תגיות

נוסחה מנצחת:

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע מצאה את הנוסחה להביא קהל צעיר לאולמות הקונצרטים

באולם הבית של הסינפונייטה הישראלית באר-שבע יש 800 מקומות. פעם בחודש בשעות הערב האולם מתמלא בסטודנטים צעירים, רובם סטודנטים למקצועות הנדסה שונים במוסדות האקדמאים בדרום. ואם זה לא מפתיע מספיק, אז מדובר בקורס אקדמי שמקבלים עליו נק"ז ומהמוסדות מדווחים שזה הקורס הראשון שנגמרים לו המקומות חמש דקות אחרי שנפתח חלון ההרשמה לקורסים.

הסטודנטים מגיעים פעם בחודש למשכן לאמנויות הבמה בבאר-שבע, זוכים להרצאה מרתקת בנושא מוסיקה קלאסית, בכל מפגש דנים בנושא אחר. ההרצאות מועברות על ידי מאסטרו דורון סלמון, ששימש בעבר כמנהל המוסיקלי של התזמורת והוגה המיזם. לאחר ההרצאה, עולים לבמה נגני התזמורת לקונצרט שהוא חלק מהרפרטואר של סדרת המנויים של התזמורת. במסגרת הקורס הם מקבלים חוויה תרבותית המשלבת נקודות זכות אקדמיות ובזכותה, צעירים רבים נחשפים לעולם המוסיקה הקלאסית. בימים בהם קשה להביא קהל חדש ובייחוד קהל צעיר לאולמות הקונצרטים. הסטודנטים נחשפים לשבע קונצרטים ושבע הרצאות בסמסטר, מה שמאפשר להם להיחשף למספר מפגשים ולא אחד בודד וכך לקבל תמונה רחבה יותר של המוסיקה. הסינפונייטה מצאה את הנוסחה וההנהלה מדווחת על עליה בכמות הסטודנטים שרוכשים מנויים וכרטיסים לאחר הקורס.

מדובר בפרויקט ייחודי מסוגו, שבמהלכו מתארחים גם אמנים נוספים מהשורה הראשונה ביניהם, אמן כלי ההקשה חן צימבליסטה , מנהלה המוסיקלי של התזמורת, מאסטרו יוסטוס פרנץ ועוד נגנים מהארץ ומחו"ל. במסגרת הקורס נחשפים הסטודנטים למגוון מוסיקלי רחב – החל מן היצירות הקלאסיות של המלחינים הגדולים וכלה במוסיקת עולם בסגנונות שונים.  אוניברסיטת בן גוריון הייתה החלוצה להשתתף בפרויקט ולאחריה הצטרפו גם האוניברסיטה הפתוחה, מכללת סמי שמעון ומכללת קיי.

קורס סטודנטים – קרדיט סיוון נגבקר2

קורס "הכרת התזמורת" הוא חלק מתוך אג'נדה רחבה בה הנהלת הסינפונייטה רוצה להפיץ את הבשורה של המוסיקה הקלאסית ומבצעת פעילויות ומהלכים רבים בשנים האחרונות על מנת להנגיש את עולם המוסיקה הקלאסית לכל שכבות האוכלוסייה ולהביא קהל צעיר לאולמות הקונצרטים. הקורס מתווסף לפעילויות חינוכית שהתזמורת עושה בגני הילדים ובבתי הספר בדרום באופן קבוע, קונצרטים דו לשונים לילדים בהם משתתפים ילדים בדואים ויהודים, קונצרטים המשלבים מוסיקה קלאסית עם זמרים ישראלים מובילים ואפילו לפני מספר חודשים התזמורת עשתה אירוע פלאש מוב ענק בהפתעה שסחף אחריו קהל שבוי ומוקסם.