תגיות

,

ורטיגו ותזמורת האופרה הישראלית מציגה:
המהפכה
בבכורה עולמית:
רעש לבן 2018

עיבוד מחודש ליצירת המופת של נעה ורטהיים
בשיתוף פעולה ייחודי בין להקת ורטיגו לתזמורת המהפכה
בשילוב תלבושות חדשות שעיצב במיוחד ששון קדם

19-20 בינואר 2018
בבית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'יץ') תל – אביב

במסגרת סדרות המחול והמהפכה של האופרה הישראלית

25-26 בינואר 2018
באולם שרובר בתיאטרון ירושלים

 

בכורה עולמית באופרה הישראלית ל"רעש לבן 2018"  ((White Noise 2018- עיבוד מחודש ליצירת המופת של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים (Noa Wertheim), "רעש לבן", שהועלתה לפני עשור וזכתה לשבחים רבים ולהצלחה בישראל ומחוצה לה.

היצירה המתחדשת, שנוצרה במיוחד עבור סדרת המחול וסדרת המהפכה באופרה הישראלית, תוצג במסגרת זו על במת בית האופרה בתל-אביב
בתאריכים הבאים: שישי 19.1 בשעה 13:00, שבת 20.1 בשעה 21:00
בנוסף, תוצג גם באולם שרובר בתאטרון ירושלים: בחמישי 25.1 בשעה 20:30   ושישי 26.1 בשעה 13:00 ובהמשך תצא הלהקה למסע הופעות ארצי.

תזמורת המהפכה ((The Revolution Orchestra בניהולם המוסיקלי של רועי אופנהיים וזהר שרון (Zohar Sharon) ובניצוחו של רועי אופנהיים (Roy Oppenheim), תבצע על הבמה את המוסיקה המקורית, האקלקטית והעשירה, שיצר רן בגנו, עבור המופע בשנת 2008, עם תזמורים ועיבודים מוסיקליים שכתבה במיוחד המלחינה אורית גוראל (Orit Gurel) לטובת ההפקה החדשה.

הדיאלוג והקשב, בין הרקדנים לבין המוסיקאים בזמן אמת אל מול עיני הצופים, חושפים רבדים חדשים ביצירה ויוצרים עולם שלם והומוגני בו המוסיקה והתנועה מזינים זה את זה.

קרדיט צילום – אלעד דבי

על עיצוב הבגדים בהפקה החדשה חתום ששון קדם (Sasson Kedem) שממשיך את שיתוף הפעולה הפורה עם להקת המחול ורטיגו, שהחל לפני יותר משנתיים ביצירה "ימה" (2016) והמשיך עם "אחת. אחת ואחת"(One .One& One ) (2017).  ביצירה הנוכחית הלביש קדם את הרקדנים והרקדניות בבגדים זהים, כמעשה טשטוש ומחיקה של זהויות והתניות ושבירת הדיכוטומיה המובנית מגדרית. צבע התלבושות, אפור – צבע ללא צבע, שגם הוא מסייע לטשטוש.

היצירה, "רעש לבן", נולדה על התפר, בשנת המעבר של להקת המחול ורטיגו ממעונה הקבוע בירושלים לכפר האקולוגי שהקימו חבריה בקיבוץ נתיב הל"ה. העבודה מסמנת, במובנים רבים, דרך חדשה עבור הלהקה, שיצרה, יש מאין, מרכז תרבות אקטיבי היחיד מסוגו בארץ שמשלב אג'נדה סביבתית מובהקת.

ספרו של קאלה לאסן (Kalle lasn)  "שיבוש תרבות", שימש מקור השראה לנועה ורטהיים: "העולם המודרני מייצר תועפות של רעשים שחודרים את מעטפת הגוף ומשבשים את מערכות המחשבה ואת מקצב הנשימה. מבלי שנשים לב, אנחנו מעלים את עצמנו כקורבן על מזבחה של תרבות הצריכה. האדם הפך את עצמו למותג, מתייחס לגופו ולנפשו כאל מותג. כל זה לא הופך אותנו ליותר מאושרים, זה כן מפריע לנשימה הסדירה. הבנתי שאני חייבת לנטרל את הרעש, לווסת את התדרים, להתכנס פנימה, לחזור אל השורש, אל האדמה, להתמסר לכוח הכבידה שהשתבש. מה שנולד מתוך זה, הפך ליצירה הכי פיזית שלי" (נעה ורטהיים)

"רעש לבן" בגרסת 2018 מחדד, לדברי ורטהיים, את סימני השאלה בנוגע לאורחות החיים המודרניים ומציף ביתר שאת את המתח שבין הרעש הסובב אותנו לכמיהה לשקט פנימי. ורטהיים מבקשת מרקדניה להתמסר לכוח הכבידה ולהתחבר מחדש לאנרגית החיים הקושרת אותנו לאדמה ולבני האדם המקיפים אותנו. לשוב להיות חלק מהשלם מבלי להשתלט עליו.

 

 

סדרות המחול והמהפכה באופרה מציגות:

ורטיגו ותזמורת המהפכה

רעש לבן 2018

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים (Noa Wertheim)

מוסיקה: רן בגנו
מנצח: רועי אופנהיים
מנהל מוסיקלי: זהר שרון

עיצוב תאורה: דני פישוף – מג'נטה

עיצוב תלבושות: ששון קדם

עוזרת כוריאוגרפית: רינה ורטהיים-קורן

 

בית האופרה ע"ש שלמה להט (צ'י'ץ)

שישי 19.1 13:00
מוצ"ש 20.1 21:00

מחירי כרטיסים: 90-224 ₪

http://www.israel-opera.co.il

אולם שרובר בתיאטרון ירושלים

חמישי 25.1 20:30

שישי 26.1 13:00

רכישת כרטיסים: 02-5605755

https://www.jerusalem-theatre.co.il/webSite/Modules/events/event.aspx?id=3075&lan=1