תגיות

 

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים תארח את נגן הקלרינט הבינלאומי יוליאן מילקיס, שיקיים כיתת אמן ורסיטל, פתוחים לקהל הרחב

 

יוליאן מילקיס הוגדר כאחד מהאמנים הכי מלהיבים ומגוונים של זמננו, נוסף להיותו אחד מטובי נגני הקלרינט.
כאחד מהקלרניטנים המובילים בעולם כיום, והתלמיד היחיד של אייקון הקלרינט בני גודמן, יוליאן מילקיס צבר לעצמו מוניטין בינלאומי כסולן, נגן מוסיקה קאמרית וקלרניטן ג'ז.
ה-
Hamburg Abendblatt שיבח את "הצליל הנמשך היפהפה שלו והוירטואוזיות הגדולה", וה- Edmond Journal כינה את הופעתו של הקונצ'רטו לקלרינט של של נילסון "ניצחון", בעוד העיתון הרוסי Nezavisimaya Gazeta קרא לו "פשוט הקלרינטן הטוב בעולם!"

רסיטל לקלרינט ופסנתר, יוליאן מילקיס וואדים מונסטירסקי-

יום חמישי 23.11 האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, אולם נבון, בשעה 19:30

הכניסה חופשית!

 

הקלרניטן יוליאן מילקיס מגיע לישראל, ויקיים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים כיתות אמן ובנוסף רסיטל לקלרינט ופסנתר. הרסיטל, אותו יקיים עם הפסנתרן ואדים מונסטירסקי (מורה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים) יתקיים ב-23 בנובמבר, באולם נבון באקדמיה.

בתכנית הרסיטל- הנדל -אריה מתוך ה"דטינגן טה דאום" "ראה בי ראוי, הו אלוהים", באך -אריה,  יוסף ברדנשווילי- מטמורפוזות, וגיה קאנצ'לי- מיניאטורות לקלרינט ולפסנתר.

 

כאחד מהקלרניטנים המובילים בעולם כיום, והתלמיד היחיד של אייקון הקלרינט בני גודמן, יוליאן מילקיס, שקיבל הכשרתו בג'וליארד, צבר לעצמו מוניטין מוניטין בינלאומי כסולן, נגן מוסיקה קאמרית וקלרניטן ג'ז.
האינטרפרטציה הייחודית וצלילו שובה הלב התקבלו בשבחים רבים בקרב מבקרים שונים ברחבי העולם. ה- Hamburg Abendblatt שיבח את "הצליל הנמשך היפהפה שלו והוירטואוזיות הגדולה", וה- Edmond Journal כינה את הופעתו של הקונצ'רטו לקלרינט של של נילסון "ניצחון", בעוד העיתון הרוסי Nezavisimaya Gazeta קרא לו "פשוט הקלרינטן הטוב בעולם!"

 

 

 

 

 

מילקיס הופיע על במות מרכזיות בכל יבשת אפשרית, כולל אירופה, צפון ודרום אמריקה והמזרח הרחוק, והופיע במקומות נחשבים כגון הקרנגי הול ולינקולן הול בניו יורק, סלה פלייה וסלה גוו בפריז, ההיכלים הראשיים של הקונסרבטוריון למוסיקה במוסקבה ושל הפילהרמונית בסנט-פטרסבורג, היכל רוי תומסון והיכל הרסיטלים ווסטון שבטורונטו, אולם הקונצרטים הלאומי בטאיפיי, ובמקומות רבים נוספים.

כמו כן, הוא הופיע כסולן מספר רב של פעמים יחד עם תזמורות מובילות בעולם ביניהם התזמורת הסימפונית של טורונטו, התזמורת הסימפונית הלאומית של רוסיה, התזמורת הפילהרמונית סנט-פטרסבורג, התזמורת הסימפונית של מוסקבה, התזמורת הקאמרית ע"ש ויואלדי, התזמורת הלאומית בליון, צרפת, התזמורת הסימפונית הצרפתית, תזמורת ה- CBC בוונקובר, התזמורת הקאמרית הרמיטאז', ועוד.
נוסף לכך שמילסקי הינו סולן מוערך, הוא גם מוסיקאי קאמרי נחשב, שניגן עם כמה מהמוסיקאים הגדולים של זמננו, הכוללים את ולרי אפנסייב, יורי בשמט, גררד קוס, אלכסנדר קנייזב, מישה מייסקי, אלכסנדר רודין, ולקח חלק ברביעיית המיתרים ע"ש בורודין, רביעיית המיתרים של סנט-לורנס, רביעיית המיתרים של סנט-פטרסבורג, טריו סנט-פטר ואחרים.
מילקיס גם השתתף בפסטיבלי מוסיקה בינלאומיים בולטים והופעותיו של מילקיס שודרו פעמים רבות בתחנות רדיו וערוצי טלוויזיה ברחבי ארה"ב, קנדה, אירופה ואסיה.

בתור מוסיקאי רב פנים, מר מילקיס הוא גם אחד נגני הקלרינט המובילים בתחום הג'ז.
עבודתו יקרת הערך עם הפסנתרן דיק היימן (שהיה שותף בלהקתו של בני גודמן, הלחין קונצ'רטו רגטיים ועיבד מספר מהקלאסיקות של "מלך הסווינג" בשביל מילקיס) מספקת תובנות נדירות ואותנטיות לתור הזהב של הג'ז.

 

 

מילקיס ניגן והקליט מוסיקה בשביל חברות הקלטות כגון Warner Classics’ Lontano, חברת Suoni e Color הצרפתית, המחלקה הרוסית של סוני CEAUX, וחברות Melodiya ו- Season הרוסיות.
בתור אזרח קנדי, הוא זכה בפרסי ה- Canada Council וה- Floyd Chalmers במשך ארבע שנים רצופות.
לו"ז ההופעות המלא שלו במשך העונות הקרובות יכלול סיבובי הופעות עם ה- Virtuosi of La Scala באירופה ובמזרח התיכון, הופעות עם" סולני רוסיה", עם התזמורת הסימפונית של איסטנבול ברחבי צפון ודרום אמריקה, כמו גם סיבוב הופעות עולמי עם רביעיית המיתרים ע"ש בורודין.
במסגרת הופעותיו של מילקיס בעונת 2016-2017, הוא יופיע בהיכלי קונצרטים מרכזיים בספרד, איטליה, גרמניה, מלטה, טורקיה, פולין, ארמניה, רוסיה ועוד.

 

 

רסיטל לקלרינט ופסנתר, יוליאן מילקין וואדים מונסטירסקי-

יום חמישי 23.11 האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, אולם נבון, בשעה 19:30

הכניסה חופשית!