תגיות

ברתיני- קרדיט אילן ספירא

 

מקהלת ברתיני תקיים סדרה חדשה באולם צוקר שנפתח בימים אלו בהיכל התרבות, בה תארח מקהלות מעולות מהארץ ומהעולם, הרכבים תזמורתיים וסולנים, כל קונצרט ילווה בהרצאה ומפגש עם האמנים.

עורך ומפיק: חגי גורן

 

אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב,  ימי ה' בשעה 20.00

 

הכורלית הקטנה, סדרה ווקאלית חדשה, תפתח ב-7 בדצמבר באולם צוקר שנפתח בימים אלה בהיכל התרבות בתל אביב.

 

זוהי העונה הראשונה לכורלית הקטנה, בה מארחת מקהלת ברתיני מקהלות מעולות מהארץ ומהעולם, ביניהם מקהלת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, מקהלת יאונה מוזיקה מוילנה, מהמקהלות הנודעות באירופה, אנסמבל הסולנים "קוואדריוויום" מונציה בתכנית מבריקה, וכן סולנים והרכבים תזמורתיים.

מנצחי הסדרה: סטנלי ספרבר ורונן בורשבסקי – מהבולטים במנצחי המקהלה בארץ, דן רפופורט, מנהלו המוסיקלי של אנסמבל קוואדריוויום, ווצלובס אוגוסטינס, מלחין ומנצח מפורסם מליטא.

כל קונצרט מציג פן אחר לחלוטין ומרתק של המוסיקה הקלאסית הקולית והכלית לדורותיה, החל מהרנסאנס והבארוק הוונציאני והאנגלי, דרך יצירות מופת של באך, הנדל ומוצארט, אל מכמני המוסיקה הרומנטית הגרמנית, שירי עמים, ספיריטואלס ומוסיקה חדישה בביצועים נפלאים.

כל קונצרט ילווה בהרצאה ובמיפגש עם האמנים, תמיד ביום ה' בשעה 20.00.

 

"נראה כי האווירה האינטימית והתנאים האקוסטיים הייחודיים של אולם צוקר הם אידיאליים לביצוע מוסיקה למקהלה, לסולנים ולהרכבים קאמריים", אומר חגי גורן, עורך ומפיק הסדרה.

 

התכנית העשירה של העונה כוללת בין השאר- קונצרט (ה-7/12) בהנחייתו של המנצח הוותיק והכריזמטי סטנלי ספרבר, בו תבצע המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים יצירות א-קפלה ובליווי פסנתר מאת ויליאם בירד, רוברט שומאן, הנדל, פולנק, שירים עבריים וספריטואלס  ועם תזמורת קאמרית את הרקויאם של אהרון חרל"פ. סטנלי ספרבר ירצה, יספר וידגים.

 

בקונצרט נוסף (15/2) מקהלת ברתיני ואנסבל נגנים מצטיינים מן האקדמיה למוסיקה בתל אביב יבצעו אחת מיצירות הבארוק המבריקות והתובעניות – דיקסיט דומינוס, מאת הנדל, למקהלה וארבעה סולנים. לפני כן תבצע המקהלה את המוטט Komm, Jesu, komm מאת י.ס. באך למקהלה כפולה. רונן בורשבסקי, יספר וירצה.

 

בהמשך העונה בקונצרט השלישי (15/3) אנסמבל הסולנים Quadrivium עם הסולניות: Sara Bino

ו – Alexandra Wilson, ובהשתתפות זמרי מקהלת ברתיני, יבצעו מבחר מסחרר של קטעים וירטואוזיים ו ירצה המנצח – דן רפופורט. בקונצרט הרביעי  ) 17/5)  "יאונה מוזיקה", מקהלת הדגל של וילנה, בירת ליטא,

 

בניצוחו של המלחין והמנצח הנודע וואצלב אוגוסטינס מגיעה לארץ והתכנית תכלול יצירות א-קפלה מאת אריק ויטאקר, ריינברגר, שירי עם ליטאיים, ספיריטואלס ומוסיקה קלה.אלכסנדר ווצלב, אשר מנחה סמינרים וכתות אמן ברחבי העולם ידגים, יסביר וירצה.

קונצרט הסיום החגיגי לסדרה (28/6) עם "הקונסורט הישראלי ע"ש ברתיני" יכלול שתי יצירות נפלאות של מוצארט. הראשונה אריה קונצרטנטית לסופרן סולו, פסנתר ותזמורת והמיסה הגדולה בדו מינור, למקהלה כפולה, 4 סולנים ותזמורת. התזמורת מורכבת מנגנים חברי התזמורת הקאמרית הישראלית. בין הסולנים: אלה וסילביצקי והילה פליטמן, זוכת פרס הגראמי, המתגוררת בארה"ב ואשר תגיע במיוחד להשתתף בפרוייקט זה.

 

מקהלת ברתיני בניהולו המוסיקלי של רונן בורשבסקי, היא גוף הא-קפלה הקבוע של זמרים חברי המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני (ע"ר)*, המונה  כ- 25 חברים, זמרים בעלי נסיון רב, חלקם מורים למוסיקה ומוסיקאים מקצועיים.

המקהלה, מתמקדת בביצוע רפרטואר א-קפלה מכל התקופות: הרנסאנס, הבארוק, הקלאסיקה, הרומנטיקה, מוסיקה מודרנית, עממית, יהודית וישראלית. המקהלה מקיימת גם פרוייקטים משותפים עם תזמורות קאמריות, כמו כן המקהלה הופיעה בתכניות א-קפלה מגוונות ברחבי הארץ ובפסטיבלים בירושלים ובאבו גוש. קיימה מספר סיורי קונצרטים בחו"ל ביניהם באיטליה ,פראג, וינה, וצרפת, שם ביצעה בין היתר את הפרוייקט המיוחד שייזמה – "קרובים במזרח", שילוב מוסיקה ערבית ומזרחית עם מוסיקה מקהלתית. תקליטור של פרוייקט זה ייצא לאור בשלהי 2017

 

 

מצ"ב תכנית מפורטת

 

7 בדצמבר, 20:00, היכל התרבות תל אביב

15 בפברואר, 20:00, היכל התרבות תל אביב

15 במרץ, 20:00, היכל התרבות תל אביב

17 במאי, 20:00, היכל התרבות תל אביב

28 ביוני , 20:00, היכל התרבות תל אביב

 

מחיר כרטיס- 145 ש"ח

להזמנת כרטיסים – www.bertini.co.il/tickets

למנויים ובירורים: 052-6934439 סמי