תגיות

, , , , ,

 

DOUBLE OPERATION

איציק ג'ולי ועדו פדר

מרכז תרבות מנדל, רחוב התקומה 1 יפו

 

בכורה It Itches צילום בן פלחוב 22

מרכז תרבות מנדל מזמין את היוצרים איציק ג'ולי ועדו פדר, מנהלים אמנותיים פעילים (פסטיבל ישראל, פסטיבל צוללן למחול עכשווי), להציג יצירות בחללי המרכז. העבודות נוצרו במסגרת התכנית "אופרציה"  – השואפת לחבר בין תחומי אמנות שונים לבין אופרה ולקול. בין המשתתפים הקודמים בפרויקט זה: איריס ארז, שלומית פונדמינסקי,יסמין גודר ומאיה ויינברג.

 

I.G (איציק ג'ולי)

מיצב בשיתוף לי נבו יו אבל בראל / וידאו בשיתוף יואב בריל, עידו ברקוביאר ותמר לם

Pink Darkness (Or maybe it's about Victor and Binyamin)

פיסול, וידאו ואור

מה המשמעות של להיוולד לתוך מערכת? כיצד פועל כוח הפיתוי של מערכות גדולות על מערכות קטנות יותר? ואילו כוחות פועלים על אותה "מערכת רבייה" אינסופית? איציק ג'ולי מציג חלל שמתפקד בין מקדש למחסן של אובייקטים סמליים ואקספרסיביים, אשר מהדהדות בו שאלות לגבי הכוחות הפועלים עלינו מבחוץ ומבפנים, ושואפים להתקדם במחזוריות של בנייה והרס. ביניהם – הצורך הבלתי נמנע של הפרט למקם את עצמו ואת תנועתו בתוך המרחב, באמצעות הזדהות, הטמעה, פירוק והליכה לאיבוד.

ג'ולי ממשיך גם את העיסוק שלו בהתחזות, שהחל תחת הכינוי I.G בספרו "ספר הכיוונים", בו התחזה למאייר וגורו, ולאחריו בתערוכה "שמש על יוטה", בה התחזה לאמן וידאו ואנימציה. הרצון לפעול במדיה שלא הוכשר אליה ושאינו מעורה בה, מאפשרת לייצר עמדה של אי-מעורבות ובמנגנון. ליצירה זו שותפים האמנית הפלסטית לי נבו, שמבצעת בפועל את הפרויקט, והתאורן ואמן האור יואב בראל. היצירה שואבת השראה חופשית מ"מחזור שירי מות ילדים" שהלחין מאהלר לשיריו של פרידריך ריקרט, מתוך "מחזור מות שירי מות ילדים".

 

עדו פדר, בשיתוף הרקדניות בשמת נוסן ויולי קובבסיאן:

IT ITCHES

בכורה!

בכורה It Itches צילום בן פלחוב

יצירת מחול ששואבת השראה מהאופן שבו נוכח הגוף הפיזי של אמני-קול כשהם משתמשים בו כדי לייצר מוזיקה. ההאזנה והמחקר של הווקליות המוחשית הזאת וגלישתה לעולם הפופ ולעולם המוזיקה הקלאסית-העכשווית, הובילה למחשבה כיצד ניתן להתחכך, להתגפף ולהתגרד בגוף מיוחד זה גם במחול – ולהפוך אותו למרחב גופני ואקספרסיבי בו פועלות הרקדניות.

גוף-מתגרד זה גויס עבור מחשבה מתמשכת של פדר על תרבות צעירה ועכשווית של דור שמקדש את ההתבטאות ומייחל לה, אשר בו לאמנות תפקיד מהותי. הרקדניות מתחברות להיסטוריה של אקספרסיביות, ממחול-ההבעה ועד לאופרה, ובאמצעות היסטוריה זו, נוגעות בהגדרות מתחדשות, עתידניות כמעט, לנשיות, אלימות, מגע, הטרדה ויופי.

הרקדניות מזמינות את הקהל לחלל שלהן, שהוא white cube מוזיאלי, מרחב טקסי וגם מעין שיטוט אינטרנטי. הרקדניות הן "חיות במה" המתקיימות רק תחת אור זרקורים, והן חוקרות, מנבאות, מבכות וחוגגות את הגופים שלהן, שנמצאים, כמו דימויים רבים בעולם העדכני, על פרשת דרכים – וכלואים בין מסמנים, ציווי-מוסר ודימויים מקשת העולמות העכשוויים והעתידים לבוא. בין כל המרחבים המרובדים האלה, הן נחושות לעשות ולהיות אמנות.

שימו לב – שינוי במועדי המופע:

יום ה׳ 1/2 20:00: https://goo.gl/jRPNk1 

יום ו׳ 2/2 21:30: https://goo.gl/8L7DtE 

מוצ״ש 3/2 20:00: https://goo.gl/ziyVtB 

יום שלישי 6/2 20:00: https://goo.gl/fGEULd

יום רביעי 7/2 20:00: https://goo.gl/7tC96q 

מספר המקומות מוגבל

לרכישת כרטיסים: https://goo.gl/5atgu7