תככים וחברות במבחן, אלא שבשונה ממסורת הז'אנר, 'אפס ביחסי אנוש' מעמיד בקדמת המסך את עולמן הקומי והעגמומי של פקידות המשרד.

שכן, גם אקדח סיכות במערכה הראשונה – יהדק משהו במערכה השלישית. הסרט בכיכובן של דאנה איבגי ונלי תגר.

פרס אופיר לבמאית הטובה ביותר טליה לביא.

פרס השופטים בפסטיבל טרייבקה לקולנוע, הפרס הגדול בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי באודסה.

טריילר

לוח הקרנות

כל הסרטים בשפה מקורית עם כתוביות בצרפתית *סרטים גם עם כתוביות בעברית

 

19:30 17:00
לא פה, לא שם* לעבור את הקיר* א' 2 ביולי יולי
אבינו לעבור את הקיר* ד' 5 ביולי
נמל בית* אפס ביחסי אנוש א' 9 ביולי
עניינים אישיים* לא פה, לא שם* ד' 12 ביולי
א' 16 ביולי
אבוללה אבוללה ד' 19 ביולי
לב שקט מאוד* נמל בית* א' 23 ביולי
לעבור את הקיר* לב שקט מאוד* ד' 26 ביולי
אפס ביחסי אנוש אבינו א' 30 ביולי
לא פה, לא שם* לב שקט מאוד* ד' 2 באוגוסט אוגוסט
אבינו אפס ביחסי אנוש א' 6 באוגוסט
ד' 9 באוגוסט
עניינים אישיים* לב שקט מאוד* א' 13 באוגוסט
נמל בית* עניינים אישיים* ד' 16 באוגוסט
אבינו אבוללה א' 20 באוגוסט
אפס ביחסי אנוש לעבור את הקיר* ד' 23 באוגוסט
נמל בית* לא פה, לא שם* א' 27 באוגוסט
עניינים אישיים* אבוללה ד' 30 באוגוסט

 

כמה מילים על המותג הצרפתי CATIMINI

CATIMINI מותג הפרמיום הצרפתי לבגדי ילדים, מציג קולקציות מתוך חשיבה על איכות גבוהה ובלתי מתפשרת, צבעוניות ודמיון הלוקח את הילדים של היום אל האווירה מלאת שיק כמו סרט איכותי

למידע נוסף: https://www.catimini.co.il/

האירוע מתקיים הודות לגופים הבאים:

  • המכון הצרפתי בישראל
  • שגרירות צרפת בישראל
  • קרן הקולנוע הישראלי
  • המועצה הישראלית לקולנוע
  • משרד התרבות והספורט
  • סינמטק תל אביב
  • עיריית תל אביב
  • CATIMINI המותג הצרפתי לבגדי ילדים
  • האתר net