תגיות

 

WestOfTheJordanRiver-directorAmosGitai- (4)

 

״ממערב לירדן״ (94 דקות, ישראל/ צרפת 2017) – סרטו התיעודי של הבמאי עמוס גיתאי, אשר הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל קאן 2017  במסגרת  ״שבועיים של הבמאים״ וזכה לביקורות משבחות בתקשורת הבינלאומית ובבכורה ישראלית בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2017 – יוצא להקרנות מסחריות בבתי הקולנוע בישראל.

שלושים וחמש שנה אחרי סרטו התיעודי המכונן "יומן שדה" (1982), עמוס גיתאי חוזר לגדה המערבית. בסרטו החדש "ממערב לירדן", עוקב גיתאי אחר אזרחים – ישראלים ופלסטינים- המסרבים לקבל את הבלתי מתקבל על הדעת ומנסים לגבור על הכיבוש ועל השלכותיו.

הסרט בוחן את הקשרים האישיים הנרקמים בין קציני צבא, פעילי זכויות אדם, עיתונאים, אלמנות, אמהות שכולות ומתנחלים. יום יום נאלצים הנשים והגברים הללו להתמודד עם היעדרה של מדיניות סדורה ופועלים מתוקף מודעות אזרחית.

גיתאי משלב  בסרט ראיון נדיר שקיים עם יצחק רבין ושיחות עם שורה של אנשי תקשורת, פוליטיקאים ונציגי ארגונים הפועלים בשטחים, ביניהם: מנכ"לית שוברים שתיקה יולי נובק, הפובליציסט בן-דרור ימיני, עורך עיתון הארץ אלוף בן, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הצלם אלכס ליבק ואחרים.

באמצעות כל אלה מישיר גיתאי מבט נוקב אל המציאות המורכבת בגדה המערבית ושוזר את חומריו במיומנות לכדי יצירה תיעודית רבת עוצמה וסוחפת

WestOfTheJordanRiver-directorAmosGitai-

החל מ- 4 בנובמבר 2017 – בבתי הקולנוע בישראל

קרדיטים
שם באנגלית: West of the Jordan River
בימוי: עמוס גיתאי
הפקה: עמוס גיתאי, שוקי פרידמן, לורן טרושו, פטרישיה בטינארד ראואל
תסריט: עמוס גיתאי
צילום: עודד קירמה
עריכה: טל זאנה, יובל אור
עיצוב פסקול: עמוס ציפורי, ניר אלון
מוסיקה: עמית פוזנסקי
מקור: דוק& פילם פריז
גופים תומכים: Centre national du cinéma et de l’image animée