תגיות

, ,

 

#תערוכה קבוצתית ייחודית של 30 אמנים מתחומים מגוונים #שורת אירועי תרבות שיעלו לדיון ציבורי את היחס לנשים כאל חפצים, שבשיאם תתקיים העצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים #התערוכה תוצג במסגרת שבוע האיור ת"א 2017

עיריית תל אביב-יפו תפתח השבוע את התערוכה הקבוצתית "חפץ" העוסקת בנושא "מגדר, וכיצד הוא מגדיר אותי", במנעד שבין חפצים והחפצה. התערוכה תתקיים במסגרת שבוע האיור ובשיתוף קרן רוטשילד ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל. בתערוכה ישתתפו 30 יוצרים מתחומים שונים – מאיירים, אנימטורים, מעצבים, קרמיקאים ועוד, שנפגשו ויצרו במשותף במעין חממה את פרשנותם למונחים "חפץ" ו"החפצה". התערוכה תפתח שורה של אירועי תרבות ושיח בנושאים "חפץ" ו"החפצה" שבשיאם תתקיים העצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים ב-23 לנובמבר בת"א.

השם "חפץ" טומן בחובו אסוציאציות שונות וטעונות בכל הנוגע לדיון על מגדר. חפץ הוא אובייקט שיש לו הקשר שימושי ותרבותי. חפצי היום יום מגלמים תכונות באמצעות צורה, מראה ואסתטיקה ומשקפים מעמד כלכלי, תרבותי וחברתי באמצעות חומרים וטכנולוגיה. כל יוצר/ת בחר/ה חפץ כמקור השראה להתייחסות בשדה המגדר. היצירות מגיבות לתחומים חברתיים מגדריים: נישואים, עבודה, יופי, מיניות, אימהות, אלימות וזהות.

 

הדס גלבוע_תערוכת חפץ4

אפרת פרידנזון_תערוכת חפץ2

שגיא-אשין_תערוכת-חפץ6

יועצת ראש עיריית ת"א יפו לשיוויון מגדרי, רותי סופר, הסבירה: "לחברה הישראלית יש עדיין מרחק רב לעבור בדרך לשוויון מגדרי. לא בכדי נשים רבות חשות שהגיעה העת לדבר על חוויות של הטרדות מיניות שעברו לפני שנים. כדי להגיע לשוויון מגדרי צריך לא רק להתגבר על פערי השכר, אלא גם להמשיך ולשנות נורמות חברתיות פסולות, לקיים שיח פתוח ומאפשר, להפסיק להתייחס לנשים כאל חפצים ובמקביל גם ליצור תשתיות שאינה קיימת היום שתצמצם את הפערים בין המינים, כמו חיזוק השותפות של אבות בגידול ילדיהם, כולל חופשת לידה מספקת לאבות והזמנת שני ההורים לקחת חלק פעיל בגן ובביה"ס, עד שנצמיח כאן דור נקי מפערים בין המינים".

16.11-16.12 – חפץ – תערוכה קבוצתית – מרכז אדמונד דה רוטשילד, שד' רוטשילד 104, ת"א   שעות פתיחה: א-ה 16:00-20:00, ו' 9:00-13:00                                                                   פתיחה חגיגית ה' 16/11 בשעה 20:00

האירועים פתוחים לקהל הרחב לחלקם נדרשת הרשמה, להלן רשימת האירועים:

22 בנובמבר,  22:30 ד' – הרצאה של צלם עדי נס, כניסה ללא תשלום (מותנית בהרשמה מראש)

23 בנובמבר, 08:30 ה' – מפגש של CREATIVE MORNING, כניסה ללא תשלום (מותנית בהרשמה מראש)

23 בנובמבר, 18:30 ה' – שיח גלריה, מפגש עם האמנים היוצרים

23 בנובמבר, 18:30 ה' – המצעד והעצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים

28 בנובמבר, 22:30 ג' – הרצאה של דורון פישלר, כניסה ללא תשלום (מותנית בהרשמה מראש)

לפרטים על התערוכה: http://www.illustrationweek.co.il/exhibition42

סרטונים על התערוכה (פייסבוק) – https://www.facebook.com/ArtExhibition.Object.Gender/

שבוע האיור, תל-אביב  http://www.illustrationweek.co.il/exhibition42

מצעד ועצרת לציון יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים – https://www.facebook.com/events/125852221437238/