תגיות

 

יותר מ-180 סרטים מישראל ורחבי העולם יוקרנו  בפסטיבל

את הפסטיבל יפתח "יוצא מן הכלל" (Redoubtable), סרטו החדש של הבמאי מישל הזנוויציוס (זוכה פרס האוסקר על סרטו "הארטיסט")

ע"ש ווילף  משיאי הפסטיבל: תחרות חג'ג' לקולנוע ישראלי עלילתי , תחרות ון ליר לקולנוע ישראלי תיעודי והתחרות הבינלאומית

רטרוספקטיבה לז'אן-פייר מלוויל

אירועים מיוחדים וחגיגת קולנוע באירועי חוצות ברחבי העיר

13-23 ביולי 2017

פסטיבל הקולנוע ה-34 בירושלים אחד האירועים הקולנועיים החשובים והעשירים בישראל, יתקיים השנה בתאריכים 13-23 ביולי 2017. יותר מ-180 סרטים מישראל ורחבי העולם יוקרנו  בפסטיבל והם משקפים את מיטב היבול השנתי הישראלי והבינלאומי. חלקם הגדול של הסרטים יוקרן בתוך שמונה מסגרות תחרותיות נושאות פרסים בסך של חצי מליון שקלים. בנוסף יתקיימו מפגשים עם יוצרים מובילים מן הארץ והעולם וסדנאות מקצועיות בתחום הקולנוע.

את הפסטיבל יפתח "יוצא מן הכלל" (Redoubtable), סרטו החדש של הבמאי מישל הזנוויציוס (זוכה פרס האוסקר על סרטו "הארטיסט")  ובכיכובו של לואי גארל, שיוקרן  ביום חמישי -13.7.17 בבריכת הסולטן בנוכחות הבמאי. הסרט, שהוקרן במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קאן האחרון, הוא מחווה ססגונית ומרתקת, קומדיה פרועה, מרגשת ואינטליגנטית, לגדול במאי הגל הצרפתי החדש – ז'אן לוק גודאר.

– יוצא מן הכלל – קרדיט צילום – פסטיבל הקולנוע ירושלים redoubtable 4

במסגרת התחרות הרשמית לקולנוע עלילתי וסרטי תעודה יוקרנו בפסטיבל בהקרנת בכורה עולמית סרטים ישראלים עלילתיים ודוקומנטריים  ועוד סרטים ישראלים שיוקרנו במסגרת הקרנות מיוחדות ובתוכן הקרנה חגיגית מיוחדת לעותק משוחזר של "מצור"  סרטו של ג'ילברטו טופאנו מ-1969 בכיכובם של גילה אלמגור ויהורם גאון, שנבחר  להשתתף במסגרת הקלאסיקות היוקרתית של פסטיבל קאן האחרון. הסרט יוקרן חגיגית במעמד היוצרים בעותק דיגיטלי חדש ומשוחזר שהופק ביוזמת סינמטק ירושלים וארכיון הסרטים הישראלי. הסרטים הישראלים בתחרות לקולנוע עלילתי הם: אוויר קדוש, בבימויו של שאדי סרור , געגוע בבימויו של  שבי גביזון, האופה מברלין בבימויו של  אופיר ראול גרייצר, מוטלים בספק בבימויו של  אלירן אליה, מות המשוררת בבימוין של דנה גולדברג ו אפרת מישוריו פיגומים בבימויו של במאי: מתן יאיר.

עוד בפסטיבל רטרוספקטיבה לז'אן-פייר מלוויל הבמאי ושחקן הקולנוע הצרפתי החשוב במסגרתה. יוקרנו סרטיו הבלתי נשכחים: בוב המהמר, המביא את סיפורו של בוב מונטן, פושע צרפתי שחזר למוטב אך מחליט לתכנן את השוד האולטימטיבי , לאון מורן, בכיכובם של שני שחקני הענק ז'אן-פול בלמונדו ועמנואל ריבה המספר את סיפור אהבתם האסורה של אלמנת מלחמה צעירה וכומר בעיירה צרפתית קטנה על רקע הכיבוש הנאצי, המלשין בכיכובו של ז'אן פול בלמונדו, על פושע המשתחרר מהכלא מנסה לחבור לרעיו למקצוע, שבקרב חבורתם פועל מודיע משטרתי, המעגל האדום, בכיכובם של אלן דלון,ואיב מונטאן, על פושע שזה עתה שוחרר מהכלא, אלכוהוליסט ואסיר נמלט מתכננים את שוד התכשיטים המושלם, הסמוראי, בכיכובו של אלן דלון  שבמרכזו מתנקש מקצועי קפדן וקר מזג הנקרדף על ידי המשטרה והגנגסטרים ששלחו אותו ,צבא הצללים על קבוצת חברים בתא מחתרת אנטי-נאצי בימי הרזיסטאנס הצרפתי, בכיכובם של לינו ונטורה וסימון סיניורה ושתיקת הים, על קצין גרמני משתכן בבית משפחה כפרית בצרפת של ימי הכיבוש הנאצי.

השנה לראשונה באופן אינטנסיבי ובולט יוצא הפסטיבל לחוצות העיר ומציע חגיגה קולנועית לכל המשפחה בעשרות אתרים – בעיר העתיקה ובדרך יפו מכיכר ספרא ועד שוק מחנה יהודה. המבקרים ייהנו ממסע בין עולמות קולנועיים שונים ומפעילויות אינטראקטיביות, כאשר כל אחת מתחנות הפעילות בציר תעוצב לפי ז'אנר קולנועי וברוח תקופות שונות בתולדות הקולנוע: סינמה פרדיסו יוקרן בכיכר המוריסטאן במקרנת פילם מסורתית, כיכר ספרא תהפוך לתחנת רכבת מעולם המערבונים, כיכר ציון תציע חוויה מעולם המדע הבדיוני,  כיכר הירח תהפוך למתחם קסום של התנסויות באנימציה, על גבי בנין כלל ועל בנין המשביר יוקרנו מיצגי  וידיאו-מאפינג אדירי מימדים, קולנוע ניסיוני יוצג בבית אליאנס ובגג מוסללה.

בנוסף יקיים הפסטיבל לראשונה – בית קולנוע נודד המאובזר בציוד הקרנה איכותי שיסייר בשכונות העיר ויציע לקהל הרחב ללא תשלום ממיטב סרטי הפסטיבל.

 

לפרטים ורכישת כרטיסים ניתן להיכנס לאתר הפסטיבל: http://www.jff.org.il/he

מודעות פרסומת