תגיות

מלונות דן מרחיבה את שיתוף הפעולה עם פסטיבל הקולינריה הבינלאומי

Round Tables by American Express

 

  • מסעדת "הירקון 99" במלון דן תל אביב, תפעל בימי הפסטיבל במתכונתPOP UP ותציע את המסעדה הכשרה היחידה בניצוחו של השף הספרדי עטור כוכב המישלן אנדרו ג'נסטרה

מפלמה דה מיורקה שיבשל לצד עובד אלפיה, שף המלון והמסעדה

  • רשת מלונות דן תעניק חסות לפסטיבל זו שנה שנייה ברציפות ותארח את כל השפים הבינ"ל המשתתפים
  • מסעדת "הירקון 99" במלון דן ת"א תפתח בראונד הראשון ותפעל בין התאריכים: 29 באוקטובר ועד ה-2 בנובמבר

 

מלונות דן מרחיבה את שיתוף הפעולה עם פסטיבל הקולינריה הבינלאומי Round Tables by American Express.

 

השנה לראשונה, תצטרף פופ-אפ של מסעדת "הירקון 99" של מלון דן תל אביב לפסטיבל, כמסעדה הכשרה היחידה, אליה יגיע למשך שבוע, השף הספרדי עטור המישלן אנדרו ג'נסטרה  (Andreu Genestra) ממיורקה, ספרד, שיציע תפריט מיוחד אותו רקח במשותף עם שף המלון עובד אלפייה.

מסעדת הירקון 99 מלון דן תל אביב_קרם שוקולד קרמל אפוי בבנמרי ובגט פריך_צי…8

כמו כן, הרשת תמשיך להעניק את חסותה לפסטיבל, זאת השנה השנייה ברציפות, ותארח במהלך חודש נובמבר את השפים הבינלאומיים הידועים המשתתפים בפסטיבל.

 

השף הספרדי אנדרו ג'נסטרה (34) הוא הבעלים של המסעדה Andreu Genestra Restaurant, שנפתחה בשנת 2012 וזכתה בכוכב מישלן בשנת 2015. המסעדה ממוקמת במלון היוקרתי Hotel Perdi Son Jaumell – באי הספרדי מיורקה, ומעוטרת ב-2 כוכבים מטעם Guide Campsa (כיום נקרא Guide Repsol) – מדריך הקולינריה הנחשב של ספרד. שף ג'נסטרה מציג במסעדה שלו את המטבח המיורקי תוך שילוב מושלם של תרבות, מסורת, יצירתיות, טריות חומרי גלם ורמת ביצוע מהגבוהות ביותר.

שף אנדרו ג'נסטרה צילום באדיבות Andreu Genestra Restaurant9

השף אנדרו ג'נסטרה הוא כוכב גדול בספרד, הוא משתתף קבוע בתוכניות רדיו מקומיות של בישול ובתוכניות בישול ותחרויות בטלוויזיה הספרדית.

 

"הירקון 99", מסעדת השף של מלון דן תל אביב – הוותיק מבין מלונות היוקרה בעיר, מלון הפאר הראשון בישראל וביתם הרשמי של ראשי מדינות והאמנים הגדולים בעולם, מציעה באווירה אינטימית במיוחד חוויה קולינרית כשרה ברמה הגבוהה ביותר.

מסעדת הירקון 99 במלון דן תל אביב צילום אורי אקרמן6

שף המלון, עובד אלפיה עושה במסעדת הירקון 99 שימוש חכם ומושכל בחומרי גלם מקומיים מובחרים, שילוב של טעמים אירופאיים וים-תיכוניים מקומיים, ומוסיף נגיעות אישיות שהופכות כל מנה למיוחדת ומפתיעה, מבלי לעבור על חוקי הכשרות.

עובד אלפיה שף מלון דן תל אביב צילום אסף אמברם (2) (Large)5

עובד אלפיה מכהן כשף ראשי של מלון דן תל אביב מזה 19 שנים. אלפיה רכש את כישוריו בתחום המסעדנות, בין היתר במסעדת "קרן" המיתולוגית. בנוסף היה בעלים ושף של "קפה ללא שם" ו"הביסטרו של עובד" בפלורנטין אשר אירח את הבוהמה התל אביבית של שנות ה– 90.

 

Round Tables by American Express, פסטיבל הקולינריה הבינלאומי אשר מפגיש בין המסעדות הישראליות המובילות והשפים הטובים בעולם, יתקיים זאת השנה השלישית ברציפות בין התאריכים: 29/10-17/11/17, במסגרתו 14 מסעדות חדשות מהמוערכות והמעניינות בעולם, שיא של כוכבי מישלן ומטבחים חדשים והרפתקניים יוצעו לחיך של הפודיס הישראליים.

 

הפורמט המנצח נשמר: כל מסעדה בינלאומית שולחת את השף הראשי וצוותו, לבשל שבוע במטבח של מסעדה מובילה בתל אביב יחד עם השף המקומי. בכל מסעדה מארחת יוגש תפריט טעימות, המציג את מנות הדגל של המסעדה האורחת, בשילוב טעמים וחומרי גלם מקומיים בתיבול השף המקומי.

 

מאחורי Round Tables by American Express עומדים המסעדן יאיר בקייר, יזם ושותף לשעבר במסעדות הרברט סמואל, טאפאס אחד העם וקלארו ביחד עם נירית וייס ומאיה קרבט, בעלות סוכנות לייעוץ תקשורת ותוכן המתמחה במותגי פרמיום, עם מחלקה קולינרית משגשגת.

 

הארוחות המשותפות של השף עובד אלפיה והשף Andreu Genestra יוצעו בראונד הראשון שיתקיים בין התאריכים: 29/10/17-2/11/17.