תגיות

תערוכה חדשה בגלריית חנקין במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון:

פני הבית (home face)

תערוכה של האמנית הילה ליזר- בג'ה(hila-laiser-beja)

פסלי ברזל העוסקים במושג "בית" חוקרים את דימוי הבית וכיצד השדה התרבותי, הן הישראלי והן הבינלאומי, מקבלים ותופשים אותו.

גלריה חנקין בחולון

4.11.17- 9.12.7

 

עונת העיצוב 2-17-18 בחולון נמשכת ובגלריה חנקין תוצג התערוכה  "פני הבית ("( home face של הילה ליזר בג'ה ((hila-laiser-beja )-  אמנית רב­-תחומית העוסקת בפיסול, מיצב, וידאו, ציור, רישום, תחריט, הדפס ופרפורמנס .

בתערוכה זו  מציבה ליזר בג'ה פסלי ברזל העוסקים במושג "בית", כיצד הוא נבנה מבחינה מושגית, תרבותית וסוציולוגית, כיצד בית מהווה אתר של זכרון, אינקובטור של תחושות אישיות, אך גם סמל לאומי, מקלט המשרה ביטחון. בית הוא השקעה כלכלית ואסתטית, הוא מבצר וחלום, הוא הגשמה זמנית רבת מאמצים.

לאור השסעים בחברה העולמית והישראלית בפרט מנסה ליזר בג׳ה לבחון את פני האנושות איך ניתן לבחון את נפש האדם מתוך הפנים עצמם.  פני האדם הן אוניברסליות מצד אחד אך לכל אדם טביעת פנים שונה. העבודה של ליזר-בג'ה מתמקדת בדימוי של הבית הבסיסי, זה הנדמה כלקוח מתוך ציורי ילדים, עם שני חלונות ופתח, וגג משולש.

בני האדם חיים בחברה, חלקם מלוכדים חלקם לכודים . האנושות נעה במרחב, ליזר בג׳ה מחפשת את מה שמעבר לפנים, לפאסדה של הבית, אילו גורמים מחוללים את השינויים הפנימיים שבסופו של דבר יתכן שהפאסדה תושפע מהם.

היא אומרת: "בעבודותיי אני אוהבת ליצור בכל מדיום שישרת את העבודה שלי ואת הרעיונות שלי. החומרים בהם אני עובדת הם חומרים המתכלים לאט כמו בטון וברזל. המייצגים את הבלייה, הארעיות וההתפוררות. הם מיצגים גם את האנשים החיים בחומרים האלה, נוכחים לזמן מוגבל, ואחרי מותם החפצים והבתים, הופכים לפרגמנטים של זיכרון."

פני הבית- הילה לזר בז'ה

הילה ליזר-בג'ה היא אמנית רב-תחומית היוצרת עבודות פיסול, ציור, רישום, מיצב, וידאו ותחריט וכן משתפת פעולה עם יוצרים בתחומי הכוריאוגרפיה והמחול. בוגרת לימודי תעודה בצילום בקמרה אובסקורה, תל-אביב, ובעלת תעודה באדריכלות פנים ממכללת אורט קריירה, ירושלים. כמו כן, בוגרת תואר ראשון באמנות, יצירה וחינוך לאמנות מאוניברסיטת חיפה, ובעלת תואר שני מהתכנית הבינתחומית באמנויות מאוניברסיטת תל אביב.

עבודותיה של הילה ליזר-בג'ה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, ביניהן תערוכות במוזאון פתח תקווה לאמנות, ובמוזאון אילנה גור, ביפו; בבית האמנים, תל אביב ובמרכז סוזן דלל, תל אביב. עבודותיה נמצאות באוספים בישראל, באיטליה, באנגליה ובארצות הברית.

הילה ליזר-בג'ה מתגוררת במבשרת ציון ועובדת בסטודיו בתל אביב.

 

פתיחה 4.11.17

נעילה-  9.12.2017

גלריה ע"ש חנקין

רחוב חנקין 109,חולון,

טלפון: 035590021

 

שעות פתיחה:

א-ה 13:00-10:00, 19:00-16:00

שישי 13:00-10:00

שבת 14:00-10:00

 

הכניסה לגלריה הינה ללא תשלום!