תגיות

 

או לה לה! פסטיבל הקומדיות
הצרפתיות השלישי
יפתח ב- 16 בנובמבר עם הקומדיה החדשה
של צמד הבמאים המצליחים אריק טולדנו ואוליבייה נקש ("מחוברים לחיים")
סה לה וי
בנוכחות שני הבמאים שיהיו אורחי הפסטיבל

ההצלחה הגדולה נמשכת ולאחר שנתיים בהן הגיעו אלפי צופים לתכנית המיוחדת שמציע הפסטיבל אנו מגיעים כבר למהדורה השלישית ומזמינים את הקהל שוב לצחוק וליהנות משלל סרטים המשלבים בין הסרטים הבולטים בתחום הקומדיה שהוצגו בצרפת בשנתיים האחרונות לבין מבחר קלאסיקות, וכמו בכל שנה עוד קלאסיקה עם לואי דה פינס.
הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, ראש פינה, בית התרבות בסביון, גלובוס מקס אשדוד, ובית יד לבנים רעננה. וכן הקרנות מיוחדות יתקיימו בשני סופי שבוע בקולנוע כוכב ברמת השרון, ושני סרטים יוקרנו גם ברשת סינמה סיטי גלילות, בירושלים ובנתניה.
קרולין בונה, יוזמת ומפיקת פסטיבל הקולנוע הצרפתי השנתי חלמה על פסטיבל נוסף שיתמקד בקומדיות צרפתיות, וההצלחה היתה רבה, האולמות היו מלאים בקהל שבא לצחוק וליהנות ונענה בשמחה לתכנית שהרכבנו עבורו בפסטיבל. בעקבות ההצלחה הגדולה והתרומה של הפסטיבלים לקידום תרבות צרפת בארץ לאחרונה העניקה שגרירת צרפת בישראל לקרולין בונה את אות "אבירת מסדר האמנויות" מטעם הרפובליקה הצרפתית. הפסטיבל מאורגן על ידי חברת עדן סינמה עם תמיכה ושיתוף פעולה של המכון הצרפתי בישראל וסרטי UNIFRANCE ועיריית תל אביב-יפו מחלקת המופעים.

השנה אנחנו שמחים לפתוח את הפסטיבל עם צמד האורחים שכבר הפכו לבני בית בפסטיבלים שלנו, צמד הבמאים המצליח אריק טולדנו ואולבייה נקש עם סרטם החדש
"סה לה וי" Le sens de la fךte. בסרטם החדש עוקבים שני הבמאים בעין החדה והמדויקת שלהם אחר יממה אחת בחייהם של המשתתפים והמארגנים של חתונה פומפוזית ברוח המאה השמונה עשרה בטירה קסומה בצרפת. כל מה שיכול להשתבש משתבש, אבל כל הכאוס הופך בהדרגה למסע קסום, מלא רומנטיקה ואהבת אדם. אחרי הכל "כאלה הם החיים".

טולדנו ונקש מגיעים אלינו כחודש לאחר יציאת סרטם החדש בצרפת בתחילת אוקטובר. הסרט זכה לביקורות טובות ומסתמן כהצלחה קופתית נוספת לצמד היוצרים. השניים הם אורחים אהודים בפסטיבל הקולנוע הצרפתי וביקרו כאן מספר פעמים כדי להציג את סרטיהם השונים. שמם נודע בעיקר כמי שאחראים להצלחה הגדולה של הקולנוע הצרפתי בישראל – "מחוברים לחיים", סרט שהביא לקהל הישראלי את הקומדיה הצרפתית במיטבה ועמו גם סרטים קומיים רבים אחרים פרי עשייתם הממלאים את מסכי הקולנוע.
הסרט מוצג באדיבות קולנוע לב ויעלה לאקרנים ברחבי הארץ החל מהתאריך 23 בנובמבר בהפצת קולנוע לב.

הפסטיבל יינעל עם הקרנת הסרט "50 זה ה- 30 החדש", סרטה של השחקנית במאית ואלרי למרסייה מציב סיפור אהבה בין זוג בשנות החמישים המרגיש צעיר הרבה יותר. הסרט יוצג ב28.11 בסינמטק תל אביב. ואלרי למרסייה אחת הקומיקאיות האהובות בצרפת, ביימה גם כמה סרטים בז'אנר הזה. סרטה האחרון זכה להצלחה רבה בצרפת. והוא יעלה לאקרנים בארץ בחודש דצמבר בהפצת פורום פילם.

אנו מאחלים לצופינוpeace and laugh . בואו להינות איתנו, לצחוק ולהתרגש מ- 18 קומדיות בשלל סגנונות והעיקר לצאת עם חיוך על הפנים. עם מיטב הקומיקאים של הקולנוע הצרפתי, לואי דה פינס, פייר רישאר, פיליפ נוארה, בורוויל, ז'אן רושפור, ואלרי למרסייה, פטריק טימסיט, אודריי טוטו, אדוארד בר, ז'ולי גאייה, ז'ולי דפרדייה, קלוד ברסר, גיום דה טונקנדק ועוד.

מה נזכה לראות בפסטיבל השנה?

מבחר קומדיות בסגנונות שונים

יש קומדיות חברתיות העוסקות בנושאים כמו אפלייה וגזענות, ובתופעות כמו התחזקות האיסלאם בשכונות והכל מוצג בהומור רב.
כזה הסרט "סיפור כיסוי" סרטה של סו עבדי. ארמן ולילה הם שני צעירים מאוהבים, כמה ימים לפני שהם מתכננים לעבור להמשך לימודים בניו יורק, חוזר לפריז אחיה של לילה, לאחר שעבר שטיפת מוח בתימן, ומנסה לכפות על אחותו חיים של אישה מוסלמית. ארמן מנסה להגיע אל אהובתו ומוצא דרך מקורית – הוא לובש בורקה ומגיע מכוסה לגמרי לביתה של לילה, אלא שאז מתאהב האח באישה המסתורית.

"כבר יש לו את העיניים שלך" סרטו של לוסיין ז'אן בפסטיסט שהיה אחת ההצלחות הגדולות בצרפת השנה מעלה שאלה חשובה בדרך היתולית. פול וסאלי שניהם ממוצא אפריקאי מתקשים להביא ילד לעולם. הם פותחים תיק אימוץ ומקבלים הודעה שיש תינוק, חמוד בן שישה חודשים, אבל הוא לבן עם עיניים כחולות. בדרכו ההומוריסטית והמרגשת עוסק הסרט בשאלות של גזענות ותפישות חברתיות ומעורר הרבה צחוקים ואיתם גם הרבה מחשבה.

"אנחנו כולנו משפחה" סרטו של גבריאל ז'וליאן לפרייר עוסק במשפחה המודרנית ובקשיים שהיא מציבה. לבסטיאן שישה חצאי אחים ואחיות, שמונה הורים וכמות דומה של בתים. אחיו והוא מחליטים לשנות את החוקים ופולשים לדירה גדולה ומעתה ההורים הם אלו שיצטרכו להגיע אליהם.

כמו תמיד יש מקום של כבוד בפסטיבל גם לקומדיות הרומנטיות. השנה נציג את "הבחירה שלה" סרטו של אריק לאוון ("לחזור לגור עם אמא"). הסרט מציג אישה בגיל 40 שאינה מסוגלת להחליט בין צ'יפס לסלט, ימין או שמאל ועוד החלטות קטנות וגדולות, וגם לא מסוגלת להחליט בין פול ואטיין שני גברים שונים ומקסימים כל אחד בדרכו.

"חיים באושר" סרטו של בנואה גריפין בו מארי נשואה לסאם כאשר היא פוגשת בחור זר ונאה. אירוע בלתי צפוי משנה את המסלול המשפחתי.

"מר וגברת אלדמן" סיפור הפורש את חמישים שנות החיים משותפים של בני הזוג. הסיפור כולל אהבות, קנאה, בגידה, והכל בקומדיה רומנטית פראית.

ושני סרטים העוסקים בבעיות הקומיות בין שותפים לדירה, לעיתים שותפים בלתי אפשריים.

"חמישייה" בכיכובו של השחקן העולה פייר ניניי ("פרנץ") מספר על חמישה חברים שחלמו לחלוק דירה ביחד. כשסמואל מבטיח לשלם מחצית משכר הדירה רעיון השותפות קורץ להם עוד יותר. אולם אחרי כניסתם לדירה מסתבר שסמואל מרושש לגמרי.

"הסטודנטית ומר הנרי" בלחץ ילדיו מסכים מר הנרי המבוגר שלא יכול לגור לבד, לקחת דייר משנה, ובוחר בסטודנטית צעירה ויפה, והוא יעשה הכל כדי שמשפחתו תראה שהוא יכול להסתדר לבד. הסרט מבוסס על מחזה מצליח.

סרטים נוספים
"פתוח כל הלילה" סרטו מלא ההרפתקאות וההומור של אדוארד בר. ללואיג'י מנהל התיאטרון יש לילה אחד להציל את התיאטרון שלו, לילה אחד להציל את אהבתו, לילה אחד להתגבר על מכשולים, אלא שהוא לא יכול לתכנן את מה שיקרה באותו הלילה.

"ספירו הקטן" קומדיה משפחתית שמגיעה הישר מן המסכים בפריז למסכי הפסטיבל.
פייר רישאר האגדי מככב בקומדיה לכל המשפחה על התבגרותו של ספירו.

או לה לה! פסטיבל הקומדיות הצרפתיות נותן הזדמנות נוספת לסרטים ותקים יותר.
בשנת 2008 יצא הסרט "כמו כולם" ונראה שהקדים את זמנו, סרטו של ונסן גרנק. מבוסס על סיפור אמיתי שהיום מקובל ומוכר גם בישראל וגם בצרפת, אך עסק בנושא שלא רבים היו מודעים לו בזמן יציאתו לאקרנים – משפחה אלטרנטיבית. עמנואל ופיליפ חיים ביחד בפריז בדירה מדליקה עם עבודות מוצלחות, הכנסה טובה ואהבה בין שני הגברים. אולם עמנואל רוצה ילד ופיליפ לא. עמנואל מחליט לקפוץ למים למרות הסיכוי שיאבד את פיליפ. אילו אפשרויות עומדות בפני עמנואל לעשות ילד?

וסרט נוסף שאנו שמחים הציג שוב את סרטו של לורן טיראר "סיפור חיי" משנת 2004. טיראר התארח בשנה שעברה בפסטיבל עם סרטו "להתאהב מעל לראש" וסרטו "החופשה של ניקולא" הקטן פתח את הפסטיבל הראשון. קומדיה חכמה, על זוגיות, אהבה, אהבת ראשונה שקרים וסודות.

ואיך אפשר ללא הקלאסיקות…

הקומיקאי לואי דה פינס הפך לסימן ההיכר של הפסטיבל. גם השנה נציג קומדיה בכיכובו "הקדילק הלבן" סרטו של ז'ראר אורי משנת 1965. לואי דה פינס ובורוויל מצחיקים עד דמעות בסרט בו מאפיונר מציע להם לנסוע לחופשה באיטליה עם הקדילק הלבן שלו מבלי לדעת שהם מעבירים סחורה מוברחת. הסרט היה להצלחה גדולה גם בישראל כשהוצג לפני שנים רבות, ועתה מגיע בעותק דיגיטלי חדש.

ועוד קומדיה קלאסית שזכתה להצלחה אדירה בישראל בשנת 1972 "הבלונדיני עם הנעל השחורה" – סרטו של איב רובר בכיכוב של פייר רישאר (שנראה על המסכים בישראל כיום בקומדיה "מר שטיין און ליין"). זו קומדיית מתח שזכתה בפרס דב הכסף בפסטיבל ברלין. המוזיקה שכתב לסרט ולדימיר קוסמה הפכה ללהיט אהוד עד היום.
הסרט מוצג לזכרם של שניים, השחקן הידוע ז'אן רושפור שהלך לעולמו לאחרונה בגיל 87 ושל השחקנית מיריי דארק שהלכה לעולמה באוגוסט השנה.

עוד קומדיה קלאסית היא "זאזי במטרו" – סרטו המקסים של לואי מאל משנת 1960,
והזדמנות יוצאת דופן לצפות בסרטו של גאון הקולנוע ז'אן רנואר "בודו ניצל מן המים" משנת 1953.

פסטיבל הקומדיות הצרפתיות "או לה לה!" 2017 יציג גם השנה מיטב קומדיות מכל הסגנונות – קומדיות רומנטיות, משפחתיות, הרפתקאות ועוד, מהבמאים העכשוויים ביותר ועד לקלאסיקות בלתי נשכחות …
הומור ורגש הולכים טוב יחד, כמו שהצרפתים יודעים היטב – סרטיהם מלאי הומור וצחוק משחררים יחד עם עדינות והרבה אנושיות וחוכמה.

 / LE SENS DE LA FETE // OPENING FILMסה לה וי!

בימוי: אוליבייה נקש ואריק טולדנו
תסריט: אוליבייה נקש ואריק טולדנו
שחקנים: סוזן קלמנט, ז'יל ללוש, ז'אן-פייר בכרי

קומדיה, 115 דקות

באדיבות:  בתי קולנוע לב

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

צמד היוצרים של "מחוברים לחיים" יוצא הפעם למסע נועז ופרוע לא פחות, כשהוא מנסה לעקוב מקרוב אחר יממה אחת בחייהם של המשתתפים והמארגנים של חתונה פומפוזית ברוח המאה ה-18 בטירה צרפתית קסומה.

יום שמתחיל כקומדיה פרועה במיטב המסורת של חוק מרפי, כאשר כל מה שיכול להשתבש אכן משתבש, כולל בלון פורח שנעלם עם החתן, צלם חתונות שנלחם בצלמי טלפונים סלולריים, מנות עיקריות שפג תוקפן, ו"כלה בלבן" הפוגשת בחתונה דווקא את אהובה לשעבר. כל הכאוס הזה הופך בהדרגה למסע קסום, שבו "עלובי החיים" של תחילת הסרט מתגלים בהדרגה דווקא כדמויות מלאות קסם, רומנטיקה ואהבת אנוש. כי אחרי הכול, "כאלה הם החיים".

סה לה וי פסטיבל או לה לה באדיבות לב N160524-4400_Neg[1]

««««« "סיפור מלא רוך ואנושיות עם קצב נפלא!"Le Parisien

««««« "אחרי הנצחון של "מחוברים לחיים" אלופי הקומדיה הצרפתית חוזרים עם אוצר מצחיק ומרגש, גלריה משעשעת ומדויקת של דמויות אנושיות"Paris Match

לצפייה בטריילר עם תרגום לעברית:
https://www.youtube.com/watch?v=HQRXGA1XYyc

 

/ MR & MME ADELMAN מר וגברת אדלמן

בימוי: ניקולא בדוס

תסריט: ניקולא בדוס, דוריה טילייה

שחקנים: דוריה טילייה, ניקולא בדוס, דניס פודלידה

קומדיה, 120 דקות
באדיבות: Le pacte

צרפתית, תרגום לעברית

לוויה של סופר מפורסם, האנשים תוהים אודות נסיבות מותו המוזרות. ביוגרף צעיר מבקש מאלמנת הסופר לספר לו את סיפור חייהם הזוגי, שהרי זו היא שהייתה המוזה שלו, הראשונה לקרוא את כתביו, זו שליוותה אותו מאז שנות ה-70. זוהי תחילתה של מעשיה הנפרשת לאורך 50 שנים של חיים משותפים דרך אהבה, קנאה ובגידה… דוריה טילייה וניקולא בדוס חוצים את השנים בקומדיה פראית ורומנטית על זוג יוצא דופן.

"גאוני, מצחיק ומטורף" Elle))

טריילר מתורגם לאנגלית:

https://youtu.be/WRyC9Z4lCSI

 

 פתוח כל הלילה/ OUVERT LA NUIT

בימוי: אדוארד בר

תסריט: אדוארד בר, בנואה גרפין

שחקנים: אודרי טוטו, סבינה אוזני, אדוארד בר

קומדיה, 97 דקות
באדיבות:  Le pacte

צרפתית, תרגום לעברית

ללואיג'י יש לילה אחד כדי להציל את התיאטרון שלו: לילה אחד כדי למצוא קוף מתאים לתפקיד… לילה אחד כדי לזכות מחדש באמון של הצוות ובכבוד של חברתו הטובה שהיא גם שותפתו הקרובה ביותר… לילה אחד על מנת להוכיח למתמחה הצעירה מבית הספר היוקרתי למנהל עסקים, אשר משוכנעת בצדקת דרכה, שיש דרכים נוספות להתגברות על מכשולים…

"מצחיק ופואטי" Gala))

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/7Locez8wWIc

/ CHERCHEZ LA FEMME סיפור כיסוי

בימוי: סו עבדי

תסריט: סו עבדי

שחקנים: פליקס מואטי, קמיליה ג'ורדנה, ויליאם לביל

קומדיה, 88 דקות
באדיבות: קולנוע חדש

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

ארמן ולילה הם שני צעירים מאוהבים. הם מתכננים לעבור לניו יורק ללימודי המשך, אבל מספר ימים לפני נסיעתם חוזר מחמוד אחיה הגדול של לילה מתימן. בתימן מחמוד עשה שינוי גדול. הוא מנסה להשפיע על חייה של לילה ולהרחיק אותה מהחבר שלה. איך יצליח ארמן לשחרר את לילה? לעיצת חברו הדרך היחידה שבה יכול ארמן להיכנס לביתה של לילה הוא במעטה של בורקה. למחרת אישה חדשה מסתובבת ברחובות פריז עטויה בבורקה ושמה בצרפת שחרזדה, האישה שבפני קסמה מחמוד לא יכול לעמוד.

סיפור כיסוי פסטיבל או לה לה באדיבות קולנוע חדשCHERCHEZ – LA FEMME_120x160-HD SBPR

בסרטו הראשון מצליח סו עבדי לגעת בנושאים של חירות וקיצוניות עם הרבה הומור ובלי קלישאות" (Direct Matin)

לצפייה בטריילר מתורגם לעברית:
https://www.youtube.com/watch?v=vJPZldf0XfQ

/ IL A DEJA TES YEUX כבר יש לו את העיניים שלך

בימוי: לוסיין ז'אן בפטיסט
תסריט: לוסיין ז'אן בפטיסט, סבסטיאן מונייה, מארי פרנסואז קולומבני

שחקנים: אייסה מאיגה, לוסיין ז'אן בפטיסט, זאבו ברייטמן

קומדיה, 95 דקות
באדיבות:  TF1 international

צרפתית, תרגום לעברית

פול נשוי לסאלי, הכל יהיה מצוין אם יום אחד יהיה להם ילד יחד. לאחר המתנה ארוכה, מקבלים השניים שיחת טלפון: תיק האימוץ אושר. התינוק חמוד להפליא, הוא בן 6 חודשים, שמו בנימין, הוא לבן… והם שחורים?

"קומדיה עם אנרגיה מדהימה, עם הרבה חוכמה והמון אנושיות" (Ecran large)

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/J8mhUIOVmTg

/ C’EST QUOI CETTE FAMILLE ! אנחנו כולנו משפחה

בימוי: גבריאל ז'וליאן-לפרייר
תסריט: קמיל מורו, אוליבייה טרנר
שחקנים: ז'ולי גאייה, טיירי נוביק, ז'ולי דפרדייה

קומדיה, 99 דקות

באדיבות:  Tf1 international

צרפתית, תרגום לעברית

בסטיין בן ה-13 הוא מרכזה של משפחה מסועפת: 6 חצאי אחים ואחיות, 8 הורים וכמות דומה של בתים. משימותיו המשפחתיות מסובכות הרבה יותר מאלה שהוא מקבל בבית הספר… לאחיו ולו נמאס והם מתכוונים להפוך את החוקים: הם פולשים יחד לדירה גדולה, ומעתה והלאה אלה ההורים שייאלצו להגיע אליהם!

 

"קומדיה מצחיקה וקלילה המצליחה לתפוס במדויק את רוח הזמן" (Femme Actuelle)

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/Qlj3DXqeLGo

 

/ L’ETUDIANTE & Mr HENRI הסטודנטית ומר הנרי

בימוי: איוון קלברק

סריט: איוון קלברק, בהשראת מחזה בעל אותו השם

שחקנים: קלוד ברסר, גיום דה טונקדק, נעמי שמידט

 

קומדיה, 95 דקות
באדיבות: Festival Agency

צרפתית, תרגום לעברית

בגלל בריאותו הרופפת, מר הנרי לא יכול להמשיך ולגור לבדו בדירתו שבפריז. אף שאינו מרוצה מהרעיון, הוא נאלץ לבסוף להסכים להצעתו של בנו ולהשכיר את אחד החדרים בדירתו לסטודנטית צעירה. רחוק מלהישבות בקסמה, מר הנרי מחליט לעשות בה שימוש על מנת ליצור בלאגן משפחתי…

"סרט שבורח מהקלישאות, סרט מרגש שמציג הווה אמיתי ואנושי"Le Dauphiné Liberé

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/uge3UojRwgU

/ LE PETIT SPIROU ספירו הקטן

בימוי: ניקולא בארי
תסריט: לורן טורנר, בהשראת עבודתם של פיליפ טום וז'אן רישארד גרץ

שחקנים: סשה פינו, נטשה רז'נייה, פייר רישאר

קומדיה, 95 דקות

באדיבות: TF1 international

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

קומדיה משפחית: כמו כל גיבור, גם ספירו האמיץ היה פעם ילד, וכשאתה ילד, אתה חייב לציית למבוגרים. כמו כל חבר במשפחתו לפני כן, ספירו הקטן נועד להיות בל-בוי מקצועי. כשאימו מכריזה שהוא עומד להתחיל בלימודי המקצוע בשנה הבאה, ספירו הקטן מחליט, בעזרת חבריו, להפיק את המרב מהימים האחרונים שלהם יחד, ולהתוודות על אהבתו בפני חברתו סוזט. לצורך כך ספירו וחבריו מארגנים הרפתקה יוצאת דופן שסוזט לא תשכח לעולם! הרפתקה שמסבירה היטב מדוע הפך לעיתונאי הרפתקן בבגרותו….

"קצבי, פואטי ומצחיק, סרט מושלם לכל המשפחה"Closer

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/XS00rqi96c8

 

/ FIVE חמישייה

בימוי: איגור גוטסמן

תסריט: איגור גוטסמן

שחקנים: פייר ניני, איגור גוטסמן, פרנסואה סיביל

קומדיה, 102 דקות
באדיבות:  Festival Agency

צרפתית, תרגום לעברית

חמישה חברי ילדות חלמו מאז ומתמיד לחלוק דירה יחד. כשההזדמנות מגיעה, ג'וליה, ואדים, נסטור וטימות'י לא מהססים לרגע, בעיקר כסמואל מציע לשלם מחצית משכר הדירה! עוד לפי שהספיקו להיכנס לדירה, סמואל מוצא עצמו מרושש, אך מחליט שלא לספר לחבריו…

"סיפור בנוי היטב ודמויות צבעוניות, הקומדיה המוצלחת הזו חבה את הצלחתה לדיאלוגים שלה " (Direct Matin)

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/9Lij2vKRCBc

 

/ ENCORE HEUREUX חיים באושר

בימוי: בנואה גרפין
תסריט: מיקה טארד, דבורה סאייג, בנואה גרפין, ניקולא בדוס
שחקנים: סנדרין קיברלין, אדוארד בר, אנה גיילור

קומדיה, 93 דקות
באדיבות   EUROPACORP

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

למארי נמאס מקלות הדעת של בעלה. מנכ"ל לשעבר, סאם מובטל מזה שנתיים. מארי כמעט ומתפתה להיענות לחיזוריו של בחור זר ונאה .. למרות שהאיזון העדין מצליח בינתיים להישמר, אירוע בלתי צפוי משנה לחלוטין את המסלול המשפחתי….

"הקומדיה העליזה הזו משכנעת את הקהל באמצעות הכתיבה שלה, החן של השחקנים והחיוּת שבדיאלוגים" (Les Fiches du Cinéma)

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/l9R3NxzqICY

 

/ COMME LES AUTRES כמו כולם

בימוי: ונסן גארנק
תסריט: ונסן גארנק
שחקנים: למברט ווילסון, פילאר לופז דה איילה, פסקל אלבה

קומדיה, 93 דקות
באדיבות: סרטי נחשון

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

הם היו זוג אוהבים מושלם, כמעט. עמנואל רצה ילד, פיליפ לא. יום אחד החליט עמנואל לקפוץ למים, למרות הסיכון שיאבד את פיליפ. אבל איך עושים ילד אם אתה גיי?

"סיטואציות קומיות ודיאלוגים מצחיקים מאפשרים גישה לנושא השנוי במחלוקות תוך הומור וקלילות. המסרים משכנעים והדעות הקדומות מתנפצות"Liberation))

/ L’EMBARRAS DU CHOIX הבחירה שלה

בימוי:  אריק לאוון
תסריט:  אריק לאוון, לור הנקר, לורן טורנר
שחקנים: אלכסנדרה לאמי, ארנו דוכרה, ג'אמי במבר

קומדיה, 95 דקות
באדיבות:  PATHE FILM

צרפתית, תרגום לעברית

צ'יפס או סלט? חברות או אהבה? ימין או שמאל? החיים מורכבים מהחלטות קטנות וגדולות. הבעיה הגדולה של ג'ולייט היא שהיא פשוט לא מצליחה להחליט. גם בגיל 40, היא מבקשת מאביה ומחבריה הטובים להחליט הכל עבורה. כשחיי האהבה שלה נתקלים בפול, ואז ב-אתיין – כל אחד מהם מקסים ומיוחד במינו, זה רק נורמלי שהיא מבולבלת – אבל הפעם אף אחד לא יוכל לקחת את ההחלטה במקומה…

"קומדיה רומנטית קלאסית ושרמנטית עם משחק מושלם" (LE JOURNAL DU DIMANCHE)

טריילר ללא תרגום:

https://youtu.be/0sr1cZqAVO8

50 / MARIE-FRANCINE  זה ה-30 החדש

סרט הנעילה בסינמטק תל אביב

בימוי: ואלרי למרסייה
תסריט:  ואלרי למרסייה, סבין הודפין

שחקנים: ואלרי למרסייה, פטריק טימיסט, הלן וינסנט

קומדיה:95  דקות

באדיבות: פורום פילם

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

כשהבעל עוזב אותה ובעבודה מפטרים אותה, מארי-פרנסין נאלצת לחזור לגור בדירת הוריה… בגיל 50! הם מתייחסים אליה כילדה, אבל דווקא בחנות הסיגריות החשמליות שהם פתחו עבורה היא מוצאת אהבה חדשה עם מיגל, שף שלא מגלה לה שמצבו לא יותר מבריק משלה. זה לא קל להיות צעיר בלב בגיל המעבר, אבל מארי-פרנסין מוכיחה לכולם כי 50 הוא ה 30 החדש…!

50 זה 30 החדש או לה לה MARIE-FRANCINE-31

"קומדיה רומנטית, מרגשת ומצחיקה… מתוקה ונוגעת ללב" Closer

טריילר מתורגם לעברית:

https://youtu.be/cAkPzn8n9Ic

הסרט יוצא להפצה ברחבי הארץ ב- 7.12.2017

סיפור חיי / MENSONGES ET TRAHISONS

בימוי:  לורן טיראר
תסריט: לורן טיראר
שחקנים: אדואר בר, מרי-ז'וזה קרוז, קלוביס קורניאק, אליס טגליאוני

קומדיה, 90 דקות
באדיבות:  עדן סינמה

צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית

רפאל מתפרנס מכתיבת סיפורי חייהם של אחרים, סופר צללים מצליח. מוריאל, זוגתו הארכיטקטית, מנסה להכריח אותו לכתוב את הרומן הגדול שלו, שיתפרסם תחת שמו, אבל ללא הצלחה.כשרפאל מתבקש לכתוב את הביוגרפיה של כדורגלן ידוע, הוא מגלה שחברתו קלייר היא אהבתו הראשונה. המפגש עם קלייר גורם למהפכה בחייו, והוא נאלץ להתמודד עם שאלות שאותן הדחיק שנים. האם יתחדש הרומן עם אהבת הנעורים? האם יצליח רפאל לכתוב את הרומן שלו.

 

סרטו הראשון של לורן טיראר בנוי היטב ובעל דיאלוגים ברמה גבוהה. שונה מכל הקומדיות בזכות האנרגיה הייחודית והכישרון של הבמאי והשחקנים. הצלחה

Le Point

קלאסיקה

הבלונדיני עם הנעל השחורה
LE GRAND BLOND AVEC UNE CHAUSSURE NOIRE

בימוי:  איב רובר
תסריט: איב רובר, פרנסיס וובר
שחקנים:  פייר רישאר, ז'אן רושפור, מיריי דארק, ברנאר בלייה

1972קומדיה, 86 דקות

באדיבות Gaumont

צרפתית, תרגום לעברית

פרנסואה פרין הוא אזרח תמים, כנר בתזמורת, עם בעיות ממוצעות לחלוטין. יום אחד, בלי להתכוון, הוא מוצא עצמו כלי על לוח המשחק של שתי מחלקות יריבות בשירותים החשאיים של צרפת. צד אחד מנסה להפיל בפח את הצד השני כשהוא קובע כי פרין הוא מרגל. עכשיו חייו של הכנר התמים הופכים ללונה פארק משעשע של סוכני ביון ממינים שונים ומשונים, כולל אחת שנשלחת לפתות אותו. זוכה דב הכסף בפסטיבל ברלין.

 

סצינה מתוך הסרט ללא תרגום:

https://youtu.be/ujn1N6GWJoU

 

/ LE CORNIAUD הקדילק הלבן

בימוי:  ז'ראר אורי
תסריט: ז'ראר אורי, אנדרה טאבה, ז'ורז' טאבה, מרסל ז'וליאן
שחקנים:  לואי דה פינס, בורוויל,  ז'אק ארי

1965קומדיה, 110 דקות
באדיבות:  TAMASA distribution

צרפתית, תרגום לעברית

אנטואן מרשאל הוא אדם פשוט שהחליט לנסוע לחופשה במכוניתו הקטנה כאשר הוא מתנגש במכוניתו המפוארת של מאפיונר מקומי בשם סארויאן. סרויאן מציע לאנטואן לנסוע לחופשה באיטליה בקאדילק הלבנה שלו. אנטואן עדיין איננו יודע שברכב המפואר מסתתרת סחורה אותה מעוניין המאפיונר להבריח באמצעות נוסעו התמים.

סרטו הקלאסי של ז'ראר אורי נותר מודל לחיקוי המצליח להצחיק דורות של אוהבי קולנוע

טריילר בצרפתית:

https://youtu.be/Z0dEPuzvnXc

/ BOUDU SAUVE DES EAUX בודו ניצל מן המים

בימוי:   ז'אן רנואר
תסריט:  אלברט ולנטין, ז'אן רנואר,  בהשראת ספרו של רנה פושוואה

שחקנים: מקס דלבן, מרסל הנייה, שארל גרנבל

1932קומדיה, 93 דקות
באדיבות:  Festival Agency

צרפתית, תרגום לעברית

אדוארד לסטינג'ואה, מוכר הספרים הבורגני מהרובע הלטיני בפריז, מציל ברגע האחרון קבצן שעמד לקפוץ מגשר אל נהר הסיין. בודו הקבצן מובא לביתו של אדוארד, ומשפחתו מחליטה לאמצו ולטפחו כך שיהפוך לבורגני מן השורה. הכרת התודה של בודו נעשית על ידי ערעור יסודות המשפחה, קריאת תיגר על הרגלי הנימוסים של המארחים, ופיתוי לא רק של מנהלת משק הבית אלא אף של גברת לסטינג'ואה. בהדרגה הופך בודו לבחור מאולף, מגולח, מסופר ולבוש חליפה. הוא גם זוכה בסכום כסף גדול, ובני הבית מאלצים אותו להתחתן עם מנהלת משק הבית. לבסוף, בסצנת החתונה, בודו מתהפך עם סירת המשוטים ונמלט חזרה אל חיי השוטטות הישנים והטובים…

"הסאטירה החברתית הזו לא איבדה את תהילתה לאורך השנים. למרות שנחשב לסקנדל בעת יציאתו לאקרנים, הסרט הפך לקלאסיקה" (Zurban)

קטע מתוך הסרט בתרגום לאנגלית:

https://youtu.be/HHLIhZAI2Pc

 

 / ZAZIE DANS LE METROזאזי במטרו

בימוי:   לואי מאל
תסריט: לואי מאל, ז'אן פול ראפנו. בהשראת ספרו של ריימונד קינו
שחקנים: הוברט דשמפ, פיליפ נוארה, קתרין דמונו:

1960קומדיה, 89 דקות
באדיבות Gaumont

צרפתית, תרגום לעברית

כשאימה של זאזי נוסעת לפריז כדי לפגוש את מאהבה, היא משאירה את ביתה עם הדוד גבריאל. האחיינית השובבה עוזבת את הבית של דוד גבריאל ומחליטה לנסוע לפריז לבדה במטרו. ואולם, העובדים בשביתה והילדה מכניסה את הדוד לבלאגן ברחובותיה של פריז….

"לואי מאל בסרטו הראשון בצבע, משחק עם חוקי הדקדוק של הקולנוע: הילוך איטי, הילוך מהיר, עריכה ייחודית, ותכסיסים ויזואליים … " ( Télérama)

קליפ מתוך הסרט עם כותרות באנגלית:

https://youtu.be/lpt0xB7qSj4

 אתר הפסטיבל – https://www.festival-ohlala.com/